Kol šalta, sveikatos semkitės iš šildančių prieskonių!

Aitrioji paprika puikiai veikia sveikatą / Fotolia nuotr.
Aitrioji paprika puikiai veikia sveikatą / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kvapnūs ir šildantys prieskoniai šaltuoju metų laiku padeda išvengti peršalimo, apsisaugoti nuo kitų ligų. Prieskonių galima dėti į gėrimus, desertus, pyragus, sriubas. Kol žiema dar neišvyta, šildykitės prieskoniais!

100 imbiero gydomųjų savybių

Apie šį prieskonį galima būtų kalbėti valandų valandas, nes jis turi labai daug gydomųjų savybių. Tai stiprus antioksidantas ir raminamąjį poveikį turintis prieskonis. Stiprina imuninę sistemą, lėtina bakterijų dauginimąsi. Maistas su imbieru yra lengvesnis, geriau įsisavinamas. Jei reguliariai vartosite šiek tiek imbiero su maistu, pakils kūno temperatūra, pagerės apetitas. Be to, šis prieskonis stimuliuoja virškinimą ir skrandžio sulčių išsiskyrimą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

ei reguliariai vartosite šiek tiek imbiero su maistu, pakils kūno temperatūra, pagerės apetitas. Be to, šis prieskonis stimuliuoja virškinimą ir skrandžio sulčių išsiskyrimą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Taip pat padeda nuo peršalimo ligų: gripo, kosulio, sinusito, galvos skausmo. Pasirūpinkite, kad imbiero visada būtų jūsų namuose.

Muskatas – ir į arbatą, ir masažui

Dažnai šis egzotinis prieskonis naudojamas gėrimams paskaninti: uogų ir vaisių kokteiliams, kakavai, kavai. Muskatu neretai gardinamos ir sriubos, pyragai, šviežios daržovės, žuvies, mėsos, paukštienos patiekalai. Muskatas aktyvina skonio receptorius, kelia apetitą ir gerina virškinimą. Be to, šis prieskonis ramina ir atpalaiduoja. Taip pat padeda gydantis peršalimo ligas, stimuliuoja kraujotaką. Riešutai pasižymi šildomuoju poveikiu, todėl jų dedama ir į masažui skirtus mišinius.

Cinamonu gardinkite kavą ir vykite šalin peršalimą

Puikus ir pažįstamas cinamono aromatas tikriausiai daugeliui primena vaikystę. Manų košė su cinamonu – ne vieno mažylio mėgstamiausias patiekalas. Šį prieskonį galima naudoti ir maltą, ir lazdelėmis. Malto cinamono dėkite į kepinius, karštą šokoladą, gardinkite kavą. Cinamonas – puiki priemonė nuo peršalimo. Jis valo organizmą, suteikia žvalumo ir lengvumo jausmą. Kol dar žiema nenori išeiti, gerkite juo paskanintus gėrimus.

Kardamonas: ne tik šildo, bet ir mažina kofeino poveikį širdžiai

Šis indiškas prieskonis nepalieka abejingų. Kava su kardamonu padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų. Be to, šis prieskonis mažina kofeino poveikį širdžiai, o patiekalams suteikia ypatingo skonio. Prieskonis dedamas į mėsos patiekalus, juo gardinama kava ir šokolado desertai, gėrimai. Jei norite įveikti kosulį, taip pat vartokite šio prieskonio, nes jis skystina gleives ir padeda lengviau atsikosėti. Dėl pikantiško skonio kardamonai skatina skrandžio sulčių bei tulžies sekreciją, gerina apetitą.

Gvazdikėliai padės sunegalavus

Šis prieskonis žinomas kaip geras antiseptikas. Mažina uždegiminius procesus, gerina kraujotaką, mažina įtampą, gydo galvos smegenų kraujagysles, skrandį, kepenis, bronchus, gimdą, blužnį. Gvazdikėliai šalina toksinus, šlakus, padeda apsisaugoti nuo peršalimo. Išvaro tulžies perteklių, be to, šis puikus prieskonis gerina nuotaiką. Gvazdikėliai dažnai naudojami ir kulinarijoje: tinka gardinti mėsą, žuvį, desertus. Gvazdikėlius galima derinti su raudonuoju vynu, vyšniomis, spanguolėmis.

Vanilė – nuotaikai pakelti

Vanilės sėklos naudojamos pyragams, desertams, sūrio patiekalams paskaninti. Vanilės ankštimis galima puošti pyragus. Vanilės kvapas pakelia nuotaiką, padeda sukurti romantišką atmosferą. Be to, ji padeda gamintis laimės hormonui serotoninui. Vanilė – prieskonis, mažinantis apetitą. Teigiama, kad vanilė padeda įveikti skausmus, karščiavimą, jos pravartu vartoti tiems, kurie serga artritu ir anemija. Vanilė didina darbingumą ir kūrybines galias, kurių apniukusią žiemą gali stigti. Tad žiemą nepamirškite ir šio prieskonio.