Kovoti su gyvūnų plaukais namie sunku, bet įmanoma
Jei namuose auginate šunį ar katę, žinote, kiek būna vargo, kai reikia išvalyti plaukus iš visų pakampių. Nors krentantys plaukai – natūralus reiškinys, vis tiek erzina. Tad reikia žinoti ir kaip juos išvalyti, ir ką daryti, kad kauptųsi kuo mažiau.
Švarintis dažniau nei įprastai
Jei norite, kad ant kilimų ir pakampėse nebūtų šuns ar katės plaukų, teks darbuotis siurbliu. Reguliarus kilimų siurbimas – pagrindinis būdas nuolat palaikyti kilimų švarą. Jei namuose daug kilimų, apsvarstykite galimybę jų atsisakyti. Be to, tvarkydamiesi įdarbinkite visą šeimą, kuo daugiau šį darbą pamainomis atliks, tuo mažiau streso patirsite.
Uždrauskite savo gyvūnams lipti ant lovos ar fotelio – naminiai augintiniai turi žinoti, kur jų vieta.
Ne paslaptis, kad gyvūnų plaukų atsiranda ne tik ant grindų ar kilimų. Jų labai dažnai randame ir ant sofų ar lovų. Uždrauskite savo gyvūnams lipti ant lovos – naminiai augintiniai turi žinoti, kur jų vieta. Beje, sofas ar lovas užtieskite tokiais užvalkalais, prie kurių plaukai lengvai neprilimpa.
Didesnis dėmesys gyvūno higienai
Norėdami, kad jūsų namuose sumažėtų gyvūnų plaukų, turite suprasti, kad svarbi ir gyvūno higiena. Prauskite savo augintinį (tiek šunis, tiek kates), taip sumažinsite plaukų ant kilimų ir kitose namų vietose. Beje, įsitikinkite, ar jūsų naudojamas šampūnas tinka augintiniui, nes neretai tai būna vien iš priežasčių, kodėl gyvūnas daugiau šeriasi: skatina plaukų slinkimą, sausina plauką ir pan.
Įsigykite specialų šepetį, kuris padės iššukuoti gyvūno kailį neišbarstant plaukų po visus namus. Norint, kad siurbti kilimas ir rinktis plaukus reikėtų kuo rečiau, savo augintinį turėtumėte šukuoti kuo dažniau, bent porą kartų per savaitę. Be abejo, reikėtų atsižvelgti ir į gyvūno plaukų ilgį, jei jūsų augintinis ilgaplaukis, tikriausiai reikėtų šukuoti ir dažniau – bent kas antrą dieną.
Sumažinkite daiktų kiekį
Norėdami savo namus išlaikyti kuo švaresnius, stenkitės įvairiais daiktais neapkrauti grindų ir kitų paviršių. Drabužius laikykite pakabintus spintoje – taip juos apsaugosite nuo gyvūnų plaukų. Taigi jei jūsų paltų kabykla atvira, reikėtų pagalvoti apie kitą alternatyvą.
Taip pat patartina įsigyti pūkų rinkiklį, kuriuo galėsite surinkti plaukus, prilipusius prie drabužių. Tai itin naudinga, jei į namus užsuka tie svečiai, kurie savo namuose neturi gyvūnų ir yra nepatenkinti ant drabužių prilipusiais plaukais.
Plaukų slinkimo sezono metu apsišarvuokite kantrybe
Kad ir kokių priemonių imsitės, žinokite, kad du kartus per metus – pavasarį ir rudenį – augintiniai šersis labiau. Tad jeigu dabar tai pastebėjote, jūs to sustabdyti negalite, tai natūralus procesas. Tad teks apsišarvuoti kantrybe: dažniau šukuoti kailį, siurbti grindis ir kilimus. Visgi, šunys, kurie gyvena namuose, daugiau ar mažiau šeriasi visus metus, priešingai nei tie, kurie laikomi lauke.
TAIP PAT SKAITYKITE Ar norėtumėte gyventi tokiuose namuose?
O gal gyvūnėlis alergiškas?
Visgi jei pastebėjote, kas jūsų gyvūnas ne pavasario ar rudenio pradėjo itin daug šertis, nuveskite pas veterinarą. Galbūt augintinis šiek tiek negaluoja? Be to, gali būti, kad jis kam nors alergiškas, pavyzdžiui, medžiagai, iš kurios pagamintas jo guolis, ar savo maistui. Tokiu atveju reikia rūpintis ne kaip palaikyti švarią namų aplinką, o kaip išspręsti plaukų slinkimo priežastį. Galbūt veterinaras išrašys preparatų, kurių trūksta augintinio organizmui.
Neretai plaukai labiau slenka, jei augintiniui netinka duodamas maistelis. Dėl ėdalo pasitarkite su veterinaru, jis paaiškins, koks geriausias būtent jūsų veislės gyvūnui, koks turi visų reikalingų medžiagų.