Kriminalinių žinių vedėjas Jaunius Matonis po 27 metų atsisveikina su televizija

Jaunius Matonis / LNK nuotr.
Jaunius Matonis / LNK nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-07-27 14:07
AA

Tikriausiai daugeliui, vos pagalvojus apie kriminalines naujienas, prieš akis išdygsta šias žinias pranešančio Jauniaus Matonio veidas. Vis dėlto LNK televizijos Žinių tarnybos kriminalinių naujienų redaktoriaus gyvenime – pokyčiai. Po 27 metų J.Matonis atsisveikina su televizijos eteriu.

J.Matonis baigė karjerą LNK Žiniose ir atsisveikino su TV kriminalinių naujienų vedėjo kėde.

„Baigėsi vienas įdomiausių etapų, trukęs pusę gyvenimo – 27 metus! Ačiū kolegoms už nuostabius žodžius ir fantastišką atsisveikinimo žuvienę“, – dėkojo buvusiems kolegoms karjerą televizijoje baigęs J.Matonis.

Jaunius Matonis / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Žmonės.lt primena, kad J.Matonis LNK kriminalinių žinių vedėju tapo 1995 metais ir dirbo trejus metus. Nuo 1998 metų žurnalistas buvo BTV laidos „Kruvinoji banga“ vedėju, tačiau 2001-aisiais vėl sugrįžo į LNK eterį. Jame nepertraukiamai dirbo 21 metus. O nuo šiol J.Matonis išbandys naujienų portalo specifiką – dirbs delfi.lt.

Praėjusiais metais J.Matonis pasakojo apie savo darbo kasdienybę. Kad ir kaip būtų keista, prieš pradėdamas dirbti tokį specifinį darbą, J.Matonis turėjo baimių, su kuriomis jam teko susigyventi.

„Aš labai bijojau numirėlių. Negalėjau žiūrėti į mirusį žmogų. Net per televizorių pamatęs karstą, iškart perjungdavau kanalą. Tačiau kolega Darius Lukoševičius mane drąsino, sakė nebijoti ir tikino, kad viskas bus gerai. Lūžis įvyko per keletą savaičių, kitaip tariant, užaugo stora oda. Pripranti prie to, ir eidamas į namus mintis palieki darbe“, – apie pirmuosius iškvietimus laidoje „Šeškinės 20“ pasakojo J.Matonis.

Jaunius Matonis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nors toks darbas reikalauja kuo tiksliau, aiškiau ir įdomiau pateikti informaciją iš įvykio vietos žiūrovams, Jaunius teigė, kad žmogiški dalykai yra aukščiau. Atvykęs filmuoti reportažo pirmiausia jis padarydavo esminį dalyką.

„Etika reikalauja įvertinti situaciją. Žinoma, juk egzistuoja žmogiški dalykai. Jeigu matysi, kad žmogui reikia pagalbos ar jo gyvybei gresia pavojus, tai visų pirma gelbėsi, o tik vėliau dirbsi“, – pasakojo Jaunius.

Rimtas, konkretus ir puikiai tinkantis kriminalinių naujienų pranešėjo pozicijai – toks televizijos ekrane atrodo J.Matonis. Tačiau, pasirodo, pirminis planas buvo visai kitoks, žurnalistas buvo pakviestas vesti kitokio pobūdžio laidos, o paprašytas pavaduoti kolegą vos kelioms laidoms, pasiliko dirbti prie kriminalinių reportažų.

„Tai nutiko visiškai atsitiktinai. Iki šiol jaučiu tokią laikinumo nuotaiką. Atėjau į televiziją pakviestas vesti pramoginės vakaro laidos, bet ji užtruko. Tuo metu kriminalus ir žinias vedė Darius Lukoševičius. Matyt, jam buvo per daug darbo ir jis nespėjo, todėl paprašė manęs jį pavaduoti kriminaluose vos keliose laidose, kol suras žmogų. Tai aš iki šiol laukiu, kol mane pakeis tas žmogus ir laukiu to pramoginio projekto“, – praėjusiais metais pasakojo J.Matonis.

Jaunius Matonis / Viktorija Navickaitė nuotr.

Jaunius Matonis taip pat pasakojo, kaip atsipalaiduoja po darbų. Norėdamas pabėgti nuo sunkių nusikaltimų, vagysčių ir avarijų jis kartu su žmona jau daugiau nei 10 metų lanko šokius. Nors, kaip jis teigia pats, nesitikėjo, kad tai vyks taip ilgai.

„Tikrai negalvojau, kad tai užtruks, kaip ir mano darbas kriminaluose. Tai nebuvo tiesiog bendra mintis, tai buvo ultimatumas ir aš jau nebegalėjau rinktis. Bet aš buvau tikras, kad tai nesitęs ilgai, mėnesį, galvojau, daugiausiai. Bet iš tiesų, kai tu matai, kaip šypsosi moteris, kai ji šoka, tai tokio reginio nenori praleisti. O juolab leisti jai šypsotis kitam partneriui“, – apie bendrą pomėgį su žmona pasakojo J.Matonis.

Jaunius Matonis (22 nuotr.)
+16