Kristina Savickytė – Damanskienė:  „Buvau mušama ir su šokdyne, ir su rykšte....“

Kristina Savickytė-Damanskienė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Mane mušė ir aš mušiau... Bet myliu savo tėvus. Man iki šiol sunku apie tai kalbėti ir prisipažinti, nes mano tėvai buvo inteligentiški žmonės, kurių mokiniai išsibarstę po visą Lietuvą. Tačiau apie tai kalbėti reikia. Buvau mušama ir rykšte, ir šokdyne. Greitai išmokau, kad jei po pirmo smūgio garsiau rėksi, mažiau gausi. Tuo metu toks vaikų auklėjimo būdas buvo suprantamas“, – apie tai – ketvirtadienio vakarą LNK laidoje „Valanda su Rūta“ aktorė  Kristina Savickytė – Damanskienė.

Trijų vaikų mama drąsiai pasisakė apie smurtą prieš vaikus. Tiesa, prisipažino, kad jos dukros prašė viešai nepasakoti apie smurtą, kurį patyrė vaikystėje.

„Mano dukros prašė apie tai nekalbėti, nepasakoti, kad esu joms ir įžnybusi, ir pastūmusi, paskui dėl to labai gailėdavausi. Tačiau manau, kad reikia apie tai kalbėti“, – pasakojo aktorė, prisipažinusi ir apie depresiją, kuria sirgo.

Filmavimo metu organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrenė papasakojo apie savivaldybių sutaupytas lėšas, skirtas socialinei pagalbai ir skurdo mažinimui.

„Visuose Lietuvos miestuose susiduriu su nuo smurto kenčiančiomis moterimis, vaikais, netekusiais būsto, arba gyvenančiais tokiuose namuose, kuriuose gyventi neįmanoma. Iš tokių šeimų norima paimti vaikus, nes jie nepajėgūs išspręsti problemų. Savivaldybės verkia, kad pinigų padėti nėra, tačiau peržvelgus pastarųjų metų ataskaitas, matyti, kad vien per 2016 metus buvo sutaupyti 142 milijonai“, – sakė R. Dičpetrienė.

Skaitykite daugiau