Kur „padėti“ vaiką vasarą, jei tėvai dirba?

Nuotykiai / „Fotolia“ nuotr.
Nuotykiai / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-01 13:00
AA

Kai vaikai, nekantraudami laukia vasaros, tėvams neretai tenka griebtis už galvos: kur padėti vaiką, jei darželis uždarytas, o abu tėvai dirba? Išeičių yra, tačiau teks kruopščiai planuoti laiką. Skubame padėti susidaryti vaiko atostogų kalendorių.

Laikas pas senelius – smagiausias

Svarbiausia turėti detalų vaiko veiklos planą, kuriame viskas būtų surašyta dienomis, savaitėmis.

Jei darželis nedirba, kurį laiką vaiką galima palikti atostogauti pas senelius. Ir seneliams, ir vaikui tai bus labiau malonus nei darbas ar prievolė. Seneliai turi daugiau kantrybės ir laiko, tad pas juos saugu, ramu, malonu. O jei seneliai gyvena kaime, tokia aplinka, ypač miesto vaikams labai naudinga ir reikalinga. Juk dažnas dabar savo vaikystės vasaras, praleistas pas senelius kaime, prisimena su didele nostalgija. Tad bent keletą savaičių vasaros suplanuokite pas senelius.

Kuris vaikas nenori į stovyklą?

Vasara – puikus laikas, kada galima patirti nuotykių ir daug ko išmokti. O tam puikiausiai tinka stovyklos. Ar tūnojimas prie televizoriaus ir kompiuterio yra pats geriausias laiko praleidimo būdas? Turbūt ne. Jei išsiųsite vaiką į stovyklą, ne tik išspręsite problemą, ką veikti vaikui laisvu laiku, bet ir skatinsite jį daugiau sužinoti, patirti, susipažinti su naujais žmonėmis, galbūt net rasti draugų. Stovyklose vaikai ne tik ilsisi, aktyviai bendrauja, bet ir mokosi užsienio kalbų, šokti, piešti, sportuoti ir kt. Aišku, veikla priklauso nuo stovyklos pobūdžio ir tematikos. Tad bent keletą savaičių skirkite laiką stovyklai.

Beje, dabar vis labiau populiarėja ir dienos stovyklos. Yra labai naudingų edukacinių dienos stovyklų, kurios vaikams tikrai įdomios ir suteikia vertingos patirties. O tėvams turėtų būti aktualu tai, kad jas lankyti galima nuo gana ankstyvo amžiaus. Taigi dienos stovykla gali būti puiki išeitis, jei suvokėte, kad konkrečią dieną negalėsite būti su savo atžala. Dienos stovykloje vaikas užsimirš, sužinos daug naujo, patirs įspūdžių, o tėvams bus ramu, kad vaikas yra saugiose rankose.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ekologiška vaikystė. Ar įmanoma?

Vaikai / Shutterstock nuotr.

Ir tėvams reikia pasiimti atostogų

Visgi tikriausiai ne visą laiką vaiką bus galima palikti pas senelius ar stovyklose. Tėvai neretai irgi gauna vasaros atostogų, kurios trunka po keletą savaičių, o laimingieji gali džiaugtis net visu mėnesiu. Tada jei vaiką vasarą tikrai yra keblu palikti saugioje aplinkoje, kiekvienas iš tėvų turėtų pasiimti atostogų skirtingu laiku, kad galėtų prižiūrėti vaiką. Aišku, kiekviena pora svajoja apie atostogas kartu su visa šeima, tačiau jei eisite atostogų atskirai, sutaupysite jums ir laiko, ir pinigų. Be to, kiekvienas iš tėvų galės daugiau dėmesio skirti savo atžalai, ko dažniausiai stinga dėl darbų gausos. Tad ir į tai galima žiūrėti iš gerosios pusės.

Jei nėra išeities, visada padės auklė

Be abejo, net jeigu viską kruopščiai suplanavote, gali nutikti nenumatytų: iškvietimų į darbą, seneliai taip pat gali būti užimti ir pan. Todėl visada pravartu turėti patikimos auklės telefono numerį, jei netikėtu momentu reikėtų vaiką pasaugoti dieną kitą. Aišku, niekas nenori ir neplanuoja nenumatytų dalykų, tačiau pasiruošti jiems – atsakingų tėvų požymis.

Vasara turi tris mėnesius: sudarykite detalų veiklos kalendorių

Pabandykite visus šiuos aptartus variantus suskirstyti į laiką ir suplanuoti, kur ir su kuo laiką praleis vaikas. Svarbiausia turėti detalų planą, kuriame visos veiklos surašytos dienomis, savaitėmis. Pavyzdys galėtų būti toks:

  • Dvi savaites vaikas leis pas vienus, o kitas dvi – pas kitus senelius (štai ir praeina mėnuo). Jei įmanoma, susitarkite, kad vaikas galėtų ir ilgiau paviešėti pas senelius.
  • Dvi savaites vaiką išleiskite į stovyklą (jei tikrai stinga laiko ir niekaip negalite gauti atostogų patys, ieškokite, kiek įmanoma ilgesnė stovyklos).
  • Jei darbovietė išleis vasaros atostogų, abu tėvai gali pabandyti atostogas pasiimti atskiras – vienas dvi savaites vienu metu, kitas – kitu. Taip išlošite kone visą mėnesį ir kiekvienas iš tėvų galės pasidžiaugti laiku tik su savo atžala.
  • Jei vis dar lieka laiko, kai nežinote, kur padėti vaiką, nes jums reikia į darbą, yra keletas variantų: galbūt galite kelioms dienoms palikti pas giminaičius arba nusisamdykite auklę. Taip pat nebloga išeitis ir dienos stovyklos, kurių naudą jau aptarėme. Aišku, kiekvienas susidėlios savo atostogas, tačiau vadovaujantis tokiu metodu, neturėtų kilti didelių keblumų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kasmet vis nauja manija: pernai pokemonai, šįmet – sukučiai