Vaikų atostogos: 5 priežastys rinktis dienos stovyklas

Vaikai / Shutterstock nuotr.
Vaikai / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-05-23 12:00
AA

Vasara – tai laikas, kai vaikai gali nelankyti darželio ar mokyklos, turi daug laisvo laiko ir, žinoma, energijos. Visi tėvai nori, kad vasara vaikams būtų kupina teigiamų emocijų, atradimų bei džiaugsmo. Deja, patiems dažnai tenka dirbti ir nepavyksta su mažaisiais praleisti tiek laiko, kiek norėtųsi.

„Ieškant kompromiso tarp darbų ir prasmingo laiko su šeima puikus sprendimas gali tapti dienos stovyklos. Jose vaikai smagiai leis laiką su būriu bendraamžių, įgis naujų patirčių, kol jūs dirbsite. O vakarus galėsite leisti visa šeima kartu.“ – sako „Šiaurės licėjaus“ direktorė Jovita Starkutė. Edukacinės dienos stovyklos vaikams neabejotinai naudingos ir jas lankyti galima nuo gana ankstyvo amžiaus. Sulaukęs penkerių vaikas be didelio streso gali įsilieti į naują aplinką, bendrauti su nepažįstamais vaikais bei prisitaikyti prie pasikeitusios tvarkos.

Edukacinės dienos stovyklos vaikams naudingos ir jas lankyti galima nuo ankstyvo amžiaus. Sulaukęs penkerių vaikas be didelio streso gali įsilieti į naują aplinką, bendrauti su kitais vaikais ir prisitaikyti prie pasikeitusios tvarkos.

5 priežastys išbandyti dienos stovyklas

Vaikas praplės akiratį. Nors manoma, kad pakeitęs aplinką vaikas patirs stresą, visgi mažiesiems tai naudinga: jie tampa smalsesni, guvesni ir aktyvesni. Naujoje aplinkoje vaikai itin koncentruoja dėmesį į aplinką, atranda naujų dalykų. Itin šaunu, jei tai teminė stovykla. Tuomet įgyjama naujų žinių, išbandomos įvairios veiklos, o nauja informacija įsisavinama itin efektyviai.

Ugdomas vaikų savarankiškumas. Atsidūrę naujoje aplinkoje be tėvų, vaikai greičiau mokosi patys savimi pasirūpinti: surasti kur yra tualetas, apsirengti, susiruošti išvykai, nepamiršti įsidėti vandens buteliuko. Stovykloje vaikai patys susiruošia reikalingus reikmenis, rūpinasi savo daiktais rūbinėje, pratinasi prieš išeidami vis pasitikrinti ar tikrai nieko nepamiršo. Tokiu būdu ugdomas ne tik savarankiškumas, bet ir atsakomybės jausmas.

Vaikai / Shutterstock nuotr.

Lavinami socialinių bei komunikacijos įgūdžiai. Nauji draugai ir nauji mokytojai – puiki proga tobulinti savo socialinius bei komunikacijos gebėjimus, sklandžiai reikšti savo mintis, bendrauti su kitais, sutarti, integruotis. Dienas leidžiant kartu pasitaiko ir nesutarimų, kuriuos išmokstama išspręsti taikiai, gražiai susitarti. Dažnai stovyklose pasitaiko ir įvairių komandinių užduočių, kurių metu vaikai mokosi dirbti komandoje, kartu su kitais siekti vieno tikslo, identifikuoti savo ir draugų stipriąsias puses, jas pasitelkti.

Edukacija. Renkantis teminę dienos stovyklą, vaikas turės galimybę susipažinti arba pagilinti savo žinias vienoje ar keliose srityse.

Kadangi stovyklų metu edukacija vyksta neformalioje aplinkoje, pasitelkiant žaidimus, eksperimentus bei patyrimus, vaikai greitai, lengvai ir smagiai įsisavina naują informaciją. Pavyzdžiui, jei kalbama apie sveiką maistą, tai išbandoma ir praktiškai: patys spaudžia vaisių ir daržovių sultis, mokosi pasigaminti sveikus ledus be cukraus, skaičiuoja, kiek vandens stiklinių išgeria per dieną. Vaikams – tai smagus žaidimas, kuris bėgant laikui tampa įpročiu.

Pasiruošimas mokyklai. Mokyklos dar nelankantiems vaikams dienos stovyklos yra puiki įžanga artėjant mokslo metams. Leisdami laiką įdomioje edukacinėje stovykloje vaikai po truputį pratinasi įsisavinti bei apdoroti naują informaciją. Taip pat didėja jų motyvacija atrasti ir sužinoti dar daugiau bei rudenį keliauti į mokyklą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokie jūs tėvai pagal horoskopą?