Kvapios vonios ramina ir lieknina
Persekioja stresas, nuovargis, rudens melancholijos šešėlis? Kvapios vandens procedūros ne tik atgaivins kūną, bet ir sielą. Išmėginkite!
Prabangiais SPA grožio ritualais negalime mėgautis kiekvieną dieną, tačiau vakarais (o gal ir rytais) leiskime sau pajusti gydomąją vandens galią. Per keliasdešimt minučių, praleistų mirkstant šiltoje vonioje, oda susigrąžins prarastą raudonį, atsileis pavargę raumenys ir įsitempę nervai. Įrodyta, kad vanduo ir putos veikia odos receptorius ir ramina centrinę nervų sistemą. Maudynės greitina medžiagų apykaitą, todėl lengviau atsigausime po sporto treniruočių, kelionių ar darbe patirto streso. Vonios gerina miegą ir tinka kaip profilaktinė priemonė nuo peršalimo. Ingredientus rinkitės pagal poreikį ir nuotaiką.
Aromaterapinė
Žolelių eteriniai aliejai veikia skirtingai. Levandos ramina ir padeda atsipalaiduoti. Rozmarinai didina tonusą, kelia kraujospūdį, todėl jų eterinį aliejų geriau naudoti rytais, norint greičiau išvaikyti sapnus. Pipirmėtės slopina uždegimus, lengvina PMS simptomus. Eukaliptai malšina raumenų ir sąnarių skausmą. Kvapiųjų kanangų eterinis aliejus pravers subjurus nuotaikai, užpuolus rudeninei depresijai. Įvarvinkite į vonią 5–8 lašus mėgstamo eterinio aliejaus. Venkite labai karšto vandens, nes lakiosios medžiagos greitai išsivadės.
Vonioje pastatykite keletą kvapių žvakių iš jūros kristalų, į vandenį įberkite rožių žiedlapių, pasiklausykite relaksacinės muzikos.
Raminanti
Kiekviena svajoja apie gražią odą, nes ji atspindi mūsų vidinę savijautą. Gera vonia ne tik valo kūną, bet ir atpalaiduoja protą. O jei rytą pradedate dubenėliu avižinės košės, panašiai pasveikinkite vakarą. Dribsniuose esančios medžiagos puoselėja sudirgusią ir išsausėjusią odą. Avižose yra natūralių valiklių, tirpdančių porų nešvarumus, ir augalinių baltymų, kurie padeda odai sudaryti natūralų drėgmės barjerą. Medus stiprins ne tik bendrą organizmo imunitetą, bet ir išorinę apsaugos funkciją. Jis tinka gydant pažeistą, infekuotą, spuoguotą odą. Natūralių polifenolių, antioksidantų gausa slopina senėjimo procesus.
1–2 puodelius avižinių dribsnių užpilkite verdančiu vandeniu ir leiskite 5 min. išbrinkti. Įdėkite medaus, kai jis išsileis, masę supilkite į vonią.
Liekninanti
Sportas ir sveika mityba – tiesiausias kelias tobulos figūros link, tačiau ją galima padailinti ir mirkstant vonioje. Mokslininkai iš Lafboro universiteto skelbia, kad, pagulėjus valandą karštame vandenyje, sudega iki 140 kilokalorijų. Pats maloniausias būdas lieknėti! O kad efektas būtų greitesnis, rekomenduojama atlikti probleminių sričių – klubų, šlaunų, pilvuko – povandeninį masažą. Išsimaudžius reikėtų palįsti po vėsiu dušu, kad temperatūrų kontrastas dar labiau išjudintų medžiagų apykaitą.
Į vonią įpilkite 100–150 ml raudonojo sauso vyno. Gėrime esančios rūgštys švelniai valo odą, prisotina mikroelementų, atkuria vandens ir lipidų pusiausvyrą, šalina laisvuosius radikalus, stimuliuoja kolageno gamybą, todėl apsaugo nuo celiulito ir riebalinių atsargų kaupimosi.
Verta žinoti
- Vonioje gulėkite ne ilgiau kaip 15–20 min., priešingu atveju pakenksite odai. Ji susiraukšlėja, nes epitelio ląstelės praranda drėgmę. O šaltuoju metų laiku ir taip gresia dehidratacija.
- Maudynės – ne tik mirkimas vonioje. Nepamirškite pasirūpinti veido oda, pavyzdžiui, uždėkite kaukę. Pemzos akmenėliu nutrinkite suskirdusią padų odą.
- Išsimaudžius gali tempti odą, todėl būtinai pasitepkite kremu, kūno pieneliu ar aliejumi, kurių veikliosios medžiagos pasieks gilesnius audinių sluoksnius.