L.Adomaičiui – 47: tarp ryškiausių gimtadienio istorijų – žemės drebėjimas, piršlybos ir Karibai

Linas Adomaitis / Asmeninio albumo nuotr.
Linas Adomaitis / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-04-10 10:36
AA

Atlikėjas Linas Adomaitis savo 47-ąją gimimo dieną su šeima pasitinka saulėtoje Fuerteventūros saloje. Nors Linas gimtadienių nesureikšmina, neretai būtent šią dieną jį lydi įvairūs nuotykiai ir kelionės. Muzikantas prisimena ir dalijasi pačiomis įsimintiniausiomis gimimo dienos istorijomis.

„Antrus metus iš eilės gimtadienį pasitinku jaukioje Fuerteventūros saloje. Praėjusiais metais žmona nusivedė į restoraną, kur pats šefas, trumpam išjungęs šviesas, iškilmingai įnešė sultingą kepsnį su įsmeigta žvakute. O visi restorano lankytojai ispaniškai sudainavo man „ilgiausių metų“. Tą vakarą jaučiausi labai laimingas ir dėkingas žmonai“, – prisimena atlikėjas.

Šiemet Lino gimtadienis sutampa su antrąja Velykų diena, todėl ilgąjį savaitgalį Adomaičių šeimoje progų švęsti tikrai netrūksta. „Neįsivaizduoju, kas manęs laukia šį vakarą, bet, manau, kad ir nereikia visko žinoti. Juk taip žymiai įdomiau gyventi. Nesureikšminu savo gimtadienių – galbūt dėl to jie ir tampa reikšmingi bei įsimintini?“, – svarsto muzikos prodiuseris.

Linas Adomaitis / Aldo Kazlausko nuotr.

Jau daugybę metų Linas su šeima tokiu metų laiku leidžiasi į keliones, kaip pats sako – „sutrumpinti žiemą“. Todėl savo gimtadienį dažnai pasitinka toli nuo namų. O kur kelionės – ten ir nuotykiai, apie kuriuos atlikėjas dalijasi šešiomis gimimo dienos istorijomis. Būtent jos labiausiai įsirėžė muzikantui į atmintį.

Laimingi laiko neskaičiuoja

„2007 metais pirmą kartą gyvenime atsidūriau mažiausioje mano matytoje saloje Karibų jūroje. Tai buvo Šuns sala, kurioje gyvena tik vienas senyvo amžiaus indėnas su žmona. Kaip tik ten – baltutėlio smėlio ir apie 30-ties palmių oazėje – pasitikau egzotiškiausią savo gimtadienį. Tą rytą priėjau prie indėno ir pasakiau, kad šiandien mano gimtadienis. Šis man atsakė: „gerai“ ir nuėjo. Aš jį pavijau ir paklausiau, kiek jam metų. Senukas gerai pagalvojo ir atsakė: „Tiksliai nepamenu... 60, 70 arba 80. Bet man svarbu ne metai, o kaip jaučiuosi“. Vėliau dviese tyloje žvejojome visokiausias man nematytas žuvis ir gurkšnojom ant laužo ugnies virtą kavą. Tas gimtadienis ir visa kelionė turėjo didelę įtaką mano požiūriui į gyvenimą“, – prisimena Linas.

Linas Adomaitis / Asmeninio albumo nuotr.

Pati geriausia dovana

„2009 metais savo gimtadienio rytą pasipiršau mylimajai, o jos ištartas „TAIP“ man buvo pati didžiausia dovana. Kai mergina su džiaugsmo ašaromis žvelgia į sužadėtuvių žiedą ant savo rankos – tai yra kažkas tokio, ką žodžiais nusakyti sunku. Niekada nepamiršiu šio žvilgsnio. O jei pamiršiu – žmona primins“, – šypsosi atlikėjas.

Linas Adomaitis su žmona / Asmeninio albumo nuotr.

Nauja pradžia

„Gimtadienis 2012 metais man buvo ypač svarbus, nes jį sutikau scenoje, pristatymas savo solinį albumą „Floating To You“. Tai buvo pirmasis mano savarankiškai, be leidybinių kompanijų, išleistas albumas, ką laikau labai reikšmingu žingsniu savo muzikiniame kelyje. Pamenu, kad tais metais kartu su žmona Irma atsisakėme visų kelionių, o savo energiją ir laiką skyrėme muzikai, sceninei veiklai ir tolimesnei strategijai. Man ši gimimo diena visada primins naują, laisvą ir nepriklausomą muzikinės veiklos etapą, atvedusį iki šiandienos – kai mano naujų albumų gimtadieniai ir koncertinė veikla yra mūsų pačių rankose“, – atvirauja muzikantas.

Linas Adomaitis / Asmeninio albumo nuotr.

Žvaigždė tarp žvaigždžių

„2015-aisiais gimimo dieną sutikau Karibų jūros saloje pavadinimu Estrella (liet. Žvaigždė), kurios krantuose gali išvysti šimtus jūros žvaigždžių. Sala nedidelė, ją pėsčiomis apeiti užtektų vos penkių minučių, o visi jos gyventojai – viso labo viena šeima. Sėdėjome ant jūros kranto kūrendami laužą su salos šeimininkais indėnais,

ir mano draugas Emanuelis mirktelėjo akį: „Linai, tu – žvaigždė, todėl tau privaloma gimtadienį švęsti Žvaigždės saloje“. Man ši jo frazė labai įsiminė, nes būtent tos gimimo dienos proga žmona Irma man padovanojo tikrą žvaigždę danguje, kuri vadinasi Linas Adomaitis. Ji nuostabiai šviečia Lūšies žvaigždyne. Turbūt galėčiau sakyti, kad per tą gimtadienį išties buvau „sužvaigždėjęs“. Gerai, kad būtent tokia forma“, – juokiasi Linas.

Linas Adomaitis / Asmeninio albumo nuotr.

Sveikinimas nuo Žemės ir Saulės

„2018-ųjų metų gimimo diena man taip pat labai įsirėžė į atmintį, nes tą rytą buvome pažadinti tikrų tikriausio žemės drebėjimo egzotiškoje Čilėje. Langai tartėjo, stogas siūbavo ir sklido toks gilus ir žemas garsas, kokio niekada nebuvau girdėjęs. Prabudęs pažvelgiau į laikrodį ir dar labiau nustebau: juk Lietuvos laiku gimiau būtent tą minutę. Žmona sakė, kad mane pasveikino pati Žemė. Tą akimirką buvome ne juokais išsigandę, tačiau, anot vietinių, tai nebuvo stiprus žemės drebėjimas. Jie kalbėjo, kad dėl tokio žemės drebėjimo nė kojos iš lovos nekelia, na, o mums tai buvo labai nauja ir netikėta patirtis“.

Linas Adomaitis su žmona / Asmeninio albumo nuotr.

„Kai tik su žmona grįžome iš tolimosios Čilės sukvietėme visus draugus į mano gimtadienio paminėjimą restorane ir įsisiūbavus vakarėliui paprašėme visų dėmesio. Tuomet pirmą kartą viešai pranešėme apie tai, kad laukiamės vaikelio! Ši žinia mano gimtadienį padalijo į dvi dalis. Iki gerosios naujienos ir po jos. Buvo nepakartojamos emocijos, daug džiaugsmo ašarų ir šiltų apkabinimų. Visai netrukus savo pirmagimei Saulei sukūriau vieną ryškiausių dainų – „Vandenynai“. Taigi, 2018-tieji buvo kupini gausių Dievo dovanų“, – su šypsena veide teigia atlikėjas.

Linas Adomaitis su žmona / Asmeninio albumo nuotr.

Retas gimtadienis namuose

„Išties įsimintini buvo ir koronaviruso laikų gimtadieniai. Kartais atšvęsti gimimo dieną reikia ir namuose. Viena reikšmingiausių mano 2021-ųjų metų gimimo dienos detalių buvo tai, jog paskutinį kartą gyvai pasveikino tėtis. Amžiną atilsį Jo sielai. Esu be galo dėkingas jam ir mamai už savo gimimo dieną ir, apskritai, už viską, ką iš jų gavau. Puikiai suprantu, kad be tėvų ir Dievo veikimo – nebūtų ir gimtadienio. Tad man gimtadienis visai ne apie mane, o apie dėkingumą, brandą, džiaugsmą, išmoktas pamokas, artimuosius, draugus ir tikrąsias dovanas“, – priduria Linas.

Šiandien Fuerteventūroje gimimo dieną pasitinkantis atlikėjas ten ne tik mėgaujasi saule, bet ir ruošiasi įspūdingam koncertui. Pasisėmęs kūrybinių jėgų Atlanto vandenyno saloje, Linas Adomaitis kartu su Naujų Idėjų Kameriniu Orkestru NIKO jau šią vasarą nudžiugins klausytojus, kai liepos 14 dieną Palangos koncertų salėje sukurs tikrą muzikos garsų „Vandenyną“.

Lino Adomaičio šeima (25 nuotr.)
+19