L.Janušonytė rėžė olimpiados transliuotojui „Ar galima televizijai tyčiotis iš savo žiūrovų?“
Lietuvoje nuo pat olimpiados atidarymo ceremonijos verda sporto gerbėjų aistros. Tik šįkart jos susijusios ne tik su sportininkų pasiekimais. Portaluose ir socialiniuose tinkluose įtūžę žmonės lieja pyktį ant olimpiados transliuotojo – TV3 televizijos. Negailėdama kritikos savo nuomonę išsakė ir legendinė sporto žurnalistė, buvusi sporto žinių vedėja Laima Janušonytė-Stenhoff.
Olimpiadą transliuojanti TV3 televizija – bene labiausiai kritikuojamas objektas pastarosiomis dienomis. Pirmosios žiūrovų nepasitenkinimo bangos kilo stebint olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją – tuomet kritikos strėlės skriejo į komentatorių pusę.
Sekmadienio vakarą Lietuvos plaukikų pasirodymus Paryžiaus olimpiadoje ištikimai sekantys žiūrovai liko it musę kandę – TV3 televizija, transliuojanti žaidynes, svarbių plaukimų neparodė. Kiek vėliau šios žiniasklaidos grupės atstovė paaiškino, kas nutiko, ir visų atsiprašė. „Atsiprašome visų Lietuvos žiūrovų dėl to, kad sekmadienio vakarą nepavyko parodyti Lietuvos plaukikų pasirodymų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Dėl šalyje šiuo metu kilusios audros Lietuva negalėjo priimti tarptautinio transliacijos signalo“, – teisinosi TV3 žiniasklaidos grupės komunikacijos vadovė Justė Razbadauskytė.
Pirmadienio vakarą Lietuva ypač laukė Dano Rapšio plaukimo Paryžiaus olimpinių žaidynių finale, tačiau sporto aistruoliai prie TV3 ekranų, vietoj arenos „Paris La Defense“ šurmulio ir gyvų emocijų, buvo priversti klausytis „užleistos kažkokios muzikytės“ bei žiūrėti į dviejų komentatorių nugaras.
Praėjus beveik trims valandoms po minėto D.Rapšio plaukimo TV3 televizija pateikė atsiprašymą ir papildomą paaiškinimą.
Kantrybė trūko ir geri žinomai sporto žurnalistei Laimai Janušonytei. Negailėdama kritikos olimpiados transliuotojui buvusi sporto žinių vedėja feisbuke išsakė savo nuomonę. Įrašu žurnalistė sutiko pasidalinti su Žmonės.lt ir pridūrė: „Nusipirkus tokį brangų renginį, reikėtų ji ir parodyti, geriausiai, kuo daugiau…“
„Skaitau Jūsų nuomones apie TV3 darbą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse ir labai gerai suprantu Jūsų nusivylimą. Ir kaip nesikeikti? Nu bl….oi, rūta žalioji…Neįmanoma žiūrėti! Kai kas net atostogų išėjo, kad galėtų pasimėgauti geriausių pasaulio sportininkų pasirodymais. O dabar? Še Tau boba ir devintinės! Ar taip galima rimtai televizijai tyčiotis iš savo žiūrovų? Gi ne Balbieriškio TV, ir tai gal labiau pasistengtų. Bent jau gerą patį naujausią išmanųjį telefoną transliacijomis nusipirktų. O jeigu rimtai. Teisę transliuoti olimpines žaidynes Paryžiuje TV3, jei neklystu, nusipirko 2019 metais. Olimpinės sporto šakos žinomos, Lietuvos geriausi sportininkai irgi, laiko olimpiadai pasirengti irgi užtenka. Tai kodėl tada mus, žiūrovus, TV3 laiko už durnelius? Kaip pateiksim, taip ir žiūrės, juk Lietuvos teritorijoje tik mes rodome!
Ne visi gali žiūrėti Eurosportą, be to, yra daug pagyvenusių žmonių, kurie domisi sportu ir norėtų komentarus girdėti profesionalius ir lietuvių kalba.
Dėl reklamų, suprantu, kad komercinės TV iš jų gyvena, bet juk reikia turėti kiek nors supratimo, kada ir kaip jas rodyti! Kita vertus, reklamų rodymas per tokius svarbius renginius turi būti apribotas!
Šį kartą olimpinių žaidynių teises įsigijo TV3, kodėl ne nacionalinė televizija LRT? (apie tai ne kartą rašė LRT Sporto prodiuseris Ramųnas Grumbinas) . Dar sakyčiau, kad ir Tarptautiniam Olimpiniam komitetui, ir vietiniams olimpiniams komitetams, turėtų taip pat rūpėti olimpinių transliacijų kokybė! (LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, olimpinė čempionė ir aš neabejoju, kad ji tai puikiai supranta, tik, kaip pati sako, rūpi jai kokybė ir žurnalistų profesionalumas, bet ką padaryt? )
Įdomiausių pasaulio sporto renginių TV transliacijos kainuoja brangiai, bet jeigu jau nusipirkai, tai galima ir būtina investuoti ir į TV transliacijų organizavimą bei komentavimą.
Aš nekalbu apie Vokietijos nacionalines televizijas ARD ir ZDF, kurios yra išlaikomos Vokietijos gyventojų. (Kiekvienas, kuris turi namie televizorių, privalo mokėti abonentinį mokestį) . Vokietijoje ne 3 milijonai , todėl suprantama, kad ir vokiečių TV kokybė yra aukščiausio lygio ! Studijos, komentatoriai, transliacijos. Galima mediatekoje žiūrėti visas transliacijas, galima pasirinkti bet kurios sporto šakos tiesioginę transliaciją ir t.t. Daromos išsamios apžvalgos, kodėl sportininkui pasisekė ar nepasisekė, interviu su sportininkais ir t.t.
Jeigu patys geriausi pasaulio sportininkai atvažiuoja kartą per ketverius metus į pagrindinį sporto renginį-olimpines žaidynes ir tam labai rimtai rengiasi, tai kodėl TV darbuotojai ir komentatoriai joms nesirengia? Jeigu būtų dalinami medaliai pasaulio televizijoms už jų darbą olimpiadoje, TV3 liktų ko gero paskutinėje vietoje. Gaila“, – rašė Laima pirmadienio vakarą socialinio tinklo paskyroje.