Labdaringas „Sužydėjusios vilties“ vakaras: svečiai aukojo moterų gelbėjimui nuo pražūties
Penktadienio vakarą į Nacionalinę dailės galeriją, rinkosi garbingi svečiai. Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV) jau 15 metus iš eilės imasi iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“, kurios tikslas – pagerinti krūties vėžio diagnostikos ir gydymo rezultatus. Šių metų jubiliejinį „Dainuoju viltį“ labdaros vakarą, skirtą kovai su krūties vėžiu, vainikavo tarptautinį pripažinimą pelnęs tenoras Antanas Zakarauskas.
Šiais metais IWAV renginys sako: „Dainuoju viltį“. Iniciatyvos „Sužydėjusi viltis 2023“ asociacijos pirmininkės Erin Gainer-Grigaliūnės teigimu, turėti viltį yra labai svarbu.
„Skatiname moteris rūpintis savo sveikata, kad nereikėtų išgirsti diagnozės. Bet net ir ją išgirdus reikia turėti vilties, nes naujausios ir moderniausios priemonės gali padėti išgydyti net ir klastingas ligas. Todėl pasirinkome šį pavadinimą – kad įkvėptume vilties ir moterims, ir jų artimiesiems“, – sakė E.Gainer-Grigaliūnė.
Asociacijos pirmininkė renginio metu pasakojo, kad krūties vėžio sukeltos pasekmės Lietuvoje yra kur kas prastesnės nei daugelyje kitų Europos šalių. Šiuo metu tai yra dažniausias onkologinis susirgimas visame pasaulyje ir dažniausia moterų onkologinė liga: vien Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1700 krūties vėžio atvejų, o daugiau kaip 500 moterų nuo šios ligos miršta.
„Labai džiaugiuosi, kad jau 15 metų gyvuoja ši labai reikšminga iniciatyva. Ji suteikia gydytojams onkologams galimybę dirbti su inovatyviomis diagnostikai reikalingomis priemonėmis. Ne mažiau svarbu, kad nuolat primename ir skatiname moteris pasitikrinti sveikatą“, – kalbėjo E.Gainer-Grigaliūnė.
Labdaros vakaro aukcionas
Viena iš svarbiausių labdaros vakaro dalimi tapo aukcionas, kurio metu labdaros vakaro svečiai galėjo įsigyti viešnages sveikatingumo kompleksuose, nakvynes ištaiginguose viešbučiuose, mokymosi ir lavinimosi kursus, meno kūrinius, degustacines vakarienes ir daug vertingų dovanų. Visos aukciono metu gautos lėšos skiriamos kovai su krūties vėžiu.
Prezidentas ir pirmoji ponia Nausėda, rodydami asmeninę paramą šiai akcijai, padovanojo tris bilietus į „Žalgirio“ krepšinio rungtynes, jie buvo įtraukti į renginio aukcioną kaip staigmena.
Iškilmingame renginyje buvo galima išvysti daugybę garbingų svečių: Prancūzijos ambasadorę Alix Everard, Nacionalinės krūties ligų asociacijos prezidentę Aušra Bružienę, žurnalistę, kulinarinių laidų vedėją ir knygų autorę Beata Nicholson. Taip pat šventėje dalyvavo verslo lyderės Inga Jablonskė, „WoW University“ įkūrėja, Jolanta Jurga, „Evernord“ vadovaujančioji partnerė, sveikatos ir mokslo lyderės tokios kaip Kristina Plisienė, Sveikatos optimizavimo klinikos generalinė direktorė, dr. Tatjana Ivaškienė, Inovatyvios medicinos centro generalinė direktorė.
Siekiant skatinti sveiką gyvenseną kaip vėžio prevencijos dalį, vakar prasidėjo #Walk15 žingsnių iššūkis, truksiantis iki balandžio pabaigos. Jo tikslas – surinkti 100 000 000 žingsnių.
Renginių organizatorė Agnė Grigaliūnienė dalijosi, kad norėtų, kad tokių vakarų, mums nereikėtų. Vis dėlto realybė yra kitokia – daugeliui moterų Lietuvoje vis dar per vėlai nustatoma diagnozė ir jos sunkiai serga.
„Esu dėkinga visai mūsų komandai ir mūsų ištikimiems partneriams už darbą prasmingam tikslui: Arvydui Buinauskui, Mantui Petruškevičiui, videoprojektų komandai už darbą prasmingam tikslui. Mūsų vakaro atlikėjams – tenorui Antanui Zakarauskui, Linui Dužinskui, Leonui Somovui už nuostabią muziką, taip pat „Forzac“ ir „Taurakalniui“. Galime tik džiaugtis, kad gyvename laikais, kai visi galime dalintis, padėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius dalykus – šiuo atveju, į moterų sveikatos problemas Lietuvoje. Ir absoliučiai visi galime tapti tais „atramos akmenimis“ kaip kad mūsų renginio kurtoje instaliacijoje ir padėti moterims vienu sunkiausiu laiku jų gyvenime“, – dalijosi renginį organizavusios agentūros „Olive. Gyva komunikacija“ vadovė Agnė Grigaliūnienė.
Vakarą vainikavo pasaulinis garso tenoras Antanas Zakarauskas. Vyras pasakojo, kad su ketvirtos stadijos krūties vėžio diagnoze susidūrė artimoje aplinkoje – ji pasiglemžė jo mamos gyvybę.
„Ši iniciatyva man asmeniškai yra ypatingai svarbi. Prasmingos veiklos, tokios kaip „Sužydėjusios vilties“ iniciatyva, suteikia vilties kiekvienai moteriai, kuri susidūrė su šia diagnoze. Visada palaikau ir palaikysiu akcijas, kurios bando užkirsti kelia šios ligos progresavimui ir neabejotinai padedančiai išgelbėti gyvybes“, – pasakojo A.Zakarauskas.
Fotogalerija: