Laikas pokyčiams: kaip sukurti gyvenimą iš naujo

Graži moteris / Vida Press nuotr.
Graži moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Sveikata, draugai, šeima, darbas, antroji pusė... Netgi jei visose šiose srityse jus lydi sėkmė, galite jaustis nelaimingi. Laikas pokyčiams.

Daugelis žmonių nuo pat pradžių žino, kokio gyvenimo jie trokšta: kur norėtų keliauti, kokiame mieste gyventi, kokią specialybę pasirinkti ir kokioje srityje save realizuoti... Vis dėlto jeigu abejojate, kaip projektuoti savo gyvenimą toliau, nesate tikri dėl pasirinktos srities, prarandate ambicijas, stabtelėkite. Visų pirma, pagalvokite, kas jums teikia džiaugsmą, kuo mėgstate užsiimti. Troškimų analizavimas gali nutiesti kelią savęs pažinimo link.

Pasaulyje, kuriame gyvename, karaliauja socialiniai tinklai, todėl lengva pradėti save lyginti su kitais: savo keliones su jų kelionėmis, savo ir jų pasiekimus, netgi valgomus pusryčius... Svarbu nepamiršti, kad socialiniuose tinkluose žolė atrodo žalesnė, o saulė šviečia skaisčiau nei tikrovėje. Instagramas, snapchatas, feisbukas siūlo idealaus gyvenimo modelius ekrane, bet jie nebūtinai yra tokie iš tikrųjų.

Nekonkuruokite su kitais, konkuruokite su savimi.

Robinas S. Sharma bestseleryje „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“ rašo: „Nekonkuruokite su kitais, konkuruokite su savimi.“ Kaskart, galvodami apie kito sėkmę, savąją paleidžiate iš rankų.

Projektuodami gyvenimą, paklauskite savęs: „Kas man neleidžia judėti tolyn? Galbūt pavargau nuo dabartinio darbo? Ar mano vertybės nesikerta su mano veikla?“ Atsakyti į šiuos klausimus bus paprasčiau, jei kasdien skirsite dėmesį savo užsiėmimams, stebėsite, ar jie suteikia jums energijos, ar, atvirkščiai, ją atima.

Būkite smalsūs. Albertas Einsteinas yra pasakęs, kad jis neturėjo jokių talentų, tik begalinį smalsumą. Tyrimai rodo, kad smalsumas paskatina smegenis greičiau įsisavinti naujus dalykus. Nebijokite eksperimentuoti ir performuluoti problemų – tai gali padėti pamatyti situaciją iš kito kampo ir priimti geresnį sprendimą.

Sutelkite dėmesį į procesą, o ne rezultatą. Vaikai, mokydamiesi vaikščioti, daugybę kartų krenta, bet tai jiems netrukdo bandyti žengti žingsnius vėl. Kai koncentruojatės į rezultatą, bijote suklysti, todėl negalite peržengti įsivaizduojamos starto linijos. Žmonės, kuriems svarbesnės pastangos nei rezultatas, apie pastarąjį negalvoja. Jie turi tikslą ir tiesiog juda į priekį.

Norėdami atrasti tai, kas jums teikia laimę, turite apibrėžti savo talentus – įgimtus gabumus, kurie jums padeda atlikti darbus neįdedant pernelyg daug pastangų, ir savo aistras – tai, kam jaučiate ypatingą potraukį.

Kitas žingsnis – talentus ir aistras sujungti į nedalomą vienį. Jei to padaryti nepavyksta, laikas leisti vaizduotei dirbti savo darbą ir prisiminti populiarų patarimą: „Palikite komforto zoną.“

Moteris lovoje
Moteris lovoje / „Shutterstock“ nuotr.

Kai turite tikslą, reikia atrasti savo kelią, sukurti tikrovišką planą. Tai padarius, svarbu judėti tolyn kad ir koks sunkus atrodytų pirmasis žingsnis. Perženkite savo baimes, nebijokite rizikuoti – niekada nebus lengva palikti esamą poziciją darbe ir siekti kitos, išvykti iš miesto ar šalies. Vis dėlto jei manote, kad tai padaryti verta, veikite. Ir nesigręžiokite atgal.

Šeimos narių, draugų, antrosios pusės parama šiame etape itin svarbi. Jei pritrūksite drąsos, leiskite jiems priminti, kodėl ėmėtės šių svarbių gyvenimo pokyčių. Priimkite padrąsinimus ir patarimus – žvilgsnis iš šalies dažnai motyvuoja ir įkvepia.

Ir nebijokite nesėkmių: tie, kurie jų bijo, nedrįsta atsiduoti savo tikslui visa širdimi. Susidūrę su nesėkme, mėgina teisintis, kad „galėjo pasistengti labiau“. Ir priešingai, tie, kurie nesėkmių nebijojo, bet jų patyrė, pripažįsta: „Ši patirtis buvo labai naudinga. Manau, kad ji pravers man ir ateityje.“