Laisvės gynėjų dienos išvakarėse liepsnojo atminimo laužai: susirinkusi minia ir įsismarkavusi žiema
Laisvės gynėjų dienos išvakarėse šalyje vyko pilietinės iniciatyvos, pagarbos bėgimai ir buvo uždegti atminimo laužai. Atminimo laužų uždegimo ceremonija prie Vilniaus televizijos bokšto patraukė didelį vilniečių ir miesto svečių dėmesį, o jų dalyvavimui nesutrukdė nei sniegas.
Penktadienio rytą visi Lietuvos gyventojai buvo kviečiami dalyvauti pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, pastatų languose uždegant žvakutes ir taip pagerbiant Laisvės gynėjų atminimą.
Nepriklausomybės aikštėje, kur numatyta Sąjūdžio valanda, kaip ir kasmet buvo uždegti atminimo laužai. Jie liepsnojo ir prie Vilniaus televizijos bokšto bei prie prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato.
Laisvės gynėjų dienos išvakarėse renginiai numatyti visoje šalyje.
Kaune Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai dalyvavo keturių kilometrų pagarbos bėgime, skirtame 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių aukoms atminti. Take nuo „Laisvės“ statulos iki Amžinosios ugnies-Nežinomo kareivio kapo suliepsnojo 14 aukurų, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje skambėjo patriotinės eilės ir muzika.
Vytauto Didžiojo karo muziejaus padalinio Kauno VI forte skambėjo Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės jaunųjų šaulių pasižadėjimai ir šaulių priesaika.
Šiauliuose rytas prasidėjo visuotine pilietine inciatyva „Laisvės šviesa“. Vakarop buvo aukojamos šv.Mišios už žuvusius laisvė gynėjus, o skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės vakare vyko šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys ir degė atminimo laužai. Renginio metu skambėjo patriotinės dainos, gyventojai ir miesto svečiai buvo kviečiami prisiminti ir pagerbti už šalies laisvę 1991-aisiais žuvusius kovotojus.
Klaipėdoje penktadienio vakarą taip pat degė atminimo laužas, numatytas ir tradicinis bėgimas. Aštuonių kilometrų distancijos startas vyko nuo Girulių televizijos bokšto. Trumpo nuotolio, trijų kilometrų distancija – nuo Vasaros koncertų estrados. Finišas numatytas ties Klaipėdos savivaldybe.
Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės agresiją Vilniuje. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.