Vytautas Landsbergis Sausio 13-ąją pasitiko ligoninėje: vaizdo įrašas iš Santariškių

Vytautas Landsbergis / Videokadras
Vytautas Landsbergis / Videokadras
Šaltinis: 15min
2023-01-13 13:09
AA

Pirmasis Lietuvos vadovas po Nepriklausomybės atkūrimo Vytautas Landsbergis penktadienį pranešė Sausio 13-osios minėjimus pasitikęs būdamas Santaros klinikose.

Jis apie tai pranešė paskelbęs vaizdo įrašą savo profilyje feisbuke.

„Malonu ir džiugu buvo dalyvauti Sausio 13-osios šventėje Lietuvos Seime ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pagerbimo iškilmėje“, – sakė V.Landsbergis.

„Dalyvavau iš Santariškių, tačiau buvau kartu su jumis“, – pridūrė jis.

V.Landsbergio sūnus rašytojas Vytautas V.Landsbergis šią savaitę feisbuke pranešė, kad jo tėtis šiuo metu yra reabilitacijoje ir pasidalino jo nuotrauka.

Ligoninėje – nuo Kalėdų

V.Landsbergis penktadienį 15min teigė Santaros klinikų Reabilitacijos skyriuje esantis nuo Kalėdų.

Pirmasis Lietuvos vadovas po Nepriklausomybės atgavimo sakė nesijaučiantis labai blogai, tačiau pikta, kad Sausio 13-ąją teko sutikti tokiomis aplinkybėmis.

„Vaikščioti sunku, galva svaigsta (...) Nieko labai blogo, tik šiek tiek pikta, kad reikia taip voliotis“, – teigė V.Landsbergis.

Vytauto Landsbergio 90-ųjų gimimo metinių paminėjimas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

90-ties metų jubiliejų pernai spalį minėjęs V.Landsbergis Nepriklausomybės aušroje buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas – pagrindinė politinė figūra Lietuvoje.

Žmonės.lt primena, kad penktadienį Seime minint Laisvės gynėjų Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui skirta 2022-ųjų Laisvės premija. Ji perduota Ukrainos ambasadoriui Lietuvoje Petro Beštai.

Ukrainos vadovas V.Zelenskis per premijos teikimą vaizdu kreipėsi į susirinkusius, dėkodamas už Lietuvos žmonių paramą Ukrainai.

„Džiaugiuosi galėdamas jus pasveikinti ir noriu iš karto padėkoti už tai, kad jūs nė vieną minutę neišdavėte laisvės – ir ne tik per šias 323 žiaurias, nežmoniško Rusijos karo dienas, kai nuolat jaučiame jūsų palaikymą“, – nuotoliniu būdu iš Kyjivo transliuotoje kalboje sakė Ukrainos vadovas.

2022 metų Laisvės premiją parlamentas skyrė V.Zelenskiui kaip už laisvę ir nepriklausomybę kovojančios Ukrainos lyderiui.

Fotogalerijos:

Sausio 13-osios minėjimas prie Lietuvos radijo ir televizijos (28 nuotr.)
+22
Iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija Seime (34 nuotr.)
+28