Laura Mizgirytė-Latour – apie stilinguosius kiulotus. 4 originalūs deriniai
Kiulotai, nuo pat sugrįžimo į madą 2014-aisiais tapo dviejų frontų taikiniu: „už“, matančių juos kaip naują, universalią kelnių formą, ir „prieš“, laikančių juos storinančiais ir kojas trumpinančiais dizaino nesusipratimais, kurie gali tikti nebent modelio formų 180 cm sutvėrimams – vidurio čia nėra. Nors kiulotai gali pasirodyti sudėtingi, verta sau priminti: nėra blogų drabužių – tik blogi deriniai.
Pavyzdžiui, aukščiausios japonės vos 160 cm, tačiau kiulotus labai mėgsta – gal dėl to, kad labai plačios kelnės virš kulkšnių yra tradicinio japoniško kostiumo dalis, vadinamos hakama, kurios gali būti įdomių, sumetamų konstrukcijų, rišamos ar plisuotos, tad japonės (ne)naują tendenciją noriai priėmė į savo garderobą. Kasdieną matau tiek daug kiulotuotų kojų, kad plačiakelnės atrodo ne tik ne nauja tendencija, bet ir įprasta garderobo dalis.
Kiulotai iš mados nesitraukia, o šį sezoną plačiosios denimo kelnės yra vienas iš stilingo garderobo elementų ir su trupučio dėmesio proporcijai galima susikurti daug skoningų derinių.
Jei jūs – ne japonė ir kiulotai kelia daug klausimų apie trumpinimą, storinimą ar apskritai atrodo komplikuotas drabužis, štai keli svarbūs dalykai:
- Kuo platesni kiulotai, tuo geriau krintančio audinio turėtų jie būti. Juos laikykite tarsi midi sijonu ir derinkite su viskuo, kas tinka prie sijono: aukštakulniais, švarkais, marškiniais ir trumpomis (crop top) palaidinėmis.
Gražiausia kiulotų proporcija yra aukštu juosmeniu ir truputį žemiau plačiausios blauzdų dalies.
- Kad išvengti trumpinančio kiulotų efekto, atsiminkite du svarbius dalykus, nepaisant kiulotų pločio: gražiausia kiulotų proporcija yra aukštu juosmeniu ir truputį žemiau plačiausios blauzdų dalies. Dėvėkite juos su kojas ilginančiais bateliais – visokiais aukštakulniais, smailianosėmis įsispiriamomis kurpėmis.
- Skirtingai nei platūs džinsai, sukuriantys kolonos siluetą, kiulotai atidengia grakščias kulkšnis, stilingus batelius ir siluetą dailinančių drabužių skalėje yra aukščiau minėtųjų plačių džinsų.
- Derinant kiulotus, kadangi tai nėra tradicinės kelnės ar šortai, o kažkas per vidurį – svarbu galvoti apie proporciją: kiulotai labai mėgsta struktūriško viršaus kompaniją. Tad aiškaus silueto arba prigludusios patrumpintos palaidinės ir vyriško stiliaus marškiniai yra lengviausi pasirinkimai kiulotams į kompaniją.
- Vintažinį stilių mėgstančioms: kiulotai buvo labai madingi septintąjį ir aštuntąjį dešimtmetį, tad viskas iš to laiko – platformos, kutuoti švarkai ir aksesuarai, zomša, bohemiškos palaidinės atvirais pečiais, pinti krepšiai – sukurs itin madingą aštuntojo dešimtmečio vintažinį stilių.
Tai štai, denimo kiulotai ir keturi deriniai:
Kai visai neaišku, nuo ko pradėti, klasikiniai marškiniai (nebūtinai balti, bet būtinai vyriško (t.y. struktūriško) stiliaus) visada tiks, net su kiulotais.
Klasikiniai marškiniai gali būti ir denimo. Su kutuotais aukštakulniais, pusapvale, aštuntojo dešimtmečio stiliaus rankine ir lengvu, minkštu, nenuspėjamiems lietuviškos vasaros orams tinkamu megztiniu išeina moderniai vintažinis derinys.
Stiprios spalvos ir struktūriškai romantiška palaidinė. Rožiniai aukštakulniai, mini citrininis rankinukas su neutraliu mėlynumu sukuria glamūrišką vakarui tinkamą derinį.
Dryžiai. Platforminės basutės, nutįsęs medvilninis megztinis-chalatas, dryžuota trikotažinė berankovė... einam kavos prie jūros?