Stilistė Laura Mizgirytė-Latour – apie baltus džinsus ir 4 jų transformacijas

Laura Mizgirytė-Latour / Alberto Latour nuotr.
Laura Mizgirytė-Latour / Alberto Latour nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-06-04 11:10
AA

Na taip, balti džinsai yra nepraktiški. Bet ne daugiau nei kiti gražūs dalykai – aukštakulniai, delninės, makiažas. Kartais nepraktiškas dalykas, kūrybingai suderintas taps ne tik praktišku, bet ir mėgstamiausiu. Niekas taip nesimbolizuoja vasaros, kaip balta spalva – ir balti džinsai (ne tik vasarą, bet apie kitus sezonus pakalbėsime, kai jie ateis). 

Kokių baltų džinsų reikia? Tvirto denimo, su ne daugiau nei 2 procentais elastano. Iš tolo apeikite plonus ir tarsi guminius – jie paryškins kiekvieną nereikalingą vingį ir gumbą, o tvirtas denimas veiks kaip koreguojamieji apatiniai, jau neminint, kad ir gulės tobulai. Maniškiai – beveik 10 metų senumo, bet jų, it kokių geležinių klumpių, nesudėviu: jie sąžiningai tarnavo, kai laukiausi (su atsegta saga), kelionėse, ilgus vakarus vyninėse (su vyno lašu matomiausioj vietoj) ir net pasibėgiojimus po japonišką lietų (jo daug).

Kokio aukštumo juosmens ieškoti? Taip, madingi aukštu juosmeniu – jie ilgina kojas, pabrėžia juosmenį. Minusas – pabrėždami juosmenį pabrėžia ir pilvą. Abejojančioms idealiausias juosmens aukštis yra vadinamas mid-rise, vidutinis – apie 3 cm žemiau bambos.

Kokio pločio klešnių? Atsakyčiau – kokios tinka kojoms. Universaliausios – „cigaretės“. Berniokiški laisvi, smuktelėję, sudraskyti atrodys ir šiuolaikiškai užmaskuos tai, kas kelia rūpesčių. Jei norite būti ypač madingos, rinkitės retro stiliaus platėjančius.

Caroline de Maigret, Elena Perminova, Leandra Medine / Vida Press nuotr.

Tad drąsiau. Verta prisiminti, kad balta – neutrali spalva, o su neutraliomis tinka viskas – kitos neutralios ir grynos spalvos, raštai ir faktūros. Džinsai, ypač balti, yra kaip baltas popieriaus lapas, tai ir stilių galite susikurti kokį panorėjusios. Šiam kartui siūlau keturis skirtingus, karštom vasaros dienom (ir naktim) tinkamus derinius.

Romantiškas – balta su balta

Ypač romantiška, jei viršus – permatoma suknelė. Aš mėgstu baltą romantiką truputį pažaboti – konversai tam kaip tik. Stilinga kuprinė garantuos, kad nebūsite supainiota su Diner en Blanc svečiu.

Caroline de Maigret, Elena Perminova, Leandra Medine / Vida Press nuotr.

Sportiškas – modernus ir minimalistinis

Marškinėliai su grafiniu užrašu ir sportiniai bateliai – suprantamas pasirinkimas. Tačau derinio žvaigždė – berankovis švarkas, kuris eiliniam deriniui suteiks rafinuotumo, elegancijos, tinkamos kasdienai.

Caroline de Maigret, Elena Perminova, Leandra Medine / Vida Press nuotr.

Bohemiškas – puošnus ir egzotiškas

Su tunika ant džinsų ar kelnių niekada neprašausite pro šalį. Tačiau ši tunika – išties ypatinga: su šilkinių kutų eilėmis ant krūtinės, milžiniška. Tokiam drabužiui reikia stiprių aksesuarų: madingo afrikietiško rašto pinta delninė, panama, ryškus vėrinys.

Caroline de Maigret, Elena Perminova, Leandra Medine / Vida Press nuotr.

Kasdieniškas – su retro elementais

Lengviausias būdas atgaivinti derinį, aha, jau žinote: ypatingi batai ir ypatinga rankinė. „Ypatingi“ nebūtinai reiškia trenkti. Visgi auksinės, aštuntojo dešimtmečio inspiruotos platformos mediniais padais, natūralaus pluošto talpi rankinė bambuko rankenom – tiek užteks įprastam jūreiviškų marškinėlių deriniui įgyti prancūziško žavesio. Denimo marškiniai, surišti aplink klubus – nenumatytom lietuviško klimato nuotaikom. ​

Caroline de Maigret, Elena Perminova, Leandra Medine / Vida Press nuotr.