Legendinė „Panoramos“ vedėja Algimanta Žukauskienė: „Man teko laimė gyventi ypatingu laiku“

„Seniai praėjo tie gimtadieniai, kai būdavo didelė šventė ir tau, ir draugams. Dabar – tik dar viena data, ir tiek“, – mosteli ranka žurnalistė, legendinė naujienų laidos „Panorama“ vedėja, vienas pirmųjų lietuviškų reklamos veidų Algimanta ŽUKAUSKIENĖ, net ir po kelių mėnesių vis dar sulaukianti sveikinimų 70-ojo jubiliejaus proga.

Algimanta Žukauskienė / Gedmanto Kropio / BNS nuotrauka
Algimanta Žukauskienė / Gedmanto Kropio / BNS nuotrauka
Jūratė Ražkovskytė
2022-12-08 17:33
AA

Visgi kaip pasitikote tokį jubiliejų?

Švenčiau net kelis mėnesius – vis plaukė sveikinimai. Buvusi „Panoramos“ režisierė Aldona Bugvilionienė dabar paskambinusi vadina mane Agentu 007 (juokiasi). Baigiamuoju jubiliejaus akcentu tapo kelionė su dukra Monika keltu į Stokholmą – čia jos dovana. Švedijoje esu buvusi tik kartą: į Gotlando salą su draugais tada plaukėme jachta. Norėjosi save išbandyti... Įsivaizduokit, susimetėme: du mažamečiai kolegės Birutės Kierienės vaikai, ji su vyru, poetas Antanas A. Jonynas su sūnumi ir aš. Ir kapitonas. Buriuoti bandęs tik Antano sūnus – Galvės ežere, Trakuose... Į priekį dar sekėsi neblogai, nes oras pasitaikė geras. Buvome griežtai paskirstyti budėti ir dieną, ir naktį. O grįžtant atgal kilo audra – nejuokinga.

Daugiau niekada nebenorėjau su jachta keliauti. Aš greitai pasiduodu visokioms avantiūroms, paskui, jei ir gailiuosi, trauktis nebūna kur.