LGBT+ eitynėse sostinėje – meras Valdas Benkunskas su žmona: „Vilnius yra atviras visiems“

Vilnius Pride 2023: vis dar einam / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Vilnius Pride 2023: vis dar einam / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Greta Zulonaitė, Saulius Jakučionis
Šaltinis: BNS
2023-07-01 15:38
AA

Vilniaus meras konservatorius Valdas Benkunskas šeštadienį dalyvavo LGBTIQ bendruomenės eitynėse, jis teigia, kad Lietuvos sostinė yra visiems atviras miestas, kuriame vis mažiau vietos lieka neapykantai.

„Man atrodo, šitas renginys ir šitos eitynės dar kartą parodo, kokį didelį žingsnį esame padarę kaip visuomenė į priekį. Jis dar kartą parodo, kad Vilnius yra europietiškas miestas, kuris yra atviras visiems ir kuriame vis mažiau vietos lieka neapykantai, kito žmogaus skaudinimui, užgauliojimui“, – BNS eitynėse sakė V.Benkunskas.

„Šitas renginys ir yra apie tai – apie toleranciją, apie atvirumą ir apie laisvę būti savimi“, – pridūrė jis.

Vilnius Pride 2023: vis dar einam / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

V.Benkunskas Vilniaus meru dirba pirmąją kadenciją nuo šių metų balandžio.

Politikas sakė palaikantis kiekvieno žmogaus teisę būti individu, išsakyti savo poziciją bet kokiais klausimais, įskaitant ir seksualinės orientacijos.

„Tas, kas Vakarų Europos miestuose, sostinėse jau yra įprasta dešimtmečiais, pas mus po truputį irgi įgauna savąjį vaizdą“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Eitynės „Vilnius Pride“ vyko Estijai praėjusią savaitę tapus pirmąja Baltijos šalimi, įteisinusia tos pačios lyties asmenų santuokas. Lietuvoje Civilinės sąjungos įstatymo projektas, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė, yra įveikęs svarstymo stadiją.

V.Benkunskas sakė, kad Civilinės sąjungos įstatymas turėjo būti priimtas seniai.

„Keista, kad vis dar to nėra“, – teigė politikas.

Paklaustas, ar pritartų tos pačios lyties asmenų santuokoms, V.Benkunskas sakė: „Aš manau, kad mes turime eiti žingsnis po žingsnio ir, pirmiausia, turime susitvarkyti su civilinės sąjungos įstatymu, pasižiūrėti, kaip veikia šitas institutas, na o tada, matyt, eigoje bus galima šnekėti kitomis temomis.“

„Vilnius Pride“ eitynėse dalyvavo daugiau nei 5 tūkstančiai žmonių.

Vilnius Pride 2023: vis dar einam (124 nuotr.)
+118