Liaudiški būdai, malšinantys dantų skausmą

Kaip išvengti dantų skausmo / Fotolia nuotr.
Kaip išvengti dantų skausmo / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-05-12 16:09
AA

Dantų skausmas užklumpa nejučia, tačiau šiais laikais viskas paprasta – vizitas pas stomatologą neretai išsprendžia visas bėdas. Visgi, skausmus galite įveikti ir naminėmis, natūraliomis priemonėmis, ypač, jeigu situacija susiklosto taip, kad po ranka neturite stebuklingų piliulių. Išbandykite!

Šalavijų nuoviras. Jis nuima skausmą, malšina uždegiminius procesus. 1 arbat. š. žolelių užpilkite stikline vandens ir palikite, kad pritrauktų. Vėliau perkoškite ir dar šiltu skalaukite burną kas dešimt minučių. Panašiai veikia ir raudonėliai. 
 
Nuo dantų skausmo, kuris dažnai įvardijamas kaip viena nemaloniausių patirčių, padės ir propolis, kuriam priskiriamos antimikrobinės ypatybės. Propolis taip pat vadinamas antibiotiku, kovojančiu su dantų skausmu ir nemaloniais pojūčiais burnoje.
 
Tačiau jeigu jūsų namuose tokių žolelių ir bičių produktų nė su žiburiu nerasi, tai jau svogūnų ir česnakų tikrai bus apstu. Prie skaudamos vietos galite pridėti pjausyto svogūno ar česnako skiltelių, tačiau dar geriau, jeigu sutrinsite aitriąsias prieskonines dažoves ir lygiomis dalimis sumaišysite su druska. Beliks ta košele padengti skaudamas vietas. Dar perskelto česnako skiltelę galime uždėti ant pulso (rieše), tačiau turi būti priešinga pusė nei skaudamas dantis (pvz., skauda dantis dešinėje pusėje, o česnaką dėti ant kairiojo riešo). Beje, teigiama, kad nuo dantų bėdų padės ir lašinių gabalėlis, tik jį reikia ne valgyti, o palaikyti ant skaudančio danties dantenų. 
 
Druskos tirpalas. Nors druska vertinama prieštaringai, skalauti burną jos tirpalu netgi patartina. Ypač, kai skauda gerklę ar kamuoja dantų, dantenų skausmai. Šilto vandens stiklinėje išmaišykite 1 arbat. š. druskos ir tuomet gautu tirpalu suvilgykite burną. Tai padės nuimti skausmą, patinimus, sumažins uždegiminius pojūčius.
 
Masažas ledukais. Jeigu dantys nėra itin jautrūs temperatūrų skirtumams, vertėtų išbandyti masažą ledo kubeliais. Suvyniokite juos į audeklą ir priglauskite prie skausmą keliančių vietų. Kiti žmonės išbando ir šiltus kompresus, tačiau, specialistų nuomone, to daryti nevertėtų. Teigiama, kad tai tik paaštrins uždegimą ir skausmą. 
 
Specialūs taškai. Tarp nosies ir viršutinės lūpos yra duobutė, kurią pamaigydami ir stipriai paspaudydami galite sušvelninti nemalonius simptomus. 
 
Burokėliai. Tiks ir burokėlių sultys. Pastarosiomis skalaukite burną, o jeigu jų neturite, tuomet supjaustykite burokėlius griežinėliais ar kubeliais ir pridėkite prie skaudančių vietų.  
 
Soda. Ją naudoti reikia taip pat, kaip ir druskos tirpalą. Užpilkite 1 arbat. š. geriamosios sodos 1 stikline vandens ir skalaukite burną.