Liaudiškos priemonės, padėsiančios įveikti pagirias

Pomidorų sultys / Shutterstock nuotr.
Pomidorų sultys / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Šventiniu laikotarpiu stalai nukraunami gausybe maisto, todėl natūralu, kad dažnam sunku įveikti vis kylantį apetitą.

Persivalgymas, sotus ir riebus maistas, alkoholis, miego trūkumas, saldumynai – visa tai išbalansuoja mūsų organizmą, todėl jaučiamės nuvargę, mieguisti, išsiblaškę. Kaip atgauti prarastas jėgas?

Sveikos mitybos specialistai rekomenduoja prisilaikyti kasdienės rutinos ir neleisti sau „nutrūkti“, kadangi sugrįžti į doros kelią yra nelengva. Geriausia nepadauginti nei maisto, nei alkoholio arba išvis jo nevartoti, kad vėliau nesijaustumėte prastai.

Po organizmo išbalansavimo mes įsisukame į užburtą ratą, kadangi norime riebaus ir nesveiko maisto, pavyzdžiui, picos, mėsainių, dešrainių, saldžių gėrimų, desertų, o nuo tokio maisto taip pat jaučiamos „pagirios“. Trumpai tariant, malšindami problemą jausitės tik blogiau.

Kokiais liaudies metodais galime pasikliauti?

  • Gerkite paprastą vandenį arba pagardinkite jį citrina. Kuo daugiau – tuo geriau. Tai padės išvalyti organizmą, atstatyti prarastą skysčių balansą. Alkoholio vartojimas, kaip žinome, itin kenkia visam organizmui, dehidratuoja, todėl stenkitės, kad vanduo visada būtų po ranka.
  • Išsivirkite kompotą ir džiovintų slyvų ir džiovintų abrikosų. Jame gausu kalio, natūralaus cukraus, jis taip pat padeda iš organizmo pašalinti toksinus.
  • Nestipri juodoji arbata su citrina arba imbieru bei medumi yra taip pat geras pasirinkimas. Galite gerti ir vienų imbierų arbatą.
  • Nuo senų laikų žinomas pagirių įveikimo būdas – rauginti produktai. Beje, jie yra ir labai sveiki, tik jų irgi nepadauginkite, kadangi juose nemažai druskos. Skanaukite raugintus kopūstus, agurkus, burokėlius ir pan. Kai kurie išmėgina ir raugintų kopūstų ar agurkų sūrymą, sultis.
  • Tinka ir rauginti pieno produktai, pavyzdžiui, kefyras ir kt.
  • Štai japonai, norėdami įveikti pagirias, valgo persimonus. Juose gausu fruktozės, vitaminų A, C. Efektyviu laikomas ir štai toks kokteilis – plaktas žalias kiaušinis, šlakelis obuolių acto, žiupsnelis druskos ir pipirų. Žinoma, verta atsiminti, kad pats žalio kiaušinio vartojimas yra diskutuotinas pasirinkimas.
  • Prastą savijautą gali padėti įveikti ir silpnas medaus tirpalas, pomidorų, apelsinų sultys, kava, citrusiniai vaisiai.
  • Kontrastinis dušas taip pat padeda atgauti jėgas, suteikia žvalumo ir jėgų. Būtinai išeikite pasivaikščioti gryname ore, pajudėkite.
  • Žolelės, tikinama, daro stebuklus, todėl ramunėlių, mėtų, pipirmėčių arbatos, pagardintos medumi, padės įveikti prastą savijautą.

Išmėginkite ir trintus kokteilius, pavyzdžiui, šį inkstus valantį kokteilį.

Inkstus valantis kokteilis

Nesunku pačioms pasigaminti puikaus gėrimo (tam nesugaišite daug laiko, o produktų rasite bet kurioje maisto prekių parduotuvėje), kuris geba detoksikuoti organizmą. Agurkai ir salierai veikia kaip šlapimą varančios medžiagos, todėl iš inkstų pašalina nereikalingus susikaupusius skysčius, o citrinos sultyse gausu vitamino C, kuris veiksmingas ne tik organizmui, bet ir odai.

Beje, į kokteilio sudėtį įeina petražolės, todėl nepatariama jų vartoti dideliais kiekiais, jeigu laukiatės ar turite inkstų problemų.

Sudedamosios dalys:

4 šakelės petražolių,

1 agurkas,

3–4 salierų stiebai (gali būti su lapais arba be jų),

1/2 citrinos.

Viską sudėkite į smulkintuvą ir sutrinkite iki vientisos masės, perkoškite ir skanaukite!