Lietuvoje atidarytas didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras sudomino ir garsius žmones

Atidarytas didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras  / Eglės Gandrenaitės nuotr.
Atidarytas didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras / Eglės Gandrenaitės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai
A
A

Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ duris atverė įspūdingas edukacinis pramogų centras „CURIOCITY – miestas smalsiems vaikams“. Tikimasi, kad daugybės specialistų ilgiau nei metus kurtas ir daugiau nei 1 mln. eurų investicijų kainavęs projektas taps traukos centru ne tik visos Lietuvos šeimoms, bet ir auginantiems vaikus kaimyninėse šalyse.

Tai nėra tik žaidimų kambarys

„Tai nėra nedidelė žaidimų zona, kur tėvai galėtų palikti vaikus tiesiog pramogauti. Atvirkščiai, tikimės, čia daug naujo patirs ir apie savo vaikus sužinos būtent tėvai, stebėdami juos žaidžiančius ir besidominčius įvairiausiais dalykais. Sukūrėme interaktyvią aplinką, kuri lavina vaizduotę, įkvepia kūrybiškumui, skatina smalsumą ir norą kartu su vaikais patirti, sužinoti bei atrasti daug įdomių dalykų“, – sako „CurioCity“ projekto autorė, „Megą“ valdančios bendrovės „Baltic RED“ rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė.

Sukūrėme interaktyvią aplinką, kuri lavina vaizduotę, įkvepia kūrybiškumui, skatina smalsumą ir norą kartu su vaikais patirti, sužinoti bei atrasti daug įdomių dalykų.

Anot jos, prie idėjos sukurti išskirtinę vietą vaikus auginančių šeimų kokybiškam laisvalaikiui prisidėjo dešimtys pačių įvairiausių specialybių atstovų: architektai, grafikos dizaineriai, inžinieriai, programuotojai, psichologai, edukologai, medikai, tiksliųjų ir gamtos mokslų atstovai, mitybos specialistai, aktyvių pramogų bei edukacinės įrangos gamintojai, Molėtų observatorijos darbuotojai bei kiti specialistai.

„Visų jų patirtis, žinios ir pagalba padėjo mums sukurti įdomų edukacinį turinį ir žaidimus šiame centre. Įsitraukdami į žaidimą, vaikai net nepajaučia kaip mokosi. Skirtingų temų erdvėse, tokiose kaip spalvų, garsų, gamtos jėgų, žmogaus kūno, emocijų pažinimo, maisto, ūkio, statybų ir dizaino ar kosmoso, jie susipažįsta ir sužino daugybę naujų dalykų apie įvairias profesijas, juos supantį pasaulį ir save pačius“, – pasakoja R. Vyšniauskienė.

Skrydis erdvėlaiviu į kosmosą, greitosios pagalbos ekipažo iššūkiai, kliūčių ruožas virš degančios ugnikalnio lavos, čiuožimas vaivorykšte, liepsnojančio namo gelbėjimas, detektyvinių situacijų narpliojimas, radijo laidų įrašų studija, kulinarinių užsiėmimų klasė ir daugybė kitų galimybių žaisti, patirti, sužinoti, pajausti – tai tik dalis to, ką 1–13 metų vaikams ir jų tėvams parengė centro kūrėjai. Centre įrengta atskira erdvė mažyliams, o tėvams su kūdikiais – maitinimo kambarys.

Atidarytas didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras
Atidarytas didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras / Eglė Gandrenaitė

Pavadinimą padiktavo patys vaikai

1500 kv. m ploto centras, kuriame vienu metu galės lankytis daugiau kaip 200 žmonių, pavadintas miestu smalsiems vaikams – „CurioCity“. „Anglų kalba dabartinės Z kartos vaikų aplinkoje jau yra kasdienė, todėl šis žodžių junginys labiausiai tiko mūsų sumanymui. Rinkomės iš daugybės variantų ir būtent vaikų – mūsų svarbiausių ekspertų – nuomonė padarė didžiausią įtaką galutiniam sprendimui“, – sako R. Vyšniauskienė. Tai vienintelis Lietuvoje edukacinis pramogų centras vaikams, kur visa informacija pateikta dviem kalbomis – lietuvių ir anglų, tad čia lankytis vienodai smagu ir naudinga bus tiek Lietuvos vaikams, tiek mažiesiems užsienio svečiams.

Rasa Vyšniauskienė pasakoja, kad apie tokio centro atsiradimą Lietuvoje buvo galvojama ne vienerius metus. Koncepcijos idėja gimė lankantis Jungtinėse Amerikos Valstijose esančiuose ypač populiariuose šeimų pramogų ir edukacijos muziejuose „Children‘s museum“, kurių šioje šalyje suskaičiuojama daugiau nei 200.

„Mūsų centro koncepcija šiek tiek skiriasi nuo amerikietiškųjų „children‘s museum“, kurie yra gerokai didesni ir veiklos juose labiau orientuotos į patyriminius žaidimus bei aktyvias pramogas. Mieste smalsiems vaikams „CurioCity“ gausu edukacinės informacijos, kurią sužinoję, vaikai čia pat galės praktiškai išbandyti viską patys“, – teigia projekto autorė.

Psichologė Inga Būdvytytė sako, kad visame pasaulyje yra panašios tendencijos: vaikai greičiau perpranta inovacijas ir technologijas, kitaip nei vyresnė karta priima informaciją, todėl labai svarbu tėvams prisitaikyti ir suprasti vaikų poreikius.

„Žaidimai – svarbi ir labai reikalinga vaikų gyvenimo dalis, kurios reikšmę suaugusieji, deja, ne visada tinkamai įvertina. Žaisdami vaikai pažįsta save, pasaulį, aiškinasi, kaip kas veikia, mokosi bendrauti su kitais. Galiausiai, žaidimai turi net terapinį poveikį. Taip pat žaidimai – puikus būdas suartinti tėvus ir vaikus, nes tėvai turės progą pamatyti, kaip jų vaikai kuria, mąsto ir perpranta technologijas bei priima informaciją, o gal net ras, ko iš jų pasimokyti. Bendravimas ir kartu leidžiamas laikas – tiesiausias kelias į artimus ir gerus vaikų ir tėvų santykius“, – teigia I. Būdvytytė.

Interjere – natūralios apdailos medžiagos ir ramios spalvos

Architektūrinės koncepcijos ir interjero dizaino projektą kūrė didelę patirtį sukaupusi architektų, projektuotojų ir grafikos dizainerių komanda, vadovaujama bendrovės „Menas ir jėga“.

„Bandėme sukurti erdvę, kur komunikuoja realus ir fantazijos pasauliai. Iš šiuolaikinės komercinės aplinkos vaiką suvedame į terpę, kur pradingsta realaus masto, medžiagos suvokimas. Erdvės funkcinės zonos atskiriamos abstrakčiomis geometrinėmis formomis, aplinka kuriama tarsi scenografija, kur vaikams paliekama laisvė patiems interpretuoti. Interjero formomis, medžiagomis ir elementais siekiame formuoti estetinį aplinkos suvokimą, lavinti subtilų meninį skonį – čia nėra vaikų erdvėms taip įprastų ryškių spalvų, dominuoja ramūs atspalviai bei natūralios medžiagos. Sienoms, pertvaroms bei baldams naudojome faneros plokštes su spauda, grindų dangai – ekologišką linoleumą“, – pasakoja viena projekto autorių architektė Agnė Baranauskaitė.

Atidarytas didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras
Atidarytas didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras / Eglė Gandrenaitė

Didžiausio Baltijos šalyse vaikų edukacinio pramogų centro durys atvertos šeimoms kasdien nuo 10 iki 21 val. Jame dirba 15 žmonių komanda. Centre be įprastinių veiklų organizuojamos gimtadienių bei kitos privačios šventės, taip pat planuojama pasiūlyti specialių renginių ir papildomų edukacinių užsiėmimų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Merė Popins ar Freken Bok, arba kaip rasti gerą auklę?