Lietuvoje grojęs Londono didžėjus metė muziką: jį užvaldė aistra „blockchain“

Vilniaus „Blockchain Centre“ vyko konferencija, kurioje lankėsi ir didžėjus Shane‘as Kehoe, įkūręs  „SVK Crypto“ organizaciją / Dariaus Kučio nuotr.
Vilniaus „Blockchain Centre“ vyko konferencija, kurioje lankėsi ir didžėjus Shane‘as Kehoe, įkūręs „SVK Crypto“ organizaciją / Dariaus Kučio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Kas yra „blockchain“ ir kaip tai veikia? Į šį klausimą tikriausiai atsakytų ne kiekvienas Lietuvos gyventojas. Viena inovatyviausių IT technologijų, manoma, pamažu įsibraus ir į pasaulio finansų sektorius. Oficialiai „blockchain“ apibrėžiama, kaip decentralizuota vieša transakcijų saugojimo sistema. Balandžio 25 dieną Vilniaus „Blockchain Centre“ vyko konferencija, kurioje lankėsi ir Londone populiaraus naktinio klubo „Ministry of Sound“ ilgametis rezidentas, didžėjus Shane‘as Kehoe. Vyras atsisakė muzikos, kad įsteigtų savo „SVK Crypto“ organizaciją.

„Blockchain Centre“ Vilniuje atsiradimo iniciatorius – Antanas Guoga. Jau įsteigti biurai Melburne, Šanchajuje, o sostinėje esantis centras – pirmasis Europoje. Trečiadienio vakarą šiame centre apsilankė svečiai iš užsienio – Ishiro Minamikawa ir Shane‘as Kehoe. Iš Japonijos ir Didžiosios Britanijos atvykę pranešėjai kalbėjo apie „blockchain“ technologiją. „Tiltai, jungiantys decentralizuotą pasaulį“ – tokia buvo konferencijos organizatorių pasirinkta tema.

2010-ieji „SVK Crypto“ įsteigėjui Shane‘ui Kehoe buvo kaip niekad spalvingi. Tada jis grojo garsiausiuose pasaulio klubuose, pasirodydavo naktinėtojams Londone, atlikdavo „house“ stiliaus muziką viename geriausių sostinės klubų „Ministry of Sound“. Po beveik 8 metų Shane‘as sako, kad dabar jis nei iš tolo neprimena vakarėlių liūto. Įsteigęs organizaciją, investuojančią į „blockchain“ tecnologijas Londone, Shane‘as dirba vardan to, kuo be galo tiki.

Shane‘ai, ar pirmą kartą lankotės Lietuvoje?

Ne. Tačiau apie „blockchain“ ir savo organizaciją lietuviams dar niekad nepasakojau. Labai gerbiu ir myliu šitą šalį. Anksčiau, kol dar buvau didžėjus, lankiausi čia ir grojau viename iš naktinių klubų, tiksliai nepamenu pavadinimo, bet buvau šiltai sutiktas (šypteli). Sugrįžau su tikslu papasakoti apie savo organizaciją, „blockchain“ ir kriptovaliutą Didžiojoje Britanijoje.

Kodėl nusprendėte vietoj muzikos rinktis „blockchain“, atiduoti savo jėgas naujai kompanijai?

Tiesiog pro akis nepraslydo galimybė. Ji pasirodė tokia didžiulė, kai pasaulis ėmė vis dažniau vartoti sąvokas bitkoinas, kriptovaliuta ir „blockchain“, pagalvojau, kad mes galime pasiekti be galo daug. Juk „blockchain“ atsiradimas yra prilyginamas interneto atsiradimui. Į senąją bankų sistemą aš pažvelgiau inovatyviai. Ateityje popierinių grynųjų transakcijas mes keisime į virtualias, kaip ir valiutą. Mane tai žavi.

„SVK Crypto“ turi konkurentų Londone?

Be mūsų organizacijos veikia dar keletas kitų. Galiu patikinti – mes nesame pirmieji, tačiau patys aistringiausi. Kiekvieną mėnesį stengiamės supažindinti visuomenę su „blockchain“ naujienomis, kalbame apie tai. „SVK Crypto“ orientuojasi tik ties kriptovaliutomis, kurios naudojamos Londone.

Tarsi juokaujama, kad konkretaus apibūdinimo sąvokai „blockchain“ vis dar nėra. Kaip paprasčiausiais žodžiais ją aiškinate jūs?

Paprasčiausiai tai aiškinu, kaip buhalterijos knygą, kuri atvira visiems, tačiau negali būti kopijuojama, o joje įrašyta informacija negali būti pakeista. Taigi, ją skaito visi, tačiau transakcijos vyksta tik jas patvirtinus visiems, kurie prieina prie informacijos, t.y. reikia visų grandžių sutikimo. Viskas vyksta be jokių tarpininkų.

Su kokiomis problemomis jūsų organizacijai tektų susidurti, jei nutekėtų saugoma informacija?

Kiekviena organizacija, nesvarbu užsiimanti kriptovaliutos sandėriais, ar vystanti „blockchain“ technologiją puikiai supranta, kad tai kainuotų daug. Todėl svarbiausia laikytis saugos protokolo. Tačiau „blockchain“ technologijos ateityje garantuos visišką saugumą.