Lietuvoje viešėjusi rašytoja Deborah Feldman: „Išleidus knygą, dėdė paprašė manęs nusižudyti“

Deborah Feldman / LNK stopkadras
Deborah Feldman / LNK stopkadras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

„Aš bijojau. Kai buvo išleista knyga, sulaukiau daug prieštaringų reakcijų, buvo labai blogai. Gaudavau daug grasinimų ir bjaurių laiškų ne tik nuo bendruomenės, bet ir savo šeimos“, – interviu Lietuvai teigė rašytoja Deborah Feldman.

„Dėdė parašė ir paprašė manęs... nusižudyti. Ir visa tai dėl to, kad paskui kitiems jauniems nariams galėtų sakyti: „Štai kas nutiks, jei jūs išeisite“. Jie nori baksnoti pirštu ir sakyti: „Matai, jiems blogai baigėsi, jie nelaimingi, tu turi pasilikti“, – LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ išskirtiniame interviu televizijai pasakojo visame pasaulyje išgarsėjusi rašytoja Deborah Feldman.

Deborah Feldman
Deborah Feldman / LNK stopkadras

Iš Lietuvos kilusi viena Deboros prosenelių, tačiau rašytoja čia pirmą kartą atvyko vos prieš mėnesį dalyvauti knygų mugėje, kurioje buvo pristatytos dvi jos knygos. Pirmoji „Neortodoksiška: kaip skandalingai išsižadėjau savo chasidiškų šaknų“, buvo publikuota net 24-iose šalyse ir tapo „New York Times“ bestseleriu, o „Netflix“ pagal ją sukūrė populiarų šešių dalių serialą.

Įsivaizduokite, kad esate moteris, kuriai neleidžiama mokytis, siekti svajonių, visą savo kūną turite dengti konservatyviais drabužiais, o giminaičiai jus ištekina už žmogaus, kurį matėte vos kartą gyvenime, kai jums tėra septyniolika? Po vestuvių jums nuskutami plaukai, o svarbiausia gyvenimo misija tampa vaikų gimdymas.

Skamba neįtikėtinai, tačiau visa tai nutiko ne prieš kelis šimtus metų gyvenusiai moteriai, o dabartiniais laikais, 37-erių vokiečių kilmės rašytojai Deborai Feldman, gimusiai ir augusiai Brukline, JAV, itin uždaroje žydų, taip vadinamų Satmaro chasidų bendruomenėje, labiau primenančioje sektą.

Visa istorija – gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba
Jei reikia pagalbos vaiko teisių klausimais
Skambinkite pagalbos telefonu 8 800 10 800 arba rašykite žinutę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pokalbių laukelyje „Pasikalbėkime“. Pranešti apie pažeidimą galima vaiko teisių apsaugos skyriuose, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje, arba skambinti telefonu 112.