„Lietuvos balse“ nugalėjęs Anyanya iš Nigerijos: „Dėkoju už palaikymą ir tai, kad esu gyvas“

Anyanya / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Anyanya / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-01 00:22
AA

Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo 10-asis LNK projekto „Lietuvos balso“ finalas. Jo laimėtoju tapo ir 15 tūkst. eurų prizą bei leidybos kontraktą su „Universal Music Group“ laimėjo iš Nigerijos kilęs, bet iš Ukrainos karui prasidėjus atvykęs Anyanya Udungwo.

Anyanya gimė bei užaugo Nigerijoje, bet savo namais vadina ir Ukrainą, kurioje praleido keliolika metų. Čia jis studijavo mediciną, o dainavimas buvo tik hobis (dainuodavo bažnyčioje, vėliau – įvairiuose projektuose), tačiau baigęs studijas, Anyanya suprato, kad tikrasis jo pašaukimas yra muzika.

Karo metu Anynyai teko pasitraukti iš Ukrainos – jis gyveno Bučoje ir savo akimis matė skaudžias tragedijos pasekmes. Lietuva tapo pirmąja šalimi, kurioje Anyanya vėl išdrįso dainuoti po karo. Varginančios kelionės iš Ukrainos, kai repetuoti tekdavo eilėje prie sienos, nakvynės degalinėje, išgyvenimai matant nuolatines brangių žmonių netektis – talentingas atlikėjas visai tai ištvėrė, o muzika tiesiai iš jo širdies sugraudino visą Lietuvą.

„Lietuvos balso“ finalo spaudos konferencija (16 nuotr.)
+10

„Esu be galo dėkingas lietuviams už palaikymą ir už tai, kaip šiltai mane sutiko. Prisipažinsiu – tokia jūsų parama sujaudino ne tik mane, bet ir mano šeimą, kuri dvejojo, kaip aš būsi sutiktas svečioje šalyje“, – atviravo Anyanya.

„Visų pirma dėkoju Dievui ir savo šeimai. Ir, be abejo, dėkoju Lietuvos žmonėms už palaikymą – ne tik mano, bet ir visos Ukrainos. Mes nugalėsime“, – ašarų scenoje neslėpė Anyanya.

10-ojo „Lietuvos balso“ finalas „Žalgirio“ arenoje (291 nuotr.)
+285

„Lietuvos balso“ nugalėtojas Anyanya spaudos konferencijoje vėlyvą sekmadienio vakarą pasidalijo mintimis ir atskleidė, kaip jaučiasi.

„Neįtikėtina, buvau dėkingas, kad patekau į finalą, bet laimėjimas... Aš negalvojau apie tai. Jaučiuosi tikrai dėkingas ir laimingas. Atvykęs į Lietuvą žinojau, kad galiu dainuoti, bet svarsčiau, ar lietuviai mane mėgsta, o šis laimėjimas parodė, kad tikrai mėgsta. Dėkingas savo mokytojui, Lietuvos balsui, „Elitazui“. Jie – patys geriausi. Myliu juos ir esu labai laimingas“, – sakė Anyanya.

Anyanya mokytojas Benas Aleksandravičius sakė, kad nuoširdžiai norėjo Anyanya pergalės.

„Nugalėtojas turi turėti daug sudedamųjų dalių. Tai – ne tik geras balsas, artistas. Viso sezono metu buvau išsirinkęs vieną frazę, dėl kurios nesigailiu, kad Anyanya yra geras žmogus. Šiandien dar to nesakiau, tai pasakysiu. Jis yra nuoširdus scenoje, šeimoje, kaip atlikėjas, kiekvienai dainai. Man tiesiog norėjosi, kad jo pergalė būtų žalia šviesa mūsų visų mąstysenai ir jubiliejinis sezonas vainikuoja, kad viskas eina tik geryn. Ačiū žmonėms, kurie balsavo. Sidas irgi yra visiškai insane. Bet Anyanya turėjo laimėti ir viskas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Benas.

Benas Aleksandravičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
„Lietuvos balsas“ finalas „Žalgirio“ arenoje / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Lietuvos balso“ prodiuseris Gediminas Jaunius sakė, kad viskas pavyko sklandžiai.

„Aš galvoju, ar Anyanya būtų galėjęs laimėti „Lietuvos balsą“ prieš 10 metų. Manau, kad turbūt ne, nepaisant to, koks jis geras. Šie dešimt metų parodo ne tik tai, kokie talentingi mūsų žmonės, bet ir kaip mes, lietuviai, pasikeitėme. Tai yra didelė mūsų visų pergalė. Tegul jo pergalė nenuvertina niekieno kito, nes tikrai buvo daug stiprių dalyvių. Kiekvienas iš šių dešimties žmonių turėjo priežasčių būti nugalėtoju“, – sakė G.Jaunius.

„Lietuvos balsas“ finalo spaudos konferencija / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Didelis ačiū mano šeimai ir aš iš karto pasižadėjau, kad dalis pinigų keliaus Ukrainai. Noriu padėkoti, kad galiu tai padaryti. Nenuvilsiu jūsų, nepasislėpsiu. Jūs girdėsite apie mane ir mano muziką, tiek angliškai, tiek lietuviškai. Ačiū“, – šypsojosi Anyanya, ant kelių laikydamas sūnų.

Jis pažadėjo, jei tik susiklostys palankios aplinkybės, pabandys kada nors išplėšti pergalę Lietuvai „Eurovizijoje“.

Anyanya / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Kai atvykau į Lietuvą, norėjau tiesiog pabėgti nuo minčių apie karą. Bet kai pradėjau dainuoti, pagalvojau, turiu pradėti muzikinę karjerą Lietuvoje. Patekęs į finalą, galvojau, kad tikrai nelaimėsiu. Mano tikslai keitėsi. Dabar noriu vystyti karjerą, kurti muziką, naudoti balsą, kad pasiekčiau kuo daugiau žmonių, ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. 100 procentų, kad dalyvausiu „Eurovizijoje“. Klausiau, ar Lietuva kada laimėjo šį konkursą, ir kai pasakėte, kad ne, sakiau – aš padėsiu laimėti“, – vėlyvą naktį sakė Anyanya.

„Lietuvos Balso” finalo raudonas kilimas (134 nuotr.)
+128