Liną Anušauskienę pravirkdė kritika dėl apsilankymo renginyje: pasisakė jos vyras ministras

 Arvydas Anušauskas ir Lina Anušauskienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Arvydas Anušauskas ir Lina Anušauskienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-08-26 21:42
AA

Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko žmona Lina Anušauskienė penktadienį sulaukė aštrios kritikos už tai, kad dalyvavo renginyje, vykusiame „AeroCity Tech Valley“ patalpose. „Kaip jums tokios vertybės: Arvydas Anušauskas mums kasdien primena apie karą Ukrainoje, bet jo žmona tuo pat metu reklamuoja Prigožino lėktuvų remonto dirbtuves?“ – viešai paklausė apžvalgininkas Marius Laurinavičius. Situaciją Žmonės.lt pakomentavo ir pats ministras.

Ketvirtadienio vakarą sostinėje, verslo miestelio patalpose „AeroCity Tech Valley“, vyko Saugirdo Vaitulionio organizuotas renginys.

Čia apsilankė ir krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko žmona Lina, kuri po renginio pasidalijo įrašu feisbuke ir pasidžiaugė netikėta renginio vieta.

Šio įrašo pro akis nepraleido politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius. Jis parėžė aštrios kritikos ministro žmonai socialiniame tinkle:

„Man ir toliau tos mūsų vertybės rūpi...

Tai savo rūpesčiu ir vėl su jumis pasidalinsiu.

Kaip jums tokios vertybės: Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas (labai teisingai ir pagarba jam už tai!) mums kasdien primena apie karą Ukrainoje, bet jo žmona tuo pat metu reklamuoja... Prigožino lėktuvų remonto dirbtuves?

To paties Prigožino, kurio samdiniai ir dabar žudo ukrainiečius, lėktuvų remonto dirbtuves...

Tą pačią bendrovę, kuri yra oficialiai pripažinta kelianti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui...

Ne, ponia Anušauskienė net ne šiaip dalyvauja tose Prigožino lėktuvų remonto dirbtuvėse rengtame (kas ir kodėl ten kažką rengia – kitas klausimas) renginyje – ji reklamuoja tas Prigrožino lėktuvų remonto dirbtuves...

Ir nuotrauka, kuria dalinuosi, tai geriausiai įrodo...“ – L.Anušauskienės elgesį kritikavo M.Laurinavičius.

Žmonės.lt susisiekus su ministru Arvydu Anušausku, jis sutiko pasidalinti savo pozicija dėl ažiotažą sukėlusio jos žmonos apsilankymo „AeroCity Tech Valley“.

„Dabar, prieš išvažiuodamas į susitikimą, žmoną palikau verkiančią. Žmogus, kuris visada nuoširdžiai palaikė Ukrainą, Mariaus Laurinavičiaus buvo apkaltintas, kad ėjo į kažkokios įmonės teritoriją, kuriame kažkoki Prigožino lėktuvai kažkada buvo remontuojami“, – situaciją komentavo ministras.

A.Anušauskas pabrėžė, kad tai, jog jo žmona yra krašto apsaugos ministro žmona nereiškia, kad ji viską gali žinoti. Pasak jo, niekas prieš einant į renginį nepuola tikrinti organizatorių, patalpų ar akcininkų.

„Tokie kaltinimai Linai yra labai neteisingi ir įžeidžiantys. Jie – iš piršto laužti ir asmeniškai paliečiantys žmogų. Jeigu dėl to kam nors kilo abejonių ar dviprasmybių, tai aš ir pats, ir už žmoną atsiprašau. Tačiau tai įvyko iš nežinojimo. Man dėl to labai skaudu“, – sakė jis Žmonės.lt.

Arvydas Anušauskas su žmona Lina / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Ministras pridūrė, kad nei jis, nei Lina nėra moraliniai autoritetai, galintys smerkti kitus, kaip šiuo atveju elgiasi M.Laurinavičius, ar visi kiti, kurie lankėsi „Avia Solutions" priklausančioje arenoje ir žiūrėjo krepšinį ar atidarė naują televizijos sezoną.

Pasak A.Anušausko, jam buvo sunku išvykti į iš anksto susitartą susitikimą, kadangi įskaudintą ir verkiančią žmoną teko palikti vieną. Tačiau jis paminėjo, kad Linos nesustabdys įžeidžiantys ir nepamatuoti žodžiai nuo to, ką ji daro nuo pat Ukrainos karo pradžios – nuolatinės pagalbos karo alinamai šaliai.

Vėliau Arvydas Anušauskas kilusį skandalą pakomentavo ir feisbuke.

„Matau verkiančią žmoną ir negaliu paguosti. Ji, kuri visada rėmė ir remia Ukrainą, savo rankomis gamino ženkliukus ukrainietiškais motyvais, kad paremtų ukrainiečių kovą. Skyrė savo laiką ir paramą, rengė parodas apie Ukrainą ir rašė paramos tekstus, kėlė ukrainietiškas vėliavas...

Ji Mariaus Laurinavičiaus apkaltinama vertybių neturėjimu. Nes pakviesta nuėjo į vakarėlį nepatikrinusi, kokiai įmonei priklauso patalpos, kurios išnuomotos tam vakarėliui, nes jas valdanti motininė „Avia Solution“ įmonė kažkada remontavo Prigožino lėktuvą. Ji atsiprašo už tokį neapdairumą, jei kam tai sukėlė dviprasmiškų minčių.

Aš nekomentuosiu Mariaus Laurinavičiaus teiginių, tačiau jie nėra teisingi mano žmonos atžvilgiu, kuri tiek sielos įdėjo į Ukrainos kovos rėmimą. Net jei esi teisus, taip grubiai užsipulti moterį ir jauną mamą („tai gal kitą kartą kur nors nueis su paleckio draugeliais“) yra žema ir įžeidžiama“, – penktadienio vakarą rašė krašto apsaugos ministras.

Primename, kad Andrius Mamontovas atšaukė „Avia Solutions Group“ arenoje rugsėjį turėjusį vykti koncertą.

A.Mamontovui apie tai paskelbus, įmonių grupės „Avia Solutions Group“ valdybos narys bei „Avia Solutions Group“ arenos valdybos pirmininkas Vygaudas Ušackas portalui Žmonės.lt paviešino bendrovės poziciją. Jis pabrėžė, kad prasidėjus karui, įmonių grupė viena pirmųjų išėjo iš Rusijos rinkos, o bendrovės kapitalas priklauso europiečiams ir amerikiečiams.

„Griežtai laikomės JAV ir Europos šalių sankcijų politikos. Priešingai nei kartais klaidingai teigiama, 2020-ųjų vasarį atsisakėme aptarnauti „Prigožino lėktuvą“, nors valstybinės institucijos davė leidimą jam skristi ir nusileisti Vilniaus oro uoste. „Avia Solutions Group“ jau nuo 2014 metų nuosekliai mažino verslus Rusijos rinkoje, o šiemet, prasidėjus karui, buvo viena pirmųjų tarptautinių įmonių, išėjusių iš Rusijos rinkos“, – portalo Žmonės.lt gautame komentare teigė V.Ušackas.