LRT: mūsų tikslas iš „Eurovizijos“ pašalinti Rusiją, o ne Moniką Liu

Monika Liu ir „The Roop“ / Edvardo Blaževič LRT nuotr.
Monika Liu ir „The Roop“ / Edvardo Blaževič LRT nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-02-25 13:50
AA

Didžiosios „Eurovizijos“ organizatoriams leidus dainų konkurse dalyvauti Rusijai, Lietuvoje atsirado vis daugiau raginimų šalies atstovei Monikai Liu gegužę nevykti į Turiną. Europos transliuotojų sąjungos (EBU) vykdomosios valdybos narė, LRT generalinė direktorė Monikos Garbačiauskaitė-Budrienė atsižvelgus į esamą situaciją, pareiškė, kad iš „Eurovizijos“ reikia išvaryti Rusiją, o ne Moniką Liu.

„Eurovizijos“ organizatorių sprendimas dainų konkurse leisti dalyvauti Rusijai, sukėlė pasipiktinimo bangą. Socialiniuose tinkluose pasirodė vis daugiau raginimų Lietuvos atstovei Monikai Liu atsižvelgti į situaciją, ir gegužę į Turiną nevažiuoti.

Žmonės.lt susisiekus su Europos transliuotojų sąjungos (EBU) vykdomosios valdybos nare, LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene, ši patikino, kad pagrindinis tikslas turėtų būti iš „Eurovizijos“ išvaryti Rusiją, o ne Moniką Liu.

„Mūsų tikslas – pašalinti iš „Eurovizijos“ Rusiją. Prie šio tikslo niekaip nepriartėtume nusprendę nedalyvauti patys. Atvirkščiai, pradžiugintume Rusiją, nes nebedalyvaudami mes atimtume iš savęs galimybę spausti toliau, palaikyti „Eurovizijoje“ ketinančią dalyvauti Ukrainą, telkti kitas šalis pastovėti už Ukrainą. Dalyvaudama „Eurovizijoje“ Monika Liu turės milžinišką auditoriją, kuriai turės galimybę transliuoti laisvos šalies vertybes. Monika Liu, važiuok į „Euroviziją“, – skatino M.Garbačiauskaitė-Budrienė.

Monika Liu / Edvardo Blaževič LRT nuotr.

Portalui Žmonės.lt EBU valdybos narė patikino, kad rankų dar nenuleidžia ir toliau stengiasi Rusijai užkirsti kelią į didžiąją „Eurovizijos“ sceną.

„Vakar EBU valdyboje iškėliau du pasiūlymus: pašalinti Rusiją iš „Eurovizijos“ ir stebėti Rusijos televizijų, kurios yra EBU nariai, turinį, kad dar didesni sprendimai galėtų būti priimti vėliau. Kol kas šiems pasiūlymams nebuvo pritarta, tačiau nuspręsta stebėti situaciją.

Bet rankų nenuleidžiame. Šiandien išsiuntėme laišką „Eurovizijos“ patariamajai grupei (angl. „Eurovision Reference Group“), kuriame dar kartą išdėstėme savo argumentus kviesdami neleisti Rusijai dalyvauti „Eurovizijoje. Negalime leisti, kad didžiausios Europos muzikos šventės, įkūnijančios laisvo pasaulio vertybes ir solidarumą, scena būtų panaudota Rusijos nusikalstamam režimui atstovaujančio transliuotojo pasirodymui. Negalime leisti, kad Rusijos dalyvavimas konkurse Rusijos propagandos būtų išnaudotas prieš mus, prieš EBU, prieš Europos visuomeninę žiniasklaidą. Organizacijos ir „Eurovizijos“ konkurso taisyklės negali sukliudyti deramai reaguoti į nusikaltėlius.   

Kitą savaitę kviesime kitas šalis prisijungti prie bendro pareiškimo, raginančio palaikyti Rusijos pašalinimą iš „Eurovizijos“. Naudojame visas priemones, kad pasiektume savo tikslą. Ir nors tai nebus paprasta, Lietuva rankų nenuleis“, – portalui Žmonės.lt komentavo Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

O kaip jūs manote, ar Monika Liu turėtų dalyvauti „Eurovizijoje“, jei neuždrausta Rusijai? Žmonės.lt kviečia sudalyvauti apklausoje ir išreikšti savo nuomonę.