M.Levickis prieš 8 metus susitiko su būsimuoju karaliumi Charlesu III ir Camilla: „Jaudulio buvo daug“

Martynas Levickis su karaliumi Karoliu III ir karaliene konsorte Camilla / Miglės Golubickaitės ir „Instagram“ nuotr.
Martynas Levickis su karaliumi Karoliu III ir karaliene konsorte Camilla / Miglės Golubickaitės ir „Instagram“ nuotr.
Ugnė Martusevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
2022-09-12 16:35
AA

Prieš 8-erius metus vienas garsiausių akordeonistų Lietuvoje Martynas Levickis susitiko su dabartiniu Jungtinės Karalystės karaliumi Charlesu III (Karoliu III) ir jo žmona karaliene konsorte Camilla. Tada 24-erių Martynas buvo pakviestas groti į Edinburgo džiazo festivalį, kurio globėjais buvo tuometinis princas Charlesas su žmona hercogiene Camilla. Apie susitikimą su karališkosios šeimos atstovais muzikantas sužinojo likus dviem savaitėm, gavęs oficialų laišką su nurodymais jį laikyti paslaptyje ir protokolu.

2014-aisiais tuomet dar pirmuosius žingsnius solinėje karjeroje žengusiam akordeonistui Martynui Levickiui, susitikimas su tuometiniu princu Charlesu ir jo žmona hercogiene Camilla buvo netikėtas įvykis, palikęs svarbią žymą biografijoje.

„Nežinau, ar galiu taip egoistiškai pasakyti, jog tai – įvertinimas profesine prasme. Ne veltui net ir po aštuonerių metų mes apie tai kalbame. Tai yra gražus biografinis taškas mano gyvenimo istorijoje“, – su portalu Žmonės.lt įspūdžiais apie prieš aštuonerius metus įvykusį susitikimą dalijosi Martynas Levickis.

Martynas Levickis su princu Charlesu ir jo žmona Camilla / „Instagram“ nuotr.

Gavęs laišką, kad karališkosios šeimos atstovai norės apsilankyti Martyno repeticijoje, muzikantas turėjo saugoti šią žinią paslaptyje net ir nuo pačių artimiausių žmonių. Tiesa, be griežto konfidencialumo buvo daugiau nurodymų – tai ir karališkasis protokolas.

„Mirus karalienei Elizabeth II, karališkosios šeimos temos tapo aktualios daugelio namuose. Iš kelių draugų išgirdau tokius žodžius, kodėl aš net jiems nepapasakojau apie įvykusį susitikimą. Tai pasirodo, kad net ir artimiausiems draugams tikrai tada neprasitariau, tuo metu buvau labai geras vaikis.

Dabar galvoju, kodėl to laiško šią akimirką neberandu, tikriausiai keitėsi elektroninis paštas. Protokole tikrai buvo rašoma, kad nepageidautinas pokalbio inicijavimas, rankos tiesimas pirmam. Bet jiems įžengus į studiją viskas pasimiršo, nes bendravome labai žmogiškai“, – portalui Žmonės.lt pasakojo pašnekovas.

Dabartinis Jungtinės Karalystės karalius Charlesas III kartu su žmona karaliene konsorte Camilla M.Levickio repeticijoje praleido apie 15-ka minučių. Jie ne tik kalbėjosi, bet ir paprašė akordeonisto pagroti kokį nors lietuvišką kūrinį. Lietuvis pasirinko atlikti paties aranžuotą lietuvių liaudies dainą „Beauštanti aušrelė“.

Martynas Levickis / Koncertų salės nuotr.

„Labai sunku dabar atsiminti, ką mes kalbėjomės. Tikriausiai apie Lietuvą. Jaudulio tikrai buvo daug, bet labai džiaugiuosi, kad susitikimas buvo būtent toks – neoficialus, tiesiog mano repeticijų studijoje. Nors ir trumpai, bet galėjau juos pažinti kaip žmones – šiltus, besišypsančius, su gera energija.

Kūriniu, kurį atlikau, man pavyksta nustebinti labai daug žmonių. Iki šiol jį groju savo koncertuose, o šiuo metu jau esu sukūręs ir daugiau lietuvių liaudies dainų aranžuočių, šiais metais jos jau tapo ir orkestrinėmis.

Ta daina yra labai brangi man pačiam. Ji tiesiog labai graži. Manau, kad pavyko padaryti neblogą aranžuotę, šiek tiek sumoderninti ir, kiek pamenu, jiems tikrai labai patiko. Ir iš nuotraukų matosi gera nuotaika, visi šypsomės. Džiaugiuosi, kad tokiu būdu galėjau priminti apie Lietuvą princui Charlesui ir princesei Camillai“, – tęsė M.Levickis.

Detalių, kodėl karališkosios šeimos atstovai pasirinko būtent Martyną, jis teigė nežinantis: „Tiesiog taip susidėliojo aplinkybės. Galbūt kažkas iš karališkosios aplinkos mane rekomendavo, nežinau. Bet džiaugiuosi, kad tai įvyko. Įdomu, kad jie nusprendė apsilankyti būtent repeticijoje, ne koncerte, ne kokiame nors specialiame priėmime. Kadangi yra šio festivalio globėjai, matyt, lankė ne tik programą, bet ir užkulisius.“

Šiuo metu Berlyne gyvenantis Martynas džiaugiasi iš esmės pasikeitusia aplinka. Šis miestas jam, kaip pasakojo, yra artimas, jame netgi turi draugų, todėl nesijaučia vienišas.

„Ritmas visada yra epizodinis, priklauso nuo veiklos. Lietuvoje jis irgi būdavo intensyvus, kai vykdavo daug koncertų ir keliaudavome aplink šalį.

Berlynas jau seniai mano gyvenime yra toks pilkasis kardinolas namų prasme, tikrai karts nuo karto praleidžiu čia daug laiko. Kitais metais turėsiu rezidenciją viename didžiausių Vokietijos festivalių, todėl pagaliau ryžausi sprendimui čia pagyventi.

Nežinau, kaip ilgai, pasilikau sau asmeninę laisvę nuspręsti, ar šis miestas tikrai taps mano antraisiais namais. Miestą pažįstu, turiu čia šiek tiek draugų, tai nesu naujokas ir visiškai vienišas, dėl to yra labai smagu. O visos kitos patirtys yra ateityje, o jose, tikiu, ne tik koncertai, bet ir naujos pažintys, nuotykiai ir panašiai“, – kalbėjo M.Levickis su portalu Žmonės.lt.

Į Lietuvą Martynas turėtų grįžti lapkričio mėnesį, nes žada įrašinėti naują albumą.

„Nėra dar patvirtinta, bet tikiu, kad taip bus. Berlynas ir Vilnius yra taip arti, turbūt todėl ir patinka gyvenimas čia, nes Lietuva – labai greitai pasiekiama. Man yra tekę gyventi ir Londone, tai ten taip greitai nepavykdavo grįžti, nes didesnis atstumas. Kas čia žino – gal jau rytoj sėsiu ir atskrisiu, bet, aišku, to neplanuoju, nes viskas yra sudėliota pagal grafikus, kad iki lapkričio turėčiau būti Vokietijoje“, – sakė akordeonistas.