Mados žinovas Eugenijus Skerstonas: „Kol bausime už kūrybą, nebūsime pažangūs“

Eugenijus Skerstonas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Eugenijus Skerstonas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Kai kalbame apie madą, neretai iškyla klausimas – žaisti mados žaidimą ar nežaisti? Vieni seka mados tendencijas, kiti stengiasi kurti individualų stilių. Drabužiai išduoda asmenybės charakterį ir atvirkščiai – pagal jį daugelį žmonių atitinkamai formuoja savo garderobą. Apie tai šeštadienio vakarą Vilniaus knygų mugėje kalbėjo socialinių mokslų daktaras, mados žinovas Eugenijus Skerstonas. Čia jis pristatė savo naują knygą „Mados psichologija“.

Pasak E.Skerstono, mada ir psichologija yra neatsiejama viena nuo kitos, tai dviejų labai artimai susijusių dalykų sintezė. „Mados psichologija – netikėta disciplina, tačiau labai įdomi. Lietuvoje trūksta rimtesnės literatūros apie madą. Ne visi skaito prancūziškai ar angliškai, todėl šią knygą rašiau pirmiausia šią sritį analizuojantiems studentams“, – Žmonės.lt sakė jis.

Nepaisant to, knygoje naudingų ir praktiškų idėjų pateikiama ne tik profesionalams, bet ir mada besidomintiems mėgėjams. „Gyvenime dažniausiai domimės kitų likimais, kitų gyvenimais, tačiau pamirštame savąjį vidinį „aš“. Ypač per savęs apipavidalinimo prizmę. Kalbu ne tik apie išorę, bet ir apie vidinę brandą, kūrybinės gyslelės vystymą, vaizduotę. Pagal drabužius galima pasakyti ar žmogus intravertas, ar ekstravertas, galima suprasti, ką jis mėgsta, kuo domisi, koks nori atrodyti kitiems. Psichologinis gerbūvis yra susijęs su galimybėmis save apipavidalinti”, – patikino E.Skerstonas.

Eugenijus Skerstonas
Eugenijus Skerstonas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Mada, anot jo, tėra tik žaidimas, todėl jis pats prioritetą teikia saviraiškai. „Mane šokiruoja nuomonė, kad mada primetama, kad ji – diktatas. Taip nėra. Kiekvienas turi teisę pasirinkti ar eiti koja kojon su mada, ar ne“, – sakė jis.

Ypatingą dėmesį E.Skerstonas savo knygoje skyrė mados naujumui, jam rūpėjo pamatyti, kaip gyvena pažangios visuomenės ir atvirkščiai – kaip elgiasi nemadingi vartotojai.

Čia aptariamas ir mados industrijos likimas Lietuvoje. Knygos autorius apgailestavo, kad šalyje esantis puikus kūrybinis potencialas nėra pakankamai vertinamas. „Buvau šokiruotas, kad Robertui Kalinkinui buvo skirta bausmė už Kristaus įvaizdžio panaudojimą. Juk niekas nežino, kaip iš tikrųjų atrodo Kristus. Nesuprantu, kaip galima bausti kūrėją pinigine bauda, jeigu jis įžeidė socialinės grupės vertybes? Kol bausime už kūrybą, nebūsime pažangūs“, – piktinosi E.Skerstonas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Robertas Kalinkinas klausia Strasbūro teismo: kodėl Lietuvoje Jėzui draudžiama dėvėti džinsus?

Eugenijus Skerstonas
Eugenijus Skerstonas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Eugenijus Skerstonas
Eugenijus Skerstonas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.