Magiška skrynia – laimė namuose
Šiais laikais tikrai reta lietuvaitė ištekėdama gauna kraičio skrynią. O kadaise tai būdavo vienas svarbiausių vestuvių atributų. Į tokias skrynias mamos metų metais savo dukroms kraudavo buities rakandus. Dabar tokiomis gėrybėmis nieko nenustebinsi. Visko gali įsigyti parduotuvėje, tačiau ar galima nusipirkti svajonių ir džiaugsmo?..
Mūsų močiutės ir promočiutės gerai žinojo, kad gyvenimą pradėti nuo pradžių nėra lengva. Ir ne tik dėl to, kad ištekėjus reikia įsigyti pačius paprasčiausius buities daiktus, bet ir todėl, kad teks kurti santykius su nauju, kartais dar mažai pažįstamu žmogumi. O gera pradžia, kaip sakoma, – pusė darbo. Tad metų metais galvodamos apie savo dukterų laimę, svajodamos apie gražų jų laukiantį gyvenimą, mamos pamažu kraudavo į kraičio dėžes būsimai nuotakai patalynę, rankšluosčius, indus, kitus buities rakandus.
Metų metais galvodamos apie savo dukterų laimę, svajodamos apie gražų jų laukiantį gyvenimą, mamos pamažu kraudavo į kraičio dėžes būsimai nuotakai patalynę, rankšluosčius, indus, kitus buities rakandus.
Dažniausiai daugelis tų daiktų būdavo rankų darbo, tad į audeklus galėdavo įausti savo meilę, užuojautą, palinkėjimus.
Susikurkite savo skrynią
Tokia stebuklinga skrynia ir dabar galėtų būti labai naudinga namuose. Į ją galime krauti nelabai reikalingus, bet daug sentimentų keliančius daiktus, su kuriais niekada nenorėsite išsiskirti, pavyzdžiui, senas nuotraukas, šypseną keliančius vaikystės dienoraščius, mamos karolius, kuriuos paveldėjote, bet puoštis nenorite.
Visi šie daiktai padeda jausti stiprų pagrindą po kojomis, sieja mus su giminės istorija, neleidžia pamiršti, kas esame, taip pat paguodžia ir nuramina, kai gyvenime ištinka nesėkmės. Tada galime iš magiškosios skrynios išsitraukti guodžiantį daiktą ir suprasti, kad visa praeis – tiek blogi, tiek geri dalykai – ir vėl širdyje atrasti ramybę.
Į skrynią taip pat galite dėti ir tokius daiktus, su kuriais siejate savo ateitį, svajones. Pavyzdžiui, parduotuvėje pamatėte gražių siūlų arba medžiagos gabalą. Dabar neturite laiko megzti ar siūti, tačiau galbūt ateityje visa tai labai pravers, mintyse išnešiotas ir magiškoje skrynioje palaikytas vėliau pagamintas daiktas taps miela buities smulkmena, darančia jūsų namus šiltus ir jaukius. O gal auginate dukrą, kuriai 18-ojo gimtadienio proga norėsite padovanoti močiutės megztus batelius, kuriuos dukra nešiojo dar būdama kūdikis. Visa tai taip pat atras vietos tokioje sentimentų skrynioje. Čia galite laikyti ir anksčiau nupirktas dovanas artimiesiems ar draugams. Kaskart peržiūrėję ir su džiugesiu pagalvoję apie sau brangius žmones, dovaną įkrausite meile ir laime ar kitomis geromis emocijomis. Dovanojamas daiktas nebus tik paskubomis parduotuvėje įgytas pirkinys.
Apskritai į tokią dėžę galime daug visokio gėrio sukrauti, bet neužmirškite, kad svarbiausia – geros ir šviesios mintys, kurių vieną dieną pristigę, galėtumėte atsidaryti šią skrynią ir pripildyti save teigiamomis emocijomis.
Kiekvieną daiktą, gulintį šioje skrynioje, reikėtų nuoširdžiai palaiminti, tada prireikus jis būtinai atsiras ir padės. Įsigykite tokią skrynią ir pamatysite, kad namuose pasidarys kur kas jaukiau ir šviesiau. Ir visai nesvarbu, kad neauginate dukros. Kraičio skrynia reikalinga mums pačioms, o svarbiausias dalykas, kurį joje saugome, – tikėjimas ateitimi ir savimi.
Dėžė žaislams
Kai gimsta vaikai, namus užvaldo žaislai. Vaikų kambaryje pastatykite dar vieną magišką dėžę. Žaislai paprastai lūžta, dūžta ir galiausiai tampa niekam nebereikalingi. Neskubėkite jų išmesti, neleiskite pasenti. Vaikučiai nebežaidžia su lojančiu šuneliu ar vaikščiojančia lėle? Paslėpkite juos žaislų dėžėje. Ateis toks metas, kai tų žaisliukų prireiks, o tada iš dėžės pasipils pasiilgti seni draugai ir vaikai švytės iš laimės.
Laikui bėgant šios dėžės paskirtį galite pakeisti – į ją kraukite išaugtus vaikų drabužėlius, kitus vaikystės prisiminimus vėliau padėsiančius atgaivinti daiktus. Tikrai nereikia namuose kaupti šlamšto, todėl dėžė neturi būti didelė, į ją nereikia dėti visko iš eilės, tik pačius vertingiausius ir daugiausia prisiminimų keliančius mažmožius. Brangindami ne tik nauja, bet ir sena, ir savo vaikus mokysime gerbti praeitį.