Maisto gurmanė rekomenduoja 6 kulinarinius filmus, kurie sužadins ne tik apetitą
„Dabar – pats laikas lankyti vynuogynus, keliauti po įvairias šalis ir aplankyti išskirtinius šefus, tik virtualiai“, – sako restoranų konsultantė, tinklaraštininkė ir someljė Urtė Mikelevičiūtė.
Tinklaraštininkės rekomenduojamų juostų sąraše – šių bei ankstesnių metų festivalio „Kino pavasaris“ programos filmai, kuriuos kviečiame žiūrėti platformoje zmonescinema.lt.
Urtės Mikelevičiūtės pastebėjimu, visos šios juostos – dokumentinio žanro, todėl patiks tiems, kurie nori išvysti kūrybinę pasaulio šefų virtuvę. Arba kitaip – įlįsti į jų galvas. Kartu ji įspėja – kai kurių filmų be gero steiko ir vyno taurės geriau net nežiūrėti!
Rekomenduojamas kulinarines juostas bei dar daugiau jus dominančių filmų patogiai namuose žiūrėkite platformoje zmonescinema.lt.
1. „Šefas Bittoras Arginzonizas: gyvenimas tyloje“
„Šiame filme šefas Bittoras Arginzonizas rodo, kaip meistriškai išnaudoja grilį ir ant jo kepa austres ir kiaušinio trynius“, – pasakoja U. Mikelevičiūtė.
Svarbu ir tai, kad savo patiekalams gaminti šefas naudoja tik vietinius produktus, o šie kepami garsiosiose paties sukonstruotose kepsninėse. Be to, jo įkurtas restoranas „Asador Etxebarri“, esantis Ispanijos kalnų kaime, yra įvertintas kaip trečias geriausias restoranas pasaulyje.
„Šefas Jiho Imas garsėja patiekalais iš Pietų Korėjos ir jos gamtoje rastų laukinių augalų, žolelių, samanų ir šaknų“, – komentuoja maisto ekspertė.
Naudodamas įvairiausius augalėlius, šefas kuria ypatingą dvasinį santykį ir su žmonėmis. Kartą savo ilgesingose klajonėse jis sutiko nepaprastą senutę, kuri jam atstojo niekada nepažintą motiną. Jiho Imas ryžosi paruošti jai visatą simbolizuojančią 108-ių patiekalų vakarienę.
3. „Turkiškai“
„Filme „Turkiškai” kartu su žymiais šefais – restorano „El Celler de Can Roca“ įkūrėjais – Roca broliais pakeliausite po Turkijos kampelius ir pažinsite išsamiau jos kulinarinę kultūrą“, – pasakoja U. Mikelevičiūtė.
Garsieji maisto meistrai ragauja ir analizuoja pagrindinius patiekalus, desertus ir vynus bei supažindina su daugybe jaunų Turkijos šefų gastronominės revoliucijos išvakarėse.
„Tai – mano favoritas. Šis filmas skirtas tiems, kurie nori apkeliauti pasaulį, atrasdami mėsą, pažindami atsidavusius mėsininkus ir bent akies krašteliu pažvelgti į aukštos klasės mėsos restoranus“, – įsitikinusi maisto gurmanė.
Kaip teigia U. Mikelevičiūtė: „Šis filmas įrodys, kad norui, talentui ir užsispyrimui – amžius nesvarbu.“
Virtuvės genijus, jaunasis Jamie Oliveris, gastronomijos justinas bieberis – taip žiniasklaidoje pristatomas ypatingais gabumais pasižymintis virtuvės šefas Flynnas McGarry’is. 10-mečio Flynno kambarys buvo perdarytas į virtuvę.
12-os jis jau ruošė aukštajai maisto kultūrai prilygstančius šedevrus šeimos name įkurtame restoranėlyje. 15-os tapo „The New York Times Magazine“ viršelio veidu. Šiandien – jam dvidešimt ir jis vadovauja vienam sėkmingiausių Niujorko restoranų. Tai nepaprasta ir kartu universali sėkmės istorija.
6. „Natūralus pasipriešinimas“
Šiame filme pasakojama apie keturis įkvepiančius italų vyndarius.
– Giovanna Tiezzi gyvena atnaujintame XI a. dvare. Jos valdose grūdai, vaisiai ir vynuogės auginami dvaro įkūrėjų metodais.
– Corrado Dottori pabėgo iš pramoninio Milano į senelio ūkį, kurį laiko agrokultūrine socialinio teisingumo išraiška. Elena Pantaleoni dirba tėvo vyno laukus ir siekia sukurti utopinę realybę.
– Stefano Belloti, prieštaringas ūkininkas ir poetas, savo avangardiniame ūkyje Pjemonte suardo per amžius nusistovėjusias vynuogių auginimo taisykles.
Visų bandymams sukurti natūralią, savarankišką ekologiškos vyndarystės pramonę nuožmiai priešinamasi.