Maisto produktai, kurie padeda sušvelninti menopauzę

Moteris / Fotolia nuotr.
Moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-06-21 14:51
AA

Nuotaikų kaita, svorio pokyčiai ir karščio bangos gali įprastą gyvenimą paversti tikru košmaru. Menopauzės metą sunkiai iškenčia daugelis moterų. Kas gali jį pagerinti? Pradėkite nuo paprastų dalykų – mitybos.

Juk, pavyzdžiui, paprasčiausi bananai padeda sureguliuoti kraujo spaudimą, riešutai – išlikti jaunoms ir džiaugtis stangria oda, tad kodėl nepabandžius su tam tikrais maisto produktais pagerinti ir savo savijautos?

Pilno grūdo produktai

Nuovargis ir svorio augimas – tai kelios priežastys, dažniausiai siejamos su menopauze. O susidoroti su tuo gali padėti pilno grūdo produktai, kurie ne tik sveika, bet ir padeda sureguliuoti svorį, kadangi sudėtiniai angliavandeniai teigiamai veikia cukraus kiekį kraujyje. Jis nešokinėja, todėl nesukelia noro užkandžiauti, smaližiauti ir pasiduoti kitoms maistinėms nuodėmėms.

Migdolai

Jūsų oda sausa? Duokite jai dozę vitamino E. Tai galingas antioksidantas, apsaugantis mūsų odą nuo aplinkos poveikio, stiprinantis kaulus ir netgi reguliuojantis cholesterolio kiekį kraujyje. Saujelė migdolų kasdien, ir pamatysite, kad pasijausite kur kas geriau.

Migdolai / 123rf.com nuotr.

Kalakutiena

Aminorūgštys, kurių yra šioje mėsoje, padeda serotonino (laimės hormono) gamybai. Vadinasi, išvada viena – emociškai pasijausime kur kas geriau. Tad toks maistas, kaip kalakutiena ar varškės sūris, padės atrasti harmoniją – būsime mažiau sudirgusios ir geresnės nuotaikos.

Jogurtas

Menopauzės metu jums būtinos kalcio atsargos, kadangi kaulai silpnėja. Todėl nevenkite įvairių pieno produktų – jogurto, varškės, rūgpienio, kadangi jie menkina osteoporozės riziką. Žinoma, jų vertėtų vartoti su saiku.

Ankštiniai produktai

Tokie ankštiniai produktai, kaip, tarkime, lęšiai – puikus pasirinkimas menopauzės metu. Juose yra naudingų medžiagų, kurios itin reikalingos kaulams, pavyzdžiui, boras. Jeigu jo norite dar daugiau, tuomet skanaukite daugiau obuolių, kriaušių ir datulių.

Migdolai / 123rf.com nuotr.

Lapiniai kopūstai (kale)

Lapiniai kopūstai, špinatai, gražgarstės, brokoliniai kopūstai dovanoja reikiamus magnio kiekius. O šis mineralas padeda išlikti mūsų kaulams sveikiems ir tvirtiems menopauzės metu. Magnis taip pat stiprina imunitetą ir širdies bei kraujagyslių sveikatą.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 produktų, kurie sudegina daugiau kalorijų nei patys turi

Tofu

Tofu, dar vadinamas sojų varške, yra tikras baltymų sandėlis. Šiame produkte, pagamintame iš sojos pupelių, yra didžiausias kiekis baltymų. Taip pat sojų varškėje yra fitoestrogenų, kurie savo struktūra primena moteriškuosius hormonus estrogenus. Teigiama, kad produktai su fitoestrogenais moterims padeda lengviau išgyventi klimakterinį laikotarpį.

Žuvis

Jeigu kelis kartus per savaitę skanausite žuvies, tuomet sumažinsite širdies ligų riziką, kuri menopauzės metu išauga. Skanaukite riebias žuvis, kuriose yra omega-3 riebalų rūgščių, pavyzdžiui, skumbrę, lašišą ir pan.

Beje, kai kurių produktų reikėtų vengti. Pavyzdžiui, kava, alkoholis, aštrus maistas gali sukelti karščio bangas ir prakaitavimą, raudona mėsa, perdirbtas maistas, gazuoti gėrimai gali paskatinti kalcio ir magnio trūkumą.