Maldos pusryčiai prezidentūroje: prie stalo su Nausėdomis – lietuviai, nešantys viltį ir stiprybę

Nacionaliniai maldos pusryčiai prezidentūroje / Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus ir socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene penktadienį dalyvavo Nacionaliniuose maldos pusryčiuose.

Maldos pusryčių tradicija, kai skirtingų religinių konfesijų, skirtingų partijų atstovai susirenka dvasiškai bendrauti, atsirado XX a. JAV. Nacionalinių maldos pusryčių tradiciją Lietuvos Prezidentūroje pradėjo Prezidentas Valdas Adamkus 2001-aisiais. Prieš trejus metus ją atgaivino šalies vadovas Gitanas Nausėda. Šių metų Nacionalinių maldos pusryčių devizas – „Nešk stiprybę ir viltį“.

Nacionaliniai maldos pusryčiai prezidentūroje / Prezidento kanceliarijos / Roberto Dačkaus nuotr.

Savo žodyje Prezidentas pažymėjo, kad ir šiais sunkiais laikais, kai Rusija su nežmonišku žiaurumu tęsia karą Ukrainoje, kai šėtoniškas blogis desperatiškai bando laimėti prieš civilizaciją, prieš gėrį, nestinga vilties žiburių.

Nacionaliniai maldos pusryčiai prezidentūroje / Prezidento kanceliarijos / Roberto Dačkaus nuotr.

„Gyvenime nepaprastai svarbu jausti, kad nesi vienas ir vienišas. Nesvarbu, ar kalbame apie žmogų, bendruomenę ar šalį, visuomet greta galima rasti stiprybės ir vilties nešėjų. Visuomet yra į ką atsiremti. Blogiui aplinkui siautėjant mums itin ryškiai šviečia nuostabūs žmonės, savo pastangomis į gerą keičiantys ne tik asmeninį, bet ir ištisų bendruomenių, o ir visos valstybės gyvenimą. Žmonės, kuriems pilietiškumas ir socialinė atsakomybė padeda pasiekti, regis, neįmanomų dalykų“, – sakė šalies vadovas.

Į Maldos pusryčių dalyvius ir transliacijos žiūrovus taip pat kreipėsi Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, kun. Antanas Saulaitis SJ, savo asmeniniais liudijimais pasidalino lietuvių ir ukrainiečių kultūrinį bendradarbiavimą skatinančio projekto TULA vadovė Svitlana Zalužna, labdaros ir paramos „Mulan“ fondo įkūrėja Ajana Lolat, Maltos ordino pagalbos tarnybos savanoris Modestas Ekleris iš Simno.

Fotogalerija:

Nacionaliniai maldos pusryčiai prezidentūroje (28 nuotr.)
+22
Skaitykite daugiau