Mantas Stonkus ir Gelminė Glemžaitė: „Mūsų pasirinkimas – subalansuotas gyvenimo būdas“

Gelminė Glemžaitė ir Mantas Stonkus / Projekto partnerio nuotr.
Gelminė Glemžaitė ir Mantas Stonkus / Projekto partnerio nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-07-21 08:07
AA

Judėjimas yra svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Žinoma aktorių pora Mantas Stonkus ir Gelminė Glemžaitė neabejoja, kad aktyvus laisvalaikis suteikia daug džiaugsmo, leidžia išlikti stipriems ir tvirtiems bei suartina juos kaip porą. Sportuoti ir įgyvendinti savo tikslus jiems padeda ir išmanieji įrenginiai, kurių dėka gyventi aktyviai šiandien yra dar paprasčiau.

Mantas ir Gelminė visada buvo fiziškai aktyvūs ir sportiški. Sportas, sveika mityba ir ekologija jiems nėra tik laikinas etapas ar mados dalykas. Abu sutaria, kad aktyvus gyvenimo būdas suteikia teigiamą balansą, padeda rūpintis sveikata, leidžia palaikyti gerą fizinę formą ir tiesiog daro gyvenimą prasmingesnį.

„Mūsų kasdienybė labai greitai kintanti, neturime pastovios rutinos, todėl sportas tampa tuo rodikliu, kuris padeda viską sudėlioti į lentynėles. Esame scenos žmonės, todėl mums itin svarbi fizinė ištvermė, tvirtas, stiprus ir greitas kūnas. Būtent jis aktoriams yra svarbiausias įrankis, kuriuo galime pasakoti savo istorijas žiūrovams“, –  mintimis dalijosi žinomas aktorius, humoristas, laidų ir renginių vedėjas bei virtualios mokyklos „Digiklasė“ įkūrėjas Mantas Stonkus. 

Jis džiaugiasi, kad aktyvus gyvenimo būdas pastaraisiais metais vis labiau populiarėja ir juo „užsikrečia“ vis daugiau žmonių. Aktorius įsitikinęs, kad fizinė veikla ne tik naudinga mūsų sveikatai, kūnui ir mintims, bet kartu moko siekti savo tikslų ir ugdyti valią, kantrybę ir ištvermę. 

„Kasdien sportuoju ir dėl to, kad noriu būti pavyzdžiu savo vaikams. Tikiu, kad tai padeda formuoti sveikos gyvensenos įpročius, kurie nulems jų pasirinkimus ateityje. Manau, kad matydami aktyvią ir sportuojančią šeimą, užaugę jie taip pat mielai rinksis aktyvų laisvalaikį“, – sakė Mantas.

Gelminė Glemžaitė ir Mantas Stonkus / Projekto partnerio nuotr.

Aktyvios atostogos Nidoje ir kasdieniai sporto iššūkiai

Šią vasarą žinoma pora daug laiko praleidžia važinėdami dviračiais. Dviračių sportas leidžia mėgautis grynu oru, netikėtais maršrutais ir vienas kito kompanija. Investavę į kokybiškus dviračius, Mantas ir Gelminė leidžiasi ir į ilgus, aktyvius žygius. Pavyzdžiui, visai neseniai jie kartu įveikė 100 km atstumą važiuodami dviračiais. 

„Atostogų metu dviračiai yra pats geriausias pasirinkimas. Kam dabar prakaituoti salėje, kai galima  sportuoti tiesiog lauke. Be dviračių sporto aš taip pat labai mėgstu plaukimą, o Gelminė mėgsta išeiti pabėgioti. Stengiamės būti aktyvūs tiek leisdami laiką kartu, tiek atskirai“, –  pasakojo Mantas.

Šiuo metu atostogaudama Nidoje pora derina vasaros malonumus, skanų maistą ir laiką su draugais kartu su sportu ir kita aktyvia fizine veikla. Toks subalansuotas gyvenimo būdas teikia daug džiaugsmo.

„Visada laikomės principo, kad kasdien turi įveikti kokį iššūkį, išbandyti kažką naujo, nuveikti kažką aktyvaus. Tuomet jau galima ir pasilepinti ar apdovanoti save, jautiesi to nusipelnęs“, – sakė Mantas.

Aktyviai porai svarbus ne tik pats procesas, bet ir nuoseklus rezultatų sekimas, savo savijautos ir progreso stebėjimas. Tai jiems padeda padaryti išmanieji įrenginiai, kuriuos Mantas vadina savo aktyvaus gyvenimo dienoraščiu. 

„Pats niekaip nesuskaičiuotum kokius atstumus nuėjai ar nuvažiavai, kiek kilometrų sudeginai ar kaip keitėsi tavo širdies ritmo rodmenys, tačiau su išmaniuoju laikrodžiu ir telefonu visa ši statistika yra fiksuojama ir analizuojama. Tai ne tik labai patogu, bet ir praverčia, kai nori įvertinti kaip tau sekasi sportuoti, kiek buvo užtingėta, o kur patobulėjai arba kur dar reikėtų padirbėti“, –  mintimis dalijosi Mantas.

Gelminė Glemžaitė ir Mantas Stonkus / Projekto partnerio nuotr.

Įtraukiančios tarpusavio varžybos

Sportuodami kartu Gelminė su Mantu stengiasi rasti aukso viduriuką – veiklas, tempą ir atstumą, kuris tiktų jiems abiems.

„Natūralu, kad man labiau sekasi vienose sportinėse užduotyse, o Gelminei – kitose. Stengiamės sportuoti draugiškai ir palaikyti vienas kitą. Praėjusią savaitę konkuruodami, kuris bus aktyvesnis, pasisėmėme šiek tiek adrenalino – abu labai norėjome laimėti aktyvumo varžybas“, – pasakojo Mantas.

Jis prisipažino, kad jiedu su Gelmine nevengia vienas kito ir patraukti per dantį, jei kažkuris vieną ar kitą dieną užtinginiauja. Mažesnį dienos aktyvumą iškart išduoda ir ant riešo dėvimas „Apple Watch“ laikrodis. Pora kasdien stengiasi sąžiningai užpildyti jame esančius aktyvumo ratus (angl. Activity Rings), kurie seka nueitą atstumą, sudegintas kalorijas ir atstistojimų skaičių. Tačiau dienų būna visokių, ir vieną patinginiavus, kitą dieną reikia atsigriebti. 

Išmanusis laikrodis tiek Mantui, tiek Gelminei yra lyg treneris, kuris nuolat stebi jų tikslus ir rezultatus, primena pajudėti, kai reikia – subara, kai reikia – pagiria, o labai dažnai tiesiog suteikia papildomos motyvacijos nueiti, nubėgti ar nuvažiuoti daugiau. 

Mantas džiaugiasi, kad technologijos jam padeda pasirūpinti savimi: „Gyvenimo tempui vis greitėjant, labai patogu, kad tiesiai į laikrodį gauni priminimą atsigerti vandens ar atsistoti nuo stalo. Atrodo, toks paprastas dalykas, tačiau tai tikrai veikia“. 

Gelminė Glemžaitė ir Mantas Stonkus / Projekto partnerio nuotr.

Judėjimo laisvė ir naudingos įrenginių funkcijos

Žinomai aktorių porai ypatingai svarbi judėjimo laisvė, kurią suteikia tarpusavyje sujungti išmanieji įrenginiai. 

„Man geriausia tokia technika, apie kurią neturi pernelyg daug galvoti, kur viskas veikia intuityviai ir sklandžiai, be jokių trikdžių. Sporto ir aktyvios veiklos jau negaliu įsivaizduoti be savo „Apple Watch“ laikrodžio, „AirPods“ ausinių ir „iPhone“ telefono. Jų kombinacija leidžia man įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir nepertraukiamai daryti tai, ką noriu daryti“, – patirtimi dalijosi Mantas.

Jis pastebi, kad ypač patogu, jog, pavyzdžiui, važiuojant dviračiu į skambučius gali atsiliepti savo laikrodžiu ir kalbėtis per „AirPods“ ausines. Kitas privalumas tas, kad gali pamiršti kur yra tavo fizinė piniginė, nes atsiskaityti visada gali laikrodžiu, esančiu ant tavo riešo. 

Sportuodami ar važinėdami dviračiu, jie nepamiršta rūpintis savo ir aplinkinių saugumu. Važinėjant judriomis Vilniaus gatvėmis, Mantas ausinėse visada įsijungia „Transparency mode“ funkciją, kuri leidžia girdėti, kas vyksta aplinkoje. Šį režimą aktorius naudoja ir važinėdamas Nidoje – taip jis gali girdėti paukščius, vėją, jūros ošimą ir kitus aplinkos garsus. 

Tuo tarpu, kai reikia tylos ir ramybės, praverčia „Noise Cancellation“ triukšmo slopinimo funkcija. Mantas ją naudoja ne tik tada, kai nori susikaupti darbams, bet ir vietoj ausų kištukų einant miegoti.

Aktyviam gyvenimui taip pat įkvepia „Apple Watch“ apdovanojimų funkcija, kuri leidžia rinkti specialius ženkliukus už savo sportinius pasiekimus. Skirtingoms treniruotėms Mantas ir Gelminė pasirenka atitinkamus „Workouts“ tipus (plaukimą, važinėjimą dviračiais, bėgimą, vaikščiojimą ar kt.). Tai leidžia sekti savo rezultatus ir siekti progreso. 

Daugiau informacijos apie aktyvų gyvenimą su „iPhone“, „Apple Watch“ ir „AirPods“ rasite čia: https://www.avadbaltic.com/promo/active-life/lt/