Marijono Mikutavičiaus vinilinė plokštelė perpardavinėjama už trigubą kainą: stebisi ir pats atlikėjas

Marijonas Mikutavičius / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Prieš kelis metus dvigubą vinilo plokštelę „Padavimai apie žmones“ išleidęs Marijonas Mikutavičius niekada nesitikėjo, kad ji taps deficitine preke ir bus perpardavinėjama dvigubai ar net trigubai brangiau. Atsitiktinai išgirdęs, kad gerbėjai ieško plokštelės ir niekur jos neberanda, jis savo socialinių tinklų paskyroje pusiau juokais brūkštelėjo, kad jei perpardavinėtojai siaučia, norintys gali parašyti jam tiesiogiai žinutę ir vinilą įsigyti iš pirmų rankų.

Atlikėjas manė, kad atsilieps keli plokštelės ieškantys žmonės, kuriems dvigubą vinilą išsiųs. Juolab, kad nieko išskirtinio – nei autografo, nei palinkėjimų ant plokštelės – nebuvo pažadėta.

Realybė išvertė iš kojų – M.Mikutavičiaus socialinė paskyra tiesiog sprogo nuo užklausų, o pašto dėžutė užsikimšo nuo klausimų, kaip ir kur plokštelę gauti. Buvo sulaukta kelių šimtų prašymų ir tokio kiekio nesitikėję dainininko vadybininkai nebespėjo jų pildyti.

Marijonas Mikutavičius

„Supratome, kad įvyko nesusikalbėjimas: vinilais prekiaujančios interneto parduotuvės plokšteles išpardavė, o naujų nebeužsakė. Susidarė įspūdis, kad vinilas – rinkos retenybė, kurios nebeįmanoma legaliai gauti. Tuomet į aikštelę išbėgo perpardavinėtojai, siūlantys daug didesnę nei oficiali kaina“, – situaciją paaiškino M.Mikutavičiaus vadybos ir leidybos kompanijos atstovai.

Kad tokios kuriozinės situacijos nesikartotų ir gerbėjai galėtų atlikėjų plokšteles įsigyti be nelegalių perpardavinėtojų dirbtinai užkeltų kainų, koncertų ir leidybos kompanija „Promostar“ pradeda prekiauti savo kuruojamų atlikėjų įrašais tiesiogiai, platformoje manobilietas.lt. Pati pirmoji prekė joje ir bus garsioji Marijono Mikutavičiaus dviguba vinilo plokštelė „Padavimai apie žmones“. Vėliau platformoje bus galima rasti ir kitų atlikėjų vinilo plokštelių, kompaktinių diskų, gerbėjų atributikos bei bilietų į koncertus ir spektaklius. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Skaitykite daugiau