Masažuotojas iš Egipto: „Celiulitu vis dažniau skundžiasi jaunos ir lieknos merginos“

Džinsiniai šortai / „Shutterstock“ nuotr.
Džinsiniai šortai / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-04-26 15:00
AA

„Nustebtumėte pamatę, kokio grožio, lieknumo ir grakštumo moterys į masažo salonus atvyksta ne pasilepinti procedūromis, o rimtai padirbėti tam, kad atsikratytų celiulito“, ‒ pasakoja Lietuvoje gyvenantis egiptietis masažuotojas Ašrafas. Pasak jo, keista, kad visuomenėje vis dar gajus stereotipas, jog celiulito problema kamuoja tik vyresnes ir apkūnesnes moteris.

Egiptietis masažuotojas Ašrafas / Asmeninio archyvo nuotr.

„Iš pirmo žvilgsnio sunku patikėti, kad, pavyzdžiui, dvidešimt trejų metų moteris, spinduliuojanti pasitikėjimu savimi ir dažnai aplinkinių vadinama manekene, gali taip kompleksuoti dėl celiulito, kad net nebenori vasarą degintis pliaže ar gulėti prie baseino vilkėdama maudymosi kostiumėlį“, ‒ sako masažuotojas. „Kai kurios jaunos merginos, atvykusios į anticeliulitinio masažo procedūras, atvirauja, kad jaučia diskomfortą dėvėdamos šortus ar sukneles virš kelių.“

Celiulito gydymas – ne tik malonus pagulėjimas ant masažo stalo

„Anticeliulitiniai masažai nėra skirti atsipalaiduoti. Moteris, norėdama atsikratyti celiulito, turi suprasti, kad neužteks atverti masažo salono duris ‒ celiulito gydymas yra kompleksinis dalykas, į kurį įeina subalansuota mityba, vandens vartojimas, žalingų įpročių atsisakymas, aktyvi fizinė veikla“, ‒ teigia Ašrafas.

„Masažo metu aš atlieku savo darbą, rūpinuosi tuo, kad kuo efektyviau ir greičiau pasiektume rezultatą, tačiau moteris turi ateiti jau atlikusi „namų darbus“: sveikai pavalgiusi, pasportavusi, išgėrusi reikiamą kiekį vandens.

Atidėliojimas problemą tik pagilins

Masažo metu aš atlieku savo darbą, tačiau moteris turi ateiti jau atlikusi „namų darbus“ – sveikai pavalgiusi, pasportavusi, išgėrusi reikiamą kiekį vandens.

Masažuotojas pataria moterims, pastebėjusioms celiulito požymius, nieko nelaukus pradėti rūpintis ir kuo greičiau įveikti šią problemą. „Užuot pradėjusios gydymą, moterys mąsto, kaip uždengti šlaunis, pilvą, perka uždaresnius maudymosi kostiumėlius arba išvis vengia išvykų prie ežero su kompanija. Kam sau sukelti tiek daug problemų? Kuo anksčiau pradėsite gydymą, tuo greičiau atsikratysite celiulito, o kartu ir visų kompleksų. Celiulitas – tai problema, kamuojanti begalę moterų, ir nereikia bijoti apie tai kalbėti, reikia tuo rūpintis ir ieškoti efektyvios pagalbos“, ‒ sako masažo specialistas Ašrafas.

Pagal statistiką, celiulitas kamuoja beveik 90 proc. viso pasaulio moterų. Dažniausiai jis pastebimas sulaukus trisdešimties metų, tačiau ryškėja tendencija, kad celiulito varginamų moterų amžius vis jaunėja. Nors celiulitas žinomas kaip moterų problema, dėl hormonų sutrikimų jis gali atsirasti ir vyrams.

TAIP PAT SKAITYKITE Gyvačių masažas. Ar tokiam pasiryžtumėte?

Yra įvairių būdų, skirtų atsikratyti celiulito

Vienas iš būdų atsikratyti celiulito – anticeliulitinis masažas. Masažai gali būti įvairūs ir skirtis technika bei medžiagomis. Visgi tikslas yra vienas – paspartinti medžiagų apykaitą ir išjudinti audinius.

Viena masažo rūšių – masažas taurėmis. Grožio salone šis masažas gali būti atliekamas aparatu, bet jei turite specialių taurių, jį galite atlikti ir namuose. Prispaudus taurę prie odos išsiurbiamas oras, ir tai išjudina visus odos sluoksnius, suardomos riebalinės ląstelės.

Kovojant su celiulitu, labai naudingi įvyniojimai. Karšti įvyniojimai gali būti atliekami naudojant specialias priemones, kurių sudėtyje yra garstyčių, aitriųjų pipirų ir kitų medžiagų, kurios aktyvina apykaitą. Taip pat gali padėti ozono terapija. Procedūros metu skatinama limfos apytaka, neleidžia audiniuose kauptis toksinams.

Kita procedūra – limfinis drenažas. Masažuojama specialiu aparatu, todėl gerėja kraujo ir limfos nutekėjimas, šalinami skysčiai ir šlakai. Mezoterapijos metu probleminę vietą veikia įvairių preparatų mišiniai, kurie po odą įvedami specialiu voleliu. Gali būti atliekamos ir gilesnės injekcijos, atliekamos specialiomis adatomis.

TAIP PAT SKAITYKITE Asmeninė trenerė: „Šortukus gali nešioti ir 40-metės“