Krioterapija – šalčio jėga atkuria ir sveikatą, ir grožį

Moteris su ledukais / Fotolia nuotr.
Moteris su ledukais / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Vis dažniau pasigirsta nuomonių, kad odą sveikiau šaldyti, o ne šildyti. Šalčio procedūros naudingos ne tik sveikatai, bet ir grožiui. Jei slenka plaukai, vargina celiulitas ar pigmentinės dėmės, patariama išbandyti šalčio galią.

Krioterapija – efektyvus įvairių ligų gydymo būdas – medicinos pasaulyje pradėtas naudoti daugiau nei prieš šimtą metų. Pirmieji teigiamą šalčio poveikį organizmui pastebėjo chirurgai, o vėliau – kraujagyslių ligų bei fizioterapijos specialistai. Manoma, kad šalčio procedūromis kosmetologai susidomėjo pastebėję, kad po šalto dušo oda įgauna sveiką rausvą atspalvį, tampa stangresnė.

Manoma, kad šalčio procedūromis kosmetologai susidomėjo pastebėję, kad po šalto dušo oda įgauna sveiką rausvą atspalvį, tampa stangresnė.

Kad ir kaip būtų, dabar kosmetologija be krioterapijos neįsivaizduojama: mažų temperatūrų šalčio aparatais pristabdomas gausus plaukų slinkimas, stangrinama suglebusi oda, šviesinamos pigmentinės dėmės.

Koks poveikis?

Krioterapija išties yra veiksminga ir padeda atkurti odos grožį. Oda tampa elastingesnė, sumažėja raukšlių, procedūrų metu stimuliuojama kraujotaka, atkuriama hipoksinė odos mikrocirkuliacija. Taip pat suteikia odai spindinčią ir sveiką išvaizdą, tolygią spalvą ir struktūrą. Oda geriau įsisavina drėgmę ir ją išlaiko, todėl krioterapija ypač tinka sausai odai.

Kriosauna – papilkėjusiai odai gerinti

Moterims, kurios skundžiasi papilkėjusia oda, siūloma išmėginti kriosauną. Ji naudinga toms, kurių oda suglebusi, pažeista celiulito. 1–3 minutes kūnas iki kaklo apgaubiamas šaltais skysto azoto garais, kurių temperatūra siekia –150 °C. Veikiant šalčiui, suintensyvėja organizmo kraujotaka ir medžiagų apykaita, todėl efektyviau deginami riebalai, spartėja skysčių pasišalinimas iš organizmo. Oda įgauna sveiką rausvą atspalvį, sustangrėja.

Svarbu!

• Reikėtų, kad šią procedūrą paskirtų medikai ar grožio specialistai, tada nereikės baimintis, kad pakenksite savo organizmui.

• Kriosaunos atsisakykite, jei išsiplėtę odos kapiliarai, karščiuojate arba sergate ūmia ar lėtine infekcine liga, esate alergiški šalčiui.

Krioterapija padės, jei...

Vargina celiulitas. Kas rytą, kai prausiatės po dušu, šlaunis ir sėdmenis bent porą minučių sukamaisiais judesiais pamasažuokite stipria šalto vandens srove.

Suglebęs smakras. Medvilninį rankšluostį suvilgykite lediniu citrinų sultimis parūgštintu vandeniu, kiek nugręžkite ir juo energingai tapšnokite per smakrą nuo vieno veido šono kito link. Kas minutę rankšluostį lediniu vandeniu suvilgykite iš naujo.

Turite karpų. Šis metodas yra vienas efektyviausių gydant randus ir karpas. Net vaistinėse galima įsigyti įvairių šaldančių aerozolių. Skystas azotas gali būti purškiamas ant odos, dedamas aplikatorius su specialiu kontaktiniu antgaliu. Tad norėdami tokį įsigyti, pasikonsultuokite su vaistininku, jis patars, kokia priemonė efektyviausia.