Meilės rūšis – ne viena. Ar žinote, kaip mylite jūs ir jūsų išrinktasis?

Pora. / Fotolia nuotr.
Pora. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-10-05 15:00
AA

Meilės rūšių yra įvairių. Vienaip mylime vos susipažinę, kitaip ilgiau pabuvę kartu. Galų gale, kaip mylime, priklauso ir nuo mūsų asmenybės.

Apie meilės rūšis kalbėta nuo senų senovės. Dar Aristotelis yra išskyręs 6 meilės rūšis.

Apie meilės rūšis kalbėta nuo senų senovės. Dar Aristotelis yra išskyręs 6 meilės rūšis – pasiaukojama, erotiškoji, draugiška, apsėstoji, praktiškoji, žaidimo formos meilė. Pasaulis keičiasi, o meilė lieka viena ir ta pati. Pasitikrinkite, kaip jūs ir jūsų išrinktasis myli.

Aistringoji

Tikriausiai daugelis žino, kad įsimylėję žmonės būna patys aistringiausi – negali vienas nuo kito atlipti, seksualinio ryšys būna labai stiprus. Tie, kurie myli erotine, aistringąja meile, jiems reikia liesdami vienas kitą, jie trokšta kuo dažnesnio fizinio kontakto. Tokie žmonės įsitikinę, kad meilė yra svarbiausias dalykas gyvenime, negali ilgai išbūti be savo išrinktojo, o ilgesnis išsiskyrimai jiems yra tikra kančia.

Atsargioji

Ties žmonės, kurie yra turėję daug santykių, jie turi sukaupę nemenką patirties bagažą: nusivylimų, aistros, išdavystės, pakilimų ir t. t. Būtent dėl šios įvairios patirties žmogus į meilę gali pradėti žvelgti atsargiai: tikrinti, ar verta, ar tikrai esate vienas kitam skirti, neskubėti įsipareigoti ir pan. Neretai tokie veiksmai daromi, nes bijoma, norima apsisaugoti. Mylimą žmogų jie renkasi itin racionaliai – pasveria visus už ir prieš. Todėl jei jūsų sutiktas žmogus yra atsargus, vis dar tikrina teritoriją, pabandykite jį suprasti, tikriausiai tam yra priežasčių.

Užvaldanti

Yra žmonių, kurie įsimylėję tampa tarsi apsėsti. Nors jie mano, kad rūpinasi, saugo, saikingai pavydi, tačiau išties jų elgesys yra šiek tiek maniakiškas. Taip mylintys žmonės dažnai jaučia netikrumą, įtampą, o jų mintys sukasi vien tik apie mylimąjį. Deja, tokia meilės gali sukurti daug problemų tiek su mylimu žmogumi, tiek su aplinkiniais. Tokiems žmonėms labai sunku išsaugoti darnius santykius, dažnai kelia pavydo scenas, vaidina auką ir reikalauja gailesčio, dėmesio, nori, kad meilės būtų įrodyta. Antroji pusė tokių pasirodymų dažnai neapsikenčia, todėl nusprendžia nutraukti ryšius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Testas: ar jums reikia antrosios pusės?

Laiminga pora / „Fotolia“ nuotr.

Draugiška

Draugiška meilės iš pradžių net gali nepanašėti į romantišką ryšį. Dažniausiai tokia meilė išsivysto iš lėto: žmonės bendrauja, bando geriau vienas kitą pažinti, iš pradžių galbūt net yra draugai. Tokia meilės neatsiranda akimirksniu, ji bręsta, vystosi, todėl neretai trunka ilgai ir yra labai brandi. Tokie santykiai gana lengvai klostosi, nes yra paremti ne emocijomis, aistra, bet supratimu. Tokią meilę gali sugriauti tik tai, kad ilgainiui gali pritrūkti aistros, polėkio, kurį turi, tarkim, aistringoji meilė.

Savanaudiška

Nors daugelis mano, kad meilė iš išskaičiavimo nėra meilė, visgi tokia yra. Jei žmogui rūpi saugumas, pastovumas, jis ieško tokio partnerio, kuris tiktų įvairiais požiūriais.

Savanaudiška meilės gali būti labai įvairi: „noriu tik gražaus“, „jis privalo būti išsilavinęs“, „socialinė padėtis turi būti ne ką žemesnė“, „rinksiuosi tik tokį, kurio pomėgiai ir požiūris į gyvenimą sutaps“ ir pan. Žmogus, kuris myli viską apskaičiuodamas, ieško kitame asmenyje panašumų, kurie vienytų, nenori problemų ar per daug skirtingo žmogaus.

Rūpestingoji

Rūpestinga arba tėviška meilė egzistuoja ne tik tarp tėvų ir vaikų, bet ir tarp mylimųjų. Dažnai tokie žmonės būna labai atsidavę, žiūri kito žmogaus interesų, neretai užmiršta savuosius. Tai besąlygiškas rūpinimasis kitu, atleidimas ir pasiaukojimas. Dažnai tokie santykiai vyrauja, jei poroje vienas iš partnerių dominuoja, o kitas yra pašalyje. Neretai tokia meilės gali būti ir tarp žmonių, kai vienam iš poros reikia rūpesčio, o kitam tėviškos ar motiniškos šilumos bei rūpesčio.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar žinote, kad partneris gali kenkti jūsų sveikatai?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!