Tėčio ryšys su dukra yra ypatingas ir turi įtakos visam moters gyvenimui

Tėtis su dukra / „Fotolia“ nuotr.
Tėtis su dukra / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-29 15:00
AA

Kai kalba apie mergaičių auginimą, mamos dažnai patiria didesnį spaudimą nei tėvai. Nesvarbu, ar kalba suktųsi apie brendimą, santykius ar makiažą, mama dažniausiai yra pirmasis žmogus, į kurį kreipiasi dukra. Todėl tėvo vaidmuo visai nepagrįstai dažniausiai nustumiamas į šoną.

Būdamas šalia nuo pirmųjų akimirkų, tėvelis turi galimybę sukurti artimą ryšį su savo dukterimis, padėti joms augti, pajusti saugumą, pagarbą ir meilę.

Visuomenėje manoma, kad tėvas turėtų išsigąsti, kai tik pradedama kalbėti apie mergaičių reikalus. Toks vyraujantis požiūris gali vyrus priversti jaustis tarsi už borto, dar blogiau – gali užkirsti kelią mergaitėms gauti visą naudą iš bendravimo su savo tėvu. Be abejo, tėvas neatstos mamas, ir tai tiesa. Tačiau dukterims reikia jo artumo.

Santuokos ir šeimos terapeutas Gary Brownas sako, kad per pastaruosius keletą kartų daug kas pasikeitė. „Prieš septyniasdešimt penkerius metus tėvams netgi nebuvo leidžiama dalyvauti gimdant, dabar nuo pat pradžių jie yra tėvai“, – sako jis. – Tėvai šiandien yra daug labiau informuoti ir dalyvauja savo vaikų gyvenime, ugdo, rūpinasi – nuo maitinimo iki vystymo, perrengimo, maudynių ir t. t.“

Šis poslinkis suteikė didelės naudos tiek tėveliams, tiek dukroms, sako jis. Būdamas šalia nuo pirmųjų akimirkų, tėvelis turi galimybę sukurti artimą ryšį su savo dukterimis, padėti joms augti, pajusti saugumą, pagarbą ir meilę. Tai suteikia pagrindus, nuo kurių mergaitė išmoksta pažinti pasaulį ir bendrauti su kitais.

Tėvai dukrai tampa svarbūs jų fizinei, psichinei ir socialinei sveikatai. Būtų sunku būtų paneigti tėvų įtaką formuojant dukterų požiūrį į jų pačių įvaizdį, vertybes, seksualumą, santykius, teisę nustatyti savo gyvenimo kelią.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 tikro vyro savybės: pasitikrinkite, ar jūsiškis jomis pasižymi

Tėvas su dukra / „Fotolia“ nuotr.

Mokosi suprasti, kas yra tikras vyras. Mergaitė, augdama ir matydama tėčio pavyzdį – tai, kaip jis bendrauja su mama, kaip vertina santykius, susidaro įspūdį, koks turi būti tikras vyras. Juk ne veltui sakoma, kad dukroms renkasi vyrą, panašų į savo tėtį. Ir tai nėra mitas – tėvas suformuoja tam tikrą suvokimą, koks turi būti vyras.

Pasitikėjimas savimi. Tėvas yra labai svarbus dukros gyvenime: padeda pasitikėti savimi, išmokti save vertinti. Jeigu dukra nepasitiki savimi arba pervertina galimybes, tėčio pareiga tai paaiškinti. Rūpestis ir skatinimas pasitikėti savo jėgomis, moteriai sukuria saugią aplinką, kurioje ji auga kaip asmenybė.

Tėvai atlieka ypač svarbų vaidmenį paauglės gyvenime. Neseniai atliktame tyrime, kurį paskelbė paskelbtą Journal of North American Psychology, nustatyta, kad paauglės mergaitės, kuriomis, tėvai rūpinosi, bendravo, turėjo aukštesnę savigarbą ir didesnį pasitenkinimą gyvenimu palyginti su tomis bendraamžėmis, kurių ryšys su tėvu nėra artimas. Be to, įvairūs tyrimai rodo, kad mergaitės, kurių ryšys su tėvu nėra stiprus, dažniau turi valgymo sutrikimų.

Saugumas. Jaunos mergaitės, turinčios glaudų ryšį su savo tėvais, sugeba lengviau įveikti kasdienes stresines situacijas, mažiau linkusios į depresiją ir nerimą, be to, gali lengviau suprasti ir išreikšti savo jausmus. Tyrimai rodo, kad mergaitės, kurių santykiai su tėvais yra geri, daug mažiau yra stipresnės fizinės sveikatos, sugeba sukurti geresnį gyvenimą.

Geresnė psichinė būklė. M. Meeker knygoje „Stiprūs tėčiai – stiprios dukterys: dešimt paslapčių, kurias turėtų žinoti kiekvienas tėvas“ teigiama, kad mergaitės, kurios gyvena tik su motinomis, neretai sunkiau kontroliuoja savo impulsus, yra ne tokios sąžiningos, joms sunkiau suvokti tai, kas yra gera ir bloga.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 gero tėvo savybės

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!