Menas neapsikrauti daiktais
Sezoninis tvarkymasis tampa tikru iššūkiu tada, kai namuose yra daugybė nenaudojamų daiktų, kuriuos išmesti gaila, tačiau jie metų metus kaupia dulkes ir užima vietą.
Tokiomis akimirkomis suima pavydas, prisiminus pažįstamus, kurių namų interjerai galėtų būti fotografuojami žurnalams, – nes ten stilingi baldai atsiskleidžia visu grožiu todėl, kad nėra apkrauti menkaverčiais suvenyrais, žurnalais ir vaikų žaislais.
Rodos, tie žmonės turi gerokai mažiau daiktų, bet daugiau pinigų.
Jei svajojate, kad ir jūsų namuose nebūtų nereikalingų daiktų, galite pabandyti vadovautis šiomis taisyklėmis:
Jokių „kada nors“. Jei kaupiate daiktus vildamasi, kad kada nors juos naudosite, greičiausiai toks laikas neateis niekada. Tokius daiktus galite mesti lauk, padaryti iš jų ką nors kito, naudojamo, arba atiduoti tiems, kam jie tikrai reikalingi.
Taip – praktiškiems daiktams. Jei virtuvės spintelėse trūksta vietos ir sunku surasti reikalingus įrankius bei indus, atkreipkite dėmesį, ar tikrai vietos neužima nenaudojami daiktai. Jei beveik kasdien spaudžiate šeimai sultis, sulčiaspaudės tikrai reikia, bet jei ją naudojote užpernai vieną kartą, galbūt prasminga ją parduoti internetu? Tas pats tinka kalbant apie visus beveik nenaudojamus virtuvės įrankius ir prietaisus: įvairūs garintuvai, blenderiai, mikseriai. Dažniausiai juos gauname dovanų, išbandome kartą ar du, ir sandėliuojame. Virtuvėje tebūnie tik tie daiktai, kuriuos naudojame kasdien ar labai dažnai.
Juk gyvenime kur kas svarbiau ir prasmingiau būti, o ne turėti!
Jūsų daiktai kažkada virs šiukšlėmis. Jei labai sunku nuspręsti, kurių gi daiktų reikia atsikratyti, trumpam įsivaizduokite, kam jų reikės, kai jūsų nebus. Tikėtina, kad absoliuti dauguma jų atsidurtų šiukšlių konteineryje. Todėl verčiau jais pasidalyti su stokojančiais arba parduoti internetu – kad ir už keletą papildomų eurų, kuriuos galite išleisti naujiems įspūdžiams – bilietui į teatrą ar gurmaniškai vakarienei. Juk gyvenime kur kas svarbiau ir prasmingiau būti, o ne turėti!
Naudokite visus daiktus. Turite nuostabius batelius ir dailią suknelę? Nelaukite ypatingos progos – puoškitės, kad ir eidama su vyru į restoraną ar į geriausios draugės gimtadienį. Sulaukėte svečių? Įpilkite vyno į gražiausias taures ir ištraukite geriausius stalo įrankius. Taip gyvenime bus daugiau estetikos, šventiškumo ir daiktai tarnaus jums, o ne jūs jiems. Verčiau tegul daiktas susidėvi dovanodamas jums daug teigiamų emocijų, o ne nenaudojamas pasensta, taip ir neturėjęs progos pabūti dienos šviesoje.
Suskaičiuokite, kiek ko reikia. Nepirkite naujos pižamos, apatinių ar kojinių, kol pakanka senųjų. Tik tuomet, kai vienas kuris daiktas susidėvės, meskite jį lauk ir pirkite naują. Daug apnešiotų ir tarpusavyje nederančių drabužių ir sukurią tą jausmą, kad daiktų daug, bet nėra, kuo rengtis. Verčiau turėti vienus džinsus ir juos sudėvėjus pirkti kitus, nei spintoje sandėliuoti penkias senamadiškas poras. Juk kasdien reikia daug mažiau daiktų, nei mes įsivaizduojame!