Metas dailioms pėdoms: pedikiūras namuose ir žvaigždžių receptai

Pedikiūras / „Fotolia“ nuotr.
Pedikiūras / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: „Edita“
2016-03-03 21:00
AA

Retai kojoms skiriame tiek dėmesio, kiek, pavyzdžiui, veidui. O turėtume, nes per dieną jos sunkiai dirba: nueina apie 18 tūkstančių žingsnių, be to, maždaug 16 valandų praleidžia batuose. Taigi tenka didelis krūvis.

Nepaisant, kad pėdų oda yra storiausia, net 65 proc. moterų dėl jų patiria įvairiausių rūpesčių. Ypač karštymečiu, kai svarbu, kad kojos ne tik gerai jaustųsi, bet ir atrodytų estetiškai. Todėl be pedikiūro – nė žingsnio! Jį galite pasidaryti tiek pačios, tiek salone.

Pedikiūro rūšys

  • Klasikinis pedikiūras. Kojos mirkomos šiltame vandenyje (dažniausiai su jūros druska), šalinamas suragėjęs odos sluoksnis, nagų odelės (jei reikia – nuospaudos, įaugę nagai), koreguojama nagų forma, oda tepama kremu.
  • Europietiškas pedikiūras. Pėdos dezinfekuojamos specialiu skysčiu, todėl nereikia jų mirkyti vandenyje, elektriniu aparatu su šlifuojamosiomis galvutėmis šalinamas suragėjęs odos sluoksnis, sutvarkomi nagai, oda tepama kremu. Ypač naudingas, jei nuolat vargina nuospaudos, suragėjusi oda, tinka sergantiems cukriniu diabetu.

Taip pat skaitykite: Pėdų priežiūros specialistė: „Didžiausia bėda šaltuoju sezonu – įaugę nagai“

  • Ekspres pedikiūras, skirtas skubantiems. Pašalinamos nagų odelės, nagams suteikiama pageidaujama forma, pėdos ištepamos kremu.
  • SPA pedikiūras, atliekamas po klasikinio. Papildomai daromas atpalaiduojamasis blauzdų ir pėdų masažas, spaudžiami refleksiniai taškai. Pėdose jų yra apie 70 tūkstančių. Masažuojant šiuos taškus, teigiamai veikiami visi kūno organai. Po masažo pėdos dar gali būti merkiamos į šiltą parafino vonelę (10–15 min.), kad oda taptų švelnesnė.
  • Kangalo žuvelių pedikiūras. Pėdos merkiamos į specialią talpą su žuvelėmis, kurios nuvalgo suragėjusias odos ląsteles. Tai neskausminga, nes šios žuvelės neturi dantukų, todėl gyvoji jų terapija prilygsta odos šveitimui. Abejonių kelia tai, kad po kiekvienos procedūros žuvelės nėra keičiamos.

Pasidarykite pedikiūrą pati

Jei nusprendėte pedikiūrą darytis pati, negailėkite pinigų kokybiškiems įrankiams, kurie yra aštrūs ir greitai neatšimpa. Jais kerpami nagai ne taip greitai skilinėja, šalinamos atsiknojusios odelės mažiau pažeidžiamos. Nenaudokite aštrių peiliukų suragėjusiai odai šalinti. Galite įsipjauti ar pažeisti pėdų kraujagysles. Jei reguliariai rūpinatės savo kojomis, pedikiūras truks apie pusvalandį.

Žingsnis po žingsnio:

  • 15–20 min. pamirkykite pėdas šiltoje vonelėje su specialiomis kojų priežiūros priemonėmis, sauja jūros druskos ar keliais lašais eterinio arbatmedžių aliejaus. Nusausintų pėdų suragėjusią odą nušveiskite specialia dilde, o kulnus – pemza.
  • Nagų odeles atstumkite medine mentele.
  • Kojų nagus trumpinkite žirklėmis arba žnyplėmis (kuo aštresnės, tuo lygiau nukirpsite nagus) ir nudildykite dilde.
  • Sutvarkytas pėdas ištepkite pėdų kremu ar aliejumi ir pamasažuokite: masažas ramina, be to, masažuojant kremas geriau įsigeria į odą.

Kojoms tai svarbu

Pedikiūrą patariama daryti kartą per 1–2 mėnesius. Tačiau jei norite, kad pėdos būtų išpuoselėtos ir galėtumėte mėgautis lengva eisena, skirkite joms dėmesio bent kartą per savaitę. Neleiskite, kad padų oda sustorėtų ir išsausėtų tiek, jog imtų skeldėti.

Taip pat skaitykite: Sveikatą gerinantis pėdų masažas: 5 jautrių zonų „žemėlapis“

Taip neatsitiks, jei nuolat šalinsite suragėjusių ląstelių sluoksnį pemza arba specialiu brūžekliu. Kojų nuovargį pašalinsite ir greičiau užmigsite, jei pasidarysite vonelę, po jos – lengvą pėdų masažą. Jei pėdų oda labai išsausėjusi, prieš miegą ištepkite jas riebiu kremu, vazelinu ar avokadų aliejumi ir užsimaukite medvilnines kojinaites – geriau įsigers.

Negailėkite dėmesio nagams

Maždaug 80 proc. moterų yra nepatenkintos savo nagais. Nebūtinai dėl įgimtos ne itin dailios formos. Prastesnę jų išvaizdą gali lemti ir netinkama priežiūra. Nagų priežiūra panaši į plaukų – kuo daugiau jais rūpinsitės, tuo gražiau atrodys. Kojų nagai yra kietesni nei rankų, todėl jiems reikalinga kitokia priežiūra.

Trumpa atmintinė kiekvienai

  • Kojų nagus dildykite nuo kraštų centro link ir tik viena kryptimi, kad nepažeistumėte jų audinio. Dildomi nagai turi būti sausi.
  • Kiekvienai pravers valomasis nagų kremas su šlifuojamosiomis smulkiomis dalelėmis. Jeigu naudosite jį kas savaitę, nagų paviršius taps lygus ir švarus.
  • Kirpkite tiesiai, tik ne apvaliai ir ne per trumpai, kad neįaugtų nagai. Dilde šiek tiek suapvalinkite nagų kampučius ir pakraštį.
  • Nepamirškite, kad plaukeliai ant kojų pirštų atrodo neestetiškai, todėl, tvarkydama nagus, pašalinkite juos.

Nepriekaištingai nulakuoti

Nagų lakas – tai apsauginis sluoksnis, kuris stiprina nagus. Mitas, kad lakavimas alina nagus. Naujosios kartos lakai itin kokybiški ir ypač naudingi grublėtiems nagams.

  • Pirmiausia nagų plokšteles nušveiskite minkšta dilde (nagai neišsausės ir neskilinės). Jei nagus padengsite lako pagrindu, jis pasiskirstys tolygiai. Lakuoti pradėkite nuo mažojo pirštelio, kad neprisiliestumėte prie kitų nulakuotų nagų. Mažesniuosius pirštelius tepkite vienu arba dviem potėpiais, didžiuosius – trimis.
  • Lakavimą palengvina specialūs tarpupirščių skyrikliai-kempinėlės. Jei naudosite popierines servetėles, jų pluošteliai gali prilipti prie lako ir niekais paversti jūsų darbą.
  • Lakas greičiau džius, jei ant nulakuotų nagų užlašinsite specialaus aliejaus arba apsauginio skysčio.

Kokia spalva lakuoti?

Rinkitės tokias spalvas, kokiomis nedrįstumėte lakuoti rankų pirštų nagų. Išmėginkite viską, ką sugalvojote, juk dailios pėdos visada traukia žvilgsnius.

Originaliai atrodo dviem spalvomis įstrižai pirštų nulakuoti kojų nagai. Pirmiausia nagą nulakuokite šviesiu, o paskui tamsiu laku, pvz., tamsiai mėlynu ir žydru. O kad jungimosi linija būtų lygi, naudokite prancūziško manikiūro šabloną. Patvariausi yra perlamutro ir metalo atspalvių lakai.

Žvaigždžių receptai

  • Aktorė Gwyneth Paltrow pėdų odą švelnina šveisdama valytu jūros smėliu ir keliais lašais pipirmėčių eterinio aliejaus.
  • Holivudo aromaterapeutė C.Maxwell-Hudson pavargusias kojas pataria gaivinti (15–20 min.) į šilto vandens vonelę įpylus 10 ml bet kokio augalinio aliejaus, sumaišyto su 5 lašais levandų eterinio aliejaus.
  • Dainininkė Beyonce kojų nagus tepa vitaminu E (kapsulių ieškokite vaistinėse), todėl jos nagai atrodo lygūs ir natūraliai žvilga.
  • Aktorė Uma Thurman prieš lakuodama nagus nuvalo spiritiniu veido toniku, kad lakas pasidengtų tolygiau.
  • Sarah Jessica Parker kasdien avi batelius skirtingo aukščio pakulnėmis, nes tai – puiki treniruotė kojų raumenims ir galimybė išvengti patinusių kulkšnių.