Michaelo Phelpso dieta. Po aukso medalio – pusė kilogramo makaronų

Michaelas Phelpsas stebina suvartojamų kalorijų kiekiu. / 15min montažas
Michaelas Phelpsas stebina suvartojamų kalorijų kiekiu. / 15min montažas
Šaltinis: Ji24.lt
2016-08-17 19:00
AA

Sėkmingiausias visų laikų olimpietis businessinsider.com teigia, kad valgo nebe tiek daug, kaip būdamas 23-jų, prieš 2008-ųjų Pekine vykusias olimpines žaidynes. Tačiau, nors plaukikas teigia, kad dabar „per dieną suvartoja nebe tiek daug kalorijų“, jis vis tiek suvartoja tokį maisto kiekį, kuris priverstų bėgti į parduotuvę pirkti naujų rūbų.

Vakarienei – pica ir pusė kilogramo makaronų

Prieš Pekino olimpines žaidynes M.Phelpsas per dieną suvartodavo beprotišką kalorijų kiekį – net 12 000 kcal, arba 4000 kalorijų vieno maisto metu (vėliau jis sakė, kad šis skaičius galėjo būti šiek tiek išpūstas, tačiau jis vis tiek suvalgydavo nemažai).

Dieną jis pradėdavo sumuštiniais su kiaušiniais bei visais įmanomais sumuštinių priedais – nuo sūrio iki pakepintų svogūnų ir majonezo. Po to jis kibdavo į blynelius su šokolado gabaliukais, prancūziškus skrebučius, avižinę košę bei omletą iš 5 kiaušinių (baltymų juk reikia). Per pietus jis valgydavo keletą sumuštinių su šonine ir sūriu, užgerdamas juos energiniais gėrimais, ir „desertui“ – puskilogramį makaronų. Vakarienei jis rinkdavosi picą. Ir dar puskilogramį makaronų.

Stebėtina, tačiau toks maisto režimas padėjo plaukikui suklestėti – jis iškovojo rekordinį auksinių medalių skaičių – net 8. Šis pasiekimas papildė ir taip įspūdingą 2004-ųjų rezultatą – 6 aukso ir 2 bronzos medaliai.

Tačiau iki 2012-ųjų, kaip jis tuo metu sakė „Men‘s Health“ žurnalui, jo mitybos planas kiek pakito.

To laiko Michaelo Phelpso dietos tipas – gausybė kalorijų. Pusryčiams jis valgydavo vaisius, didžiulę lėkštę avižinės košės, didžiulį omletą su šonine ir sūriu bei gerdavo kavą. Pietums – submariną su mėsos kukuliais. Vakarienei plaukikas valgydavo pilno grūdo košes, liesą mėsą, daržoves.

Laikydamasis šios dietos, jis vis tiek parsivežė gausybę medalių – 4 aukso ir 2 sidabro. Jis tapo visų laikų labiausiai „pasipuošusiu“ olimpiečiu.

Tam tikra prasme, M.Phelpso beprotiška dieta ne tokia ir stebinanti, kadangi valandų valandas trunkančių treniruočių metu plaukikai sudegina nežmoniškai daug kalorijų. Kaip pasakojo savo „Facebook“ paskyroje išplatintame vaizdo įraše, 2008-aisiais jis treniruodavosi mažiausiai 5 valandas per dieną, 6 dienas per savatę.

Išties įspūdinga.

TAIP PAT SKAITYKITE: Plaukimo instruktorius: kada galima sakyti, kad mokate plaukti?

Ką Michaelas Phelpsas valgo dabar?

Dabartinės plaukiko treniruotės trunka 2–4 valandas. Ir nors vaizdo įraše jis nesismulkino ir tiksliai nesakė, ką valgo, tačiau jis vis dar mėgaujasi panašia dieta, kaip ir 2012-aisiais.

Jis yra meksikietiško maisto mėgėjas, bei dievina ant grotelių keptą maistą – mėsainius, dešrainius, kepsnius bei daugybę vištienos.

Susidaro įspūdis, kad iš esmės plaukikas padidino suvartojamų baltymų ir sumažino suvartojamų angliavandenių kiekį. Tačiau tai nereiškia, kad jis visiškai jų atsisakė. Po to, kai Rio olimpinėse žaidynėse vyrų estafetėje 4x100 laisvu stiliumi jis iškovojo dar vieną aukso medalį, M.Phelpsas grįžo prie senųjų įpročių – suvalgė puskilogramį makaronų.

„Man atrodo, suvalgiau puskilogramį spagečių, nors nesu spagečių mėgėjas, – jis sakė. – Prisiverčiau juos suvalgyti.“

Reikia daryti tai, ką reikia, ir, atrodo, kad jį tai veikia.