„Midsummer Vilnius“ pasibaigė lietingai ir su ilgai lauktu šou: į sceną sugrįžo J.Arlauskaitė-Jazzu

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Simono Lukoševičiaus nuotr.
Justė Arlauskaitė-Jazzu / Simono Lukoševičiaus nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-07-29 13:45
AA

Melomaniški vidurvasario vakarai palydėti, skambant išsiilgtai muzikai. Keli tūkstančiai klausytojų susirinko į festivalio „Midsummer Vilnius“ uždarymo šventę, kuriai ypatingą programą paruošė į sceną sugrįžusi Justė Arlauskaitė-Jazzu.

Valdovų rūmų Didžiajame kieme penktadienio vakarą skambėjo tiek geriausi visų laikų Jazzu hitai, kaip „Po mano oda“, „Dumblas“, „Mėnulio šviesoje“, tiek ir nauji, šiais metais pristatyti kūriniai. Gausiai susirinkusi publika nepabūgo lietaus – klausytojai šoko ir dainavo, mintinai kartodami dainų žodžius.

„Visai neseniai pradėjau kurt ir vėl. Ilgai nesupratau, kaip dainas rašyt iš meilės ir džiaugsmo, o ne iš vyno ir skausmo. Atrodo, raktą jau radau (šypsosi). Nors pristatyt naują medžiagą yra jautrus momentas kiekvienam kūrėjui, bet šiame festivalyje renkasi tikri melomanai, todėl kažkaip visai ramu (šypsosi)“, – prieš festivalį kalbėjo Jazzu.

Įspūdingu Jazzu koncertu Valdovų rūmuose baigėsi 8–asis „Midsummer Vilnius“ (47 nuotr.)
+41

Šis pasirodymas atlikėjai buvo ypatingas, kadangi pirmą kartą jos koncerte dalyvavo ir pats brangiausias svečias – pirmagimis Majus. Meile transliuojant Jazzu pasirodymą dar labiau amplifkavo pakili ir šventiška festivalio kulminacijos nuotaika.

Lietus pasitiko Jazzu gerbėjus dar prieš koncertą ir kaip reikiant juos išmaudė. Įpusėjus pasirodymui lietus ėmė rimti, o Jazzu dainuojant kūrinį „Aš skiriu tau šį lietų“ visai liovėsi.

Festivalį aplankė daugiau nei 17 tūkst. lankytojų

Festivalio organizatoriai skaičiuoja, jog šįmet „MidsummerVilnius“ apsilankė daugiau nei 17 tūkst. lankytojų, scenoje pasirodė daugiau nei 200 atlikėjų. Du festivalio koncertai buvo transliuojami tiesiogiai. Renginių metu dirbo per 80 žmonių komanda.

„Kaskart pasibaigus festivaliui yra ir džiaugsmo, ir liūdesio. Gera, jog mus aplankė tiek daug žmonių, surengėme net vienuolika nuostabių pasirodymų su puikiais artstais. O liūdesys, jog į šiuos rūmus sugrįšime tik po metų“, – kalba festivalio vadovas Valdas Petreikis.

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Joanos Suslavičiūtės nuotr.

Kas pasikeitė per aštuonerius festivalio gyvavimo metus?

„Pokyčiai vyksta nuolat, nes festivalis – gyvas organizmas. Tačiau svarbiausi momentai, jog subūrėme ištikimą klausytojų auditoriją, kuri, pasitikėdama mūsų kūrybine kokybe, nebijo eksperimentuot, atrast naujus žanrus. Be to, turime stprią komandą, draugų bei partnerių ratą. Dėl to esame tvirtesni ir tikresni, jog kitais metais sugrįšime su dar ypatingesniais pasirodymais“, – atsako V.Petreikis.

Plati žanrų amplitudė

„Midsummer Vilnius“ scenoje šįmet pasirodymus surengė Violeta Urmana, Kenny Garret, FINK Orchestra, Evgenya Redko, Alina Orlova ir daugybė kitų. Glaustai priminsime ryškiausius šios savaitės momentus. Choreografė Anželika Cholina festivalyje „Midsummer Vilnius“ pristatė naujausią ACH šokio spektaklį „Jaunystė, arba scenarijai pagal kuriuos gyvena tėvai ir vaikai“.

Kurdama šį spektaklį, autorė rėmėsi savo pačios išgyvenimais ir ilgamečiu aplinkinių, ypač vaikų, stebėjimu, taip pat laiškais, kuriuos jai anonimiškai parašė spektaklyje šokantys jaunieji artstai. Didelį įspūdį žiūrovams paliko scenos dekoracijos – milžiniško dydžio meškinai, kurie spektaklio metu atliko tarsi atskirą rolę.

Didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukusi premjera festivalyje buvo parodyta du kartus – liepos 23 ir liepos 24 dienomis.

Antradienio vakarą šventinę programą pratęsė A.Orlova. Specialiai šiam pasirodymui atlikėja ruošė audiovizualinį performansą – kūrė pasakišką vasarvidžio nakties sapno nuotaiką. 15 metų kuriant bei koncertuojant dainų autorė Lietuvoje pasirodo ne itin dažnai, todėl kiekvienas susitikimas – jaukus stebuklas.

„Labai ačiū visiems, mieliems klausytojams, ir puikiam „Midsummer Vilnius“ festivaliui už magišką vakarą – buvo labai gražu ir šviesu! Ypatingai dėkinga esu muzikantams ir visai savo komandai už galimybę kurt ir kartu ieškot kelio į klausančiųjų širdis“, – po koncerto kalbėjo A. Orlova.

Drauge su grupe, pučiamųjų orkestru ir violončele ji atliko tiek žymiausius savo kūrinus, tiek dainas iš visai neseniai pasirodžiusio naujojo albumo „Laumžirgiai“, kuris jau rado kelią į klausytojų širdis.

Trečiadienį scenoje bendrą muzikinę programą kūrė svečias iš Liuksemburgo – pianistas, didžėjus Francesco Tristano – ir dirigento, kompozitoriaus Gedimino Gelgoto vadovaujamas Naujųjų kamerinių idėjų orkestras NIKO. Vienetinis jų performansas – festivalio inicijuota tarptautinė bendradarbystė.

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Simono Lukoševičiaus nuotr.

Kaip teigė G.Gelgotas, drauge su F.Tristano jie turėjo galimybę įgyvendinti seną svajonę – atlikti muziką, kuri galėtų skambėt ir flharmonijose, ir naktiniuose klubuose.

„Mūzos. Stygos. Delne“ – trys žodžiai, kuriais savo pasirodymą prieš festivalį apibūdino grupė „Garbanotas“. Drauge su styginių kvartetu ir dviem arfomis jie atliko kūrinius iš naujausio albumo „Kūnas dangaus“. Šia neįprasta, unikalia sudėtimi grupė pasirodė pirmą kartą.

Koncerto pabaigoje nuskambėjo ir publikos pamiltas, „Garbanotas“ atliekamas Mesijus ir Münpauzn perdirbinys – „Jie išskrido Į Kosmosą“. Pasirodymo pabaigoje sėdimose vietose koncerto klausiusi publika pasitiko, pakildama nuo kėdžių. O biso metu dalis klausytojų išėjo šokt prie scenos.