Mirė filmo „Koko“ personažą Mamą Koko įkvėpusi M.S.Ramirez Caballero: jai buvo 109-eri

Maria Salud Ramirez Caballero ir animacinis filmas „Koko“ / Socialinių tinklų nuotr. ir stop kadras
Maria Salud Ramirez Caballero ir animacinis filmas „Koko“ / Socialinių tinklų nuotr. ir stop kadras
Šaltinis: Žmonės
2022-10-18 09:24
AA

Pirmadienį Meksikoje mirė Maria Salud Ramirez Caballero – moteris, kuri, kaip manoma, įkvėpė vieną iš pagrindinių animacinio filmo „Koko“ (Coco – angl.) personažų Mamą Koko. Meksikietei buvo 109 metai.

Maria Salud Ramirez Caballero mirtį patvirtino Meksikos Mičoakano valstijos turizmo sekretorius Roberto Monroy. Jis sakė, kad 109 metų senolė mirė Santa Fe de la Lagunoje – tame pačiame miestelyje, kuriame daugiau nei prieš šimtmetį ir gimė, rašo „TMZ“.

Moters mirties priežastis nebuvo paskelbta, tačiau R.Monroy prisiminė ją kaip „nenuilstančią moterį ir gyvenimo pavyzdį“.

Maria Salud Ramirez Caballero tapo žinoma 2017-aisiais, pasirodžius „Disney“ ir „Pixar“ animaciniam filmui „Koko“, kurio centre – Meksikos mirusiųjų dienos tradicijos.

Manoma, kad būtent Maria Salud Ramirez Caballero buvo vienos centrinių figūrų – Mamos Koko – prototipas. Nors tai oficialiai nėra pripažinta, senolės šeima teigia, kad „Pixar“ komanda lankėsi jų apylinkėse, daug fotografavo Caballero ir kurį laiką gyveno su jais.

Šeima tvirtina, kad daugybė pastatų ir kitų architektūros objektų, kuriuos „Pixar“ ir „Disney“ užfiksavo atlikdami tyrimus, atsidūrė filme, o Mama Koko yra nepaprastai panaši į Caballero.

Nors senolė buvo vietos legenda, jos šeima prieš kelerius metus nustojo siekti kompanijos pripažinimo ir (arba) patvirtinimo.

Meksikietė Maria Salud Ramirez Caballero buvo molio amatininkė, gaminanti puodus ir kitus dirbinius, kuriuos pardavinėjo vietiniams gyventojams. Ją pergyveno 3 vaikai, daug anūkų ir dar daugiau proanūkių.