Mirė Laima Pangonytė – garsi režisierė, žurnalistė, Sąjūdžio metraštininkė

Laima Margarita Pangonytė / LRT laidos „Pasivaikščiojimai“ stopkadras
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
AA

Dar viena netektis – šeštadienį mirė dokumentinių filmų režisierė, operatorė, žurnalistė ir Sąjūdžio metraštininkė Laima Margarita Pangonytė. Jai buvo 80 metų.

Apie moters mirtį sekmadienį pranešta Vilniaus laidojimo paslaugų centro feisbuko paskyroje.

„Su giliu liūdesiu pranešame, kad 2022 m. spalio 22 d. Lietuva neteko žymios režisierės, operatorės, žurnalistės, Sąjūdžio metraštininkės LAIMOS MARGARITOS PANGONYTĖS (1942–2022).

Nuoširdžiai užjaučiame šeimą, artimuosius, draugus, kolegas, visus, kam teko savo gyvenimo kely ją sutikti, pažinti, kam buvo brangi“, – rašoma užuojautoje.

Laima Margarita Pangonytė / LRT laidos „Pasivaikščiojimai“ stopkadras

Taip pat paskelbta, kad norintys atsisveikinti su Laima Margarita Pangonyte tai galės padaryti Laidojimų paslaugų centro Antakalnio filiale, prie Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios (M. K. Paco g. 4), 2-oje salėje šiais laikais:

Spalio 26 d., trečiadienį, nuo 14:00 val. iki 20:30 val.;

Spalio 27 d., ketvirtadienį, nuo 8: 30 val. iki 13:00 val.

Urna ketvirtadienį bus išnešta 13 val. Velionė amžino poilsio atguls Rokantiškių kapinėse.

Prezidentas Gitanas Nausėda savo užuojautoje dėl L.Pangonytės mirties sako, kad Lietuva neteko nusipelniusios asmenybės, pažymi jos indėlį fiksuojant Sąjūdžio istoriją nuo pirmųjų nepriklausomybės judėjimo žingsnių.

„L.Pangonytė nuo pat pirmųjų Sąjūdžio žingsnių ėmėsi atsakingos užduoties juos įamžinti ir išsaugoti ateities kartoms. Laisvės ir laisvo žmogaus idėją ji visą savo kūrybinį kelią nuosekliai reiškė subtilia kino meno kalba, taip reikšmingai prisidėdama prie Nepriklausomybės siekio“, – sakoma Prezidentūros paskelbtoje G.Nausėdos užuojautoje.

1942 metais gimusi L.Pangonytė mokėsi Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje, 1966 metais Vilniaus universitete baigė rusų kalbą.

1969 metais L.Pangonytė pradėjo dirbti Lietuvos kino studijoje režisieriaus asistente. 1970–1975 metais studijavo Sankt Peterburgo teatro, muzikos ir kinematografijos institute.

Buvo Sąjūdžio metraštininkė, LRT korespondentė Italijoje ir žurnalistė prie Šv. Sosto Vatikane.

Skaitykite daugiau