Mirė garsiojo grafičio ant Berlyno sienos autorius Dmitrijus Vrubelis

Dmitrijus Vrubelis prie savo darbo / Vida Press nuotr.
Dmitrijus Vrubelis prie savo darbo / Vida Press nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-08-15 11:32
AA

Mirė žinomas dailininkas, Berlyno sienos grafičio, kuriame įamžinti besibučiuojantys Leonidas Brežnevas ir Erichas Honeckeris, autorius Dmitrijus Vrubelis. 62-ejų menininko gyvybė užgeso Vokietijoje, skelbia „Deutsche Welle“.

Dailininkas D.Vrubelis visame pasaulyje žinomas kaip Berlyno sienos grafičio „Broliškas bučinys, arba Viešpatie! Padėkite man išlikti tarp šios mirtinos meilės“, kuriame vaizduojamas SSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo vadovo L.Brežnevo ir Vokietijos Demokratinės Respublikos vadovo E.Honeckerio bučinys, autorius.

Birželio pabaigoje D.Vrubelis susirgo koronavirusu; liga buvo sunki, jis buvo paguldytas į ligoninę. Liepos 17 d. jo žmona, dailininkė Viktorija Timofejeva, socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad D.Vrubeliui buvo sukelta dirbtinė koma ir prijungtas skilvelinės kraujotakos aparatas, nes jo širdis nebepajėgė susidoroti su liga.

Piešinys ant Berlyno sienos, vaizduojantis Leonido Brežnevo ir Ericho Honeckerio bučinį / Vida Press nuotr.

Brežnevo bučinys ir dar daugiau

Dmitrijus Vrubelis gimė 1960 m. Maskvoje. Būdamas 15 metų jis nutapė pirmąjį savo paveikslą „Piloto teismas“. 1979 m. studijavo Maskvos valstybiniame pedagoginiame institute, dailės ir grafikos fakultete. Nuo 1983 m. - SSRS dailininkų sąjungos narys. 1990 m. jis sukūrė savo garsųjį graffiti Rytų Berlyno East Side galerijoje. 2010 m. D.Vrubelis išvyko iš Rusijos ir apsigyveno Vokietijoje.

Pastaraisiais metais jis rengė virtualias parodas. Menininkas planavo sukurti „Įvykių muziejų“, kuriame svarbūs aktualūs naujienų įvykiai būtų nušviečiami ir įprasminami iš meno perspektyvos, įskaitant pačių lankytojų rengiamas ekskursijas ir jų vaizdo pranešimus socialinėje žiniasklaidoje.

2017 m. D.Vrubelis ir V.Timofejeva davė interviu „Deutche Welle“, kuriame sakė: „Mes nutapėme putinizmo pradžią, todėl vis tiek nutapysime ir pabaigą, jei Dievas leis mums jos sulaukti“.