Mirė golbolo rinktinės kapitonas Marius Zibolis: paralimpinio sporto legendai buvo 48-eri

Marius Zibolis / Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.
Šaltinis: 15min
AA

Mirė Marius Zibolis – ilgametis Lietuvos golbolo rinktinės kapitonas. Sportininkui buvo 48-eri. Jis golbolui atidavė daugiau nei trisdešimt savo gyvenimo metų ir, anot paralimpinio sporto bendruomenės, tapo ne tik mūsų šalies bet ir viso pasaulio paralimpinio sporto legenda.

„Aklųjų sporto bendruomenė neteko ilgamečio sportininko Mariaus Zibolio, nusipelniusio Lietuvos golbolo rinktinės kapitono. Lietuvai atstovavo paralimpinėse žaidynėse, pasaulio, Europos čempionatuose. Reiškiame didelę užuojautą artimiesiems. Kapitonas amžinai“, – feisbuke rašė Lietuvos aklųjų sporto federacija.

Užuojautą skyrė ir Lietuvos paralimpinis komitetas.

Marius Zibolis / Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.

„Paralimpinio sporto bendruomenė gedi netikėtai mirusio Mariaus Zibolio – ilgamečio Lietuvos golbolo rinktinės kapitono. Visos bendruomenės vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Mariaus artimiesiems, draugams ir bičiuliams, esame kartu su Jumis šią sunkią ir liūdną akimirką.

Marius golbolui atidavė daugiau nei tris dešimtmečius savo gyvenimo, per kurį tapo ne tik mūsų šalies bet ir viso pasaulio paralimpinio sporto legenda. Už golbolo aikštelės ribų Marių visi pažinojome kaip nuostabų geros širdies žmogų, tikrą bičiulį, nuoširdų draugą“, – rašo Lietuvos paralimpinis komitetas.

Marius Zibolis golbolą žaisti pradėjo būdamas 13-kos. Lietuvos golbolo rinktinėje jis debiutavo 1990 metais. Ilgametis Lietuvos golbolo rinktinės kapitonas dar ankstyvoje paauglystėje, neapdairiai elgdamasis su peiliu, taip susižeidė akį, kad tapo neregys.

Marius Zibolis / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Lietuvai sportininkas atstovavo 4 paralimpinėse žaidynėse, 5 pasaulio čempionatuose ir 10 Europos čempionatų. Tiek pasaulio, tiek Europos čempionu jis tapo ne kartą, paralimpinėse žaidynėse keliskart pasidabino bronza.

„Tuos trofėjus išties sunku suskaičiuoti, bet buvo tokių pergalių, kurių niekada nepamiršiu. Man labai svarbus Sidnėjuje iškovotas pirmas paralimpinis medalis. Iškart po finalo rungtynių buvo liūdna, nes jas pralaimėjome, bet paskui susimąsčiau, koks vis dėlto reikšmingas buvo visas mūsų pasirodymas žaidynėse.

Labai vertinu ir pergales, kurias pavyko iškovoti po įtemptos kovos. Tarkime, 2013 m. Europos čempionato finalą su ispanais laimėjome tik po baudinių serijos – ir per pagrindinį rungtynių laiką, ir per pratęsimą nė vienai komandai nepavyko įrodyti pranašumo“, – interviu parateam.lt 2022-ųjų lapkritį sakė M.Zibolis.

Skaitykite daugiau