Mirė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, baritonas Mykolas Rekys

Padėkos „Fortūnos“ laimėtojas – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Mykolas Rekys / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Padėkos „Fortūnos“ laimėtojas – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Mykolas Rekys / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-11-21 12:27
AA

Dar viena netektis Lietuvos muzikos pasaulyje: mirė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, baritonas Mykolas Rekys. Jo gyvybė užgeso einant 84-uosius metus.

Žinią apie Mykolo Rekio mirtį portalui lrt.lt patvirtino Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys.

Šiame teatre M.Rekys sukūrė daugiau nei 80 vaidmenų. Net įžengęs į aštuntą dešimtį menininkas visada išliko galantiškas scenos džentelmenas.

Mykolas Rekys / Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.

Kaip rašoma „Kauno dienoje“, M.Rekiui suteiktas Lietuvos nusipelniusio artisto vardas, jis apdovanotas Lietuvos teatro sąjungos garbės raštu, už ilgametę kūrybinę veiklą ir KVMT vardo garsinimą primarijui įteiktas teatro „Garbės ženklas“. Solistas per savo karjerą koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, JAV, Australijoje.

2009 metais15min M.Rekys yra teigęs: „Mano jaunystės paslaptis paprasta: nė dienos – be mankštos ir maldos. Pailsėti sau leidžiu tik sekmadienį. Mankštinuosi namuose ir lauke bet kokiu oru. Todėl sveikata dabar nesiskundžiu ir neblogai atrodau“, – sakė anksčiau du infarktus patyręs baritonas. Pamaldus artistas pastaraisiais metais kartais bažnyčiose ne tik melsdavosi, bet ir giedodavo.

Menininkas gimė 1939 m. sausio 26 d. Ariogaloje.

Baigė Pavlodaro P.Čaikovskio aukštesniąją muzikos mokyklą. Ją baigęs 1964-aisiais nutarė mokslus tęsti Alma Atos konservatorijoje.

1968 m. baigė teatre organizuotus aktoriaus meistriškumo kursus, vedamus Antano Gabrėno, o vokalą tobulino pas Stanislovą Rubinovą.

1969 m. režisierė Vlada Mikštaitė jį skyrė į solistų trupę.