Muzikos grandas V.Malinauskas palaidotas Menininkų kalnelyje: ašaras braukė ir scenos bičiuliai

 Atsisveikinimas su Viktoru Malinausku / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Atsisveikinimas su Viktoru Malinausku / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-11-20 12:35
AA

Sekmadienį Vilniuje legendinis estrados atlikėjas, ansamblio „Žvaigždžių kvartetas“ narys Viktoras Malinauskas išlydėtas į paskutinę kelionę. Atsisveikinti su scenos grandu nešini lelijų žiedais rinkosi artimieji ir ilgamečiai bičiuliai.

Lapkričio 20-ąją, sekmadienį, su atlikėju Viktoru Malinausku buvo galima atsisveikinti Vilniaus laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“. Po šermenų muzikanto urna palaidota Menininkų kalnelyje.

Atsisveikinti su Viktoru susirinko jo artimiausi šeimos nariai ir ilgamečiai scenos bičiuliai.

Šeima atvykstantiems į laidotuves turėjo svarbų prašymą – susilaikyti nuo didelių vainikų ir velionį pagerbti lelijų žiedais.

Fotogalerija:

Atsisveikinimas su dainininku Viktoru Malinausku (27 nuotr.)
+21

Lapkričio 12-ąją šaliai netekus scenos pažibos ir profesionalo, internete pasipylė dainininko gedinčių draugų ir bendražygių užuojautos. Prisiminimais su portalu Žmonės.lt dalijosi dainininkas Deivis Norvilas, kuris tikino – V.Malinauskas buvo ypatingo talento muzikantas, kurį reikėjo daugiau prisiminti dar esant gyvam.

„Atsiminsiu jį kaip visišką profesionalą, kuris visada būdavo pasiruošęs ir dainuodavo net tada, kai forma – netinkama, – Žmonės.lt pasakojo Deivis ir tikino, kad jo talentas darė didžiulį įspūdį. – Vienoje „Paryžiaus katedros“ arijoje buvo be proto ilga nata, kurią jis pats labai ilgai išlaikydavo – abejoju, kad taip buvo parašyta. Vieną kartą, kai koncertavome Azerbaidžane, jis tą natą laikė tiek, kad žmonės ėmė ploti jos tęsimo metu. Tai buvo tokia begalybė! Niekur niekad nesu girdėjęs, kad kas nors tą kūrinį dainuotų taip, kaip jis tada.“

Deivis Norvilas, Viktoras Malinauskas / Organizatorių nuotr.

Su portalu Žmonės.lt savo prisiminimais apie Viktorą pasidalino ir legendinis dainininkas Valdemaras Frankonis. Jis daugiau nei dvidešimt penkerius metus vadovauja „Žvaigždžių kvartetui“, kuriame dainavo ir anapilin iškeliavęs V.Malinauskas.

V.Malinauską Valdemaras drąsiai apibūdino kaip muzikantą iš didžiosios raidės. „Jis iš karto sudainuodavo savo partiją, būdavo labai imlus. Viskas, kas geriausia, yra apie jį“, – gražių žodžių savo kolegai negailėjo V.Frankonis.

Tiesa, legendiniai dainininkai buvo ne tik scenos bendražygiai, bet ir geri bičiuliai.

Valdemaras Frankonis ir Viktoras Malinauskas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Prisiminimais apie Viktorą Malinauską pasidalijo ir daugiau jo scenos kolegų. Dainininkas Radžis išsakė užuojautą, tikindamas, kad visuomet jį prisimins kaip didelio talento ir geros širdies savininką.

„Užuojauta šeimai. Ilsėkis ramybėje, Viktorai....Esi ir liksi nepaprasto balso savininkas, beprotiškai talentingas ir geras žmogus. Tokį tave ir prisiminsiu, ne tik aš, bet ir visi tavo kolegos ir talento gerbėjai“, – savo feisbuke rašė Radžis.

Primename, kad apie skaudžią netektį lapkričio 14-ąja pranešė dainininko dukra Viktorija Malinauskaitė. Ji teigė, kad V.Malinauskas mirė po sunkios ligos. Atlikėjui buvo 73-eji.

Išgyvendama skaudžią netektį, Viktorija feisbuke pasidalijo nuotrauka su tėčiu ir skyrė jam jautrius atsisveikinimo žodžius.

„Tėvelio nebėra. Baisiausia, ką teko išgirsti gyvenime. Begalinis skausmas, širdis plyšta, žemė slysta iš po kojų...

Tėveli! Norisi rėkti, bėgti, apkabinti ir niekada nepaleisti. Mirtis, tai tik atsisveikinimas su kūnu , kuris Tave kankino paskutinius mėnesius siaubingai...Tavo širdis , Tavo vardas manyje , Tavo nepakartojamas balsas, Meilė dukrytei ( taip Tu mane vadindavai). Mūsų nuostabūs prisiminimai, mūsų istorija, šypsenos , šilti ir platūs apsikabinimai… Visa tai liks manyje….Jaučiu ir žinau , kad visada būsi šalia.

Ilsėkis ramybėje, Tėveli“, – jautriais žodžiais dalijosi V.Malinauskaitė.

Viktoras Malinauskas buvo vienas garsiausių estrados dainininkų, ilgametis ansamblio „Žvaigždžių kvartetas“ narys.

Profesionalioje muzikoje V.Malinauskas pirmuosius žingsnius žengė 1969 metais, pasirodęs kartu su valstybiniu filharmonijos instrumentiniu-vokaliniu ansambliu „Vilniaus aidai“. 1970-1971 metais scenoje pasirodydavo kartu su ansambliais „Nemuno žiburiai“ ir „Estradinės melodijos“.

Atsisveikinimas su Viktoru Malinausku / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

1971 metais V.Malinausko repertuare atsirado dainos, kurios ilgainiui tapo populiarios. Tuomet pradėta juokauti, kad jei kas nors nežino, kaip V.Malinauskas atrodo, tikrai žino, kaip jis dainuoja. Šiuos žodžius tik dar labiau patvirtino 1974 metai, kai V.Malinauskas populiariajame miuzikle „Velnio nuotaka“ įdainavo Baltaragio partiją.

Išskirtinis V.Malinausko balsas ir vienas po kito leidžiami hitai netruko rasti kelią į klausytojų širdis. „Mano gyvenimo žvaigždelė“, „Leisk man eiti“, „Bona sera, sinjorita“, „Gėlių kvartale“, „Krinta žvaigždė“, „Vilniaus stogai“, „Užmirštoji taurė“. Šios V.Malinausko dainos ir po 40 metų skamba koncertuose, radijo ir televizijos pramoginėse laidose.

V.Malinauskas buvo vedęs triskart. 2010 metais sumainė vestuvinius žiedus su mylimąja Elena.

Fotogalerija:

Viktoras Malinauskas (21 nuotr.)
+15