Mirė „Volkerio, Teksaso reindžerio“ aktorius Clarence'as Gilyardas

Clarence'as Gilyardas / Scanpix ir Vida Press nuotr.
Clarence'as Gilyardas / Scanpix ir Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-11-29 18:07
AA

Netektis kino pasaulyje: mirė JAV aktorius ir Nevados universiteto profesorius Clarence'as Gilyardas jaunesnysis, geriausiai žinomas dėl vaidmenų seriale „Volkeris, Teksaso Reindžeris“ ir filmuose „Kietas riešutėlis“ bei „Asai“. Aktoriaus gyvybė užgeso einant 67-uosius metus.

Apie Clarence'o Gilyardo jaunesniojo mirtį pranešta pirmadienį. Liūdną žinią socialiniuose tinkluose paskelbė Nevados universiteto Las Vegase atstovai.

„Su giliu liūdesiu dalinuosi šia žinia, – rašoma dekanės Nancy Uscher pranešime. – Jo studentai, kaip ir visi, kurie jį pažinojo, buvo labai įkvėpti. Jis turėjo daug nepaprastų talentų ir dėl savo atsidavimo dėstymui bei profesinių pasiekimų buvo itin gerai žinomas universitete.“

Clarence'as Gilyardas / Vida Press nuotr.

Nevados universiteto kino katedros vedėja Heather Addison prisiminė C.Gilyardą kaip „šviesos ir stiprybės švyturį visiems aplinkiniams“.

„Kai paklausdavome, kaip jis jaučiasi, jis linksmai pareikšdavo, kad yra palaimintas! Iš tiesų tai mes buvome palaiminti, galėję tiek metų būti jo kolegomis ir studentais. Mes jus mylime ir labai jūsų pasiilgsime, profesoriau G!“, – rašė H.Addison.

Aktorius mirė iki 67-ojo gimtadienio likus mažiau nei mėnesiui. Daugiau detalių, susijusių su jo mirtimi, nebuvo paskelbta, tačiau, anot „Daily Mail“, vyras ilgai kovojo su liga.

Clarence'as Gilyardas / Vida Press nuotr.
Clarence'as Gilyardas / Vida Press nuotr.

Universiteto duomenimis, C.Gilyardas į aktorystę pasinėrė po teatro meno studijų Kalifornijos valstybiniame universitete. Pirmąjį vaidmenį 1981 m. jis gavo televizijos seriale „Diff'rent Strokes“.

1986 m. Gilyardas debiutavo filme „Asai“, kuriame vaidino karinio jūrų laivyno lakūną, elitinį naikintuvo pilotą Marcusą „Sundowną“ Williamsą. Po dvejų metų jis suvaidino kompiuterių įsilaužėlį Theo filme „Kietas riešutėlis“ .

Vėliau jis įsitvirtino televizijoje, seriale „Volkeris, Teksaso Reindžeris“ įkūnydamas Chucko Norriso herojaus partnerį Jamesą Trivette. Pareigūną jis vaidino visuose aštuoniuose sezonuose ir net režisavo vieną serialo seriją.

Nepaisant sėkmingos aktoriaus karjeros, 2006 m. C.Gilyardas pasitraukė iš aktorystės ir pradėjo dėstyti Nevados universitete Las Vegase bei režisuoti spektaklius universiteto konservatorijos teatre.

Vis dėlto 2021-aisiais jis trumpam sugrįžo į ekraną, kai kartu su Bruce'u Willisu ir De'voreaux White'u filmavosi reklamoje.

Fotogalerija:

Clarence'as Gilyardas (14 nuotr.)
+8