„Mis Lietuva 2010“ Gritė Maruškevičiūtė: tik perdegusi atrado meilę darbui ir moterų bendrystę

Gritė Maruškevičiūtė / Asmeninio albumo ir A.Ufarto nuotr.
Gritė Maruškevičiūtė / Asmeninio albumo ir A.Ufarto nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-10-06 18:05
AA

Pastarieji metai buvo nelengvi kiekvienam. Laimei, jie padalino ne tik įvairių iššūkių, bet kartu dovanojo ir vertingų pamokų. „Mis Lietuva 2010“ Gritė Maruškevičiūtė pripažįsta, kad šiandien gyvena visai kitu ritmu, nei prieš pandemiją, ir pagaliau jaučiasi atradusi gyvenimo džiaugsmą.

Perfekcionizmo kainą mokame visi

Jauna moteris niekada nenorėjo mėgautis vien gautais titulais – iš tikrųjų domino grožio industrija. Atsiradus galimybei, ji drąsiai priėmė pasiūlymą tapti atsakinga už dekoratyvios prancūziškos kosmetikos prekės ženklo „SLA Paris“ vystymą Lietuvoje. Šiam verslui dar priklauso ir vizažo akademija, kasmet išleidžianti vis daugiau studentų.

„Dirbdavau apie dešimt valandų ir retai kada turėdavau laisvą savaitgalį“,– savo tuometinį gyvenimą prisimena Gritė Maruškevičiūtė.

„Mis Lietuva 2010” Gritė Maruškevičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.

Būdama tikra perfekcionistė, visas pavestas užduotis ji stengėsi atlikti kuo tobuliau. Atsakingumu pasižyminti moteris norėjo pasirūpinti kiekviena detale ir tam neskaičiuodavo resursų. Nors šiandien vis dažniau pasigirsta raginimai nepersitempti, prieš aštuonerius metus tokios kalbos dar buvo tapatinamos nebent su tinginyste.

Taigi jei šiuo metu kaip tik nespėjate pavalgyti, nes laukia dar keturi susitikimai, o darbus namo parsinešite savaitgaliui, siūlome ypatingai atidžiai skaityti toliau.

Svarbiausia – įsiklausyti į save

Net ir atidavusi tiek savęs, moteris vis tiek nespėjo įvykdyti visų užsibrėžtų tikslų. Vietoj minčių apie atostogas, nusprendė dar daugiau dirbti ir pasisamdė verslo konsultantę. Laimei, pakliuvo itin įžvalgi profesionalė, kuri tiesiai šviesiai klientę įspėjo apie emocinį ir fizinį perdegimą, patarė net kuriam laikui atsitraukti nuo veiklos. Gritei teko priimti sudėtingiausią, tačiau ir išmintingiausią sprendimą – padaryti kelių savaičių pauzę, kuri dėl toliau susiklosčiusių pasaulinių įvykių išsitęsė iki pusantrų metų.

„Savaitgalio ar poros savaičių užtenka pervargusiam, bet ne perdegusiam žmogui. Kai baigiasi benzinas, mes nepykstam, kad automobilis nevažiuoja“,– prisimena pašnekovė.

„Mis Lietuva 2010” Gritė Maruškevičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.

Tada užklupo karantinas ir viskas staiga sustojo. Gritė teigia visai nesisielojusi dėl šių aplinkybių ir džiaugėsi, kad ilsisi ne viena, o kartu su visais. Pamažu pradėjo įsiklausyti į savo kūno poreikius, skaitė daug knygų, gamino maistą. Pandeminiu laikotarpiu kūrybinga moteris nutapė ir nemažai paveikslų – čia labai pravertė VDA atviros dailės ir dizaino mokykloje įgytos žinios.

Jei myli save, viskas bus gerai

Prisimindama sveikimo laikotarpį, Gritė pasakoja natūraliai pradėjusi vėl aktyviai domėtis grožio pasauliu ir verslo reikalais. Taip suprato einanti teisingu keliu ir pamažu pilnai sugrįžo į darbus. Visoms nuo gyvenimo tempo pavargusioms skaitytojoms ji pataria sustoti ir įsiklausyti į save. Itin pasiteisino trijų aštuoniukių taisyklė, kai po aštuonias valandas skiriama miegui, darbui ir laisvalaikiui.

Gerą savijautą atkurti labai padeda ir aktyvi fizinė veikla: pati pašnekovė teigia nesanti sporto klubų mėgėja, bet atrado oro jogą ir reformerių pilatesą. Po įtemptos darbo dienos kartais paguli vonioje arba išsikepa pyragą. Taigi kiekvienai svarbu atrasti darbo ir asmeninio gyvenimo balansą.

„Geros savijautos ir grožio formulė: proto švara ir nuraminimas, laikas savo poreikiams, kokybiškas miegas, pabuvimas gryname ore. Pastebiu, kad tuomet pozityvia energija užkrečiu ir aplinkinius“ ,– džiaugiasi žinoma moteris.

„Mis Lietuva 2010” Gritė Maruškevičiūtė su drauge Simona / Asmeninio archyvo nuotr.

Moterų draugystė svarbesnė, nei manome

Visada svarbu pasidalinti išgyvenimais su artimiausia aplinka. Gritė ypatingai dėkinga nuo paauglystės laikų šalia esančiai draugei Simonai, kuri prisijungė prie komandos vos metai nuo verslo įkūrimo. Moterys viena kitai suteikė daug jėgų eiti toliau, kasdien palaikė, padėjo susidėlioti darbo krūvį. Šį pavasarį jos kartu vyko į Paryžių – kelionės metu dažnai sulaukė klausimo, ar nėra seserys. Moterų ryšys apskritai yra ypatingas ir veikia lyg gera terapija.

„Moterys yra labai galingos: savo buvimu, emocijomis jos kuria aplinką ir paveikia ten esančius žmones. Labai svarbu išlaikyti pozityvumą, o tai ateina su balansu. Mylinti save moteris nubrėžia ribas tarp poilsio ir darbo“,– teigia pašnekovė.

Šiandien Gritė Maruškevičiūtė toliau sėkmingai vadovauja grožio verslui ir netrukus švęs atsinaujinusio butiko atidarymą Užupyje. Gautas patirtis moteris stengiasi taikyti kasdienybėje ir mano, kad tokiomis istorijomis dalintis būtina:

„Pagaliau supratau, kad dirbti galima su pasimėgavimu ir būnant harmonijoje“, – sako Gritė. To ji linki ir kiekvienai skaitytojai.

„Mis Lietuva 2010” Gritė Maruškevičiūtė (13 nuotr.)
+7