Mistiška komandiruotė: paskutinė lagamino kelionė ir nuo tragedijos išgelbėjęs likimo pirštas

Kelionės Osle iššūkiai / Asmeninio albumo nuotr.
Kelionės Osle iššūkiai / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Inicijuotas turinys
A
A

Margarita prieš kelias savaites vyko į profesinę komandiruotę Osle, Norvegijoje. Ši kelionė buvo kupina įvairių nesėkmių, kurios, kaip vėliau paaiškėjo, galėjo būti ir sėkmę nešančios ar nelaimę atitolinančios. Šią istoriją, jei mokėtų kalbėti, geriau papasakotų Margaritos lagaminas, kuriam ši kelionė buvo paskutinė. Bet apie viską nuo pradžių.

Moteris su savo kolege turėjo vykti į seminarą Osle. Rodos, viskas tvarkoje – viešbutis lyg ir rastas, lagaminas jau paruoštas. Mintyse dar apgalvojo – pora dienų seminare, grįžta, o tuomet – su tuo pačiu lagaminu iškart į savaitės komandiruotę Palangoje.

Jau oro uoste, registruojant bilietus, priekyje stovintis keleivis ėmė ginčytis su darbuotoju – pasirodo, jo skrydžio bilietai yra nupirkti ne šiai dienai, o lygiai po mėnesio. „Blogas ženklas“, – sutartinai viena kitai šyptelėjo kolegės.

Per žingsnį nuo šaudynių

Osle viskas turėjo eiti kaip sviestu patepta. Dar prieš kelionę paaiškėjo, jog viešbutyje, esančiame prie pat seminaro vietos, laisvų kambarių nėra. Keista, matyt dėl to, kad mieste šurmuliavo įvairūs „Pride“ renginiai. Teko ieškoti nakvynės kitur. Rado tik už gero puskilometrio. Nelabai patogu, bet ką padarysi.

„Juokingas momentas – kai per „Pride“ mėnesį Osle dvi moterys užsako kambarį, tai viešbutis automatiškai pasiūlo kambarį su dvigule lova, viena antklode ir net žvakėmis romantiškai nuotaikai sukurti. Kiek pakikenusios gavome kambariuką su atskiromis lovomis, be žvakių ir net be kavos aparato – nėra čia ko“, – prisimena Margarita.

Kambariukas su atskiromis lovomis, bet be žvakių ir be kavos aparato
Kambariukas su atskiromis lovomis, bet be žvakių ir be kavos aparato / Asmeninio albumo nuotr.

Tą naktį išgirdo šūvius. Mintyse blogais žodžiais paminėjo žmones, kurie miesto centre leidžia fejerverkus. Ryte sužinojo, kad įvyko šaudynės, yra žuvusių ir daug sužeistų. Incidentas įvyko per pačius „Pride“ renginius.

„Vėliau paaiškėjo, kad kartais visai neverta peštis dėl viešbučio. Pirmasis, kur turėjome gyventi, buvo vos per takelį nuo šaudynių vietos. Dabar tiesiog iki dangaus esu dėkinga Oslo policininkams, kurie šaulį susuko vos po kelių minučių nuo jo kruvino darbo pradžios“, – pasakoja keliautoja.

Oslą sukrėtė teroro aktas
Oslą sukrėtė teroro aktas / Margarita Vorobjovaitė nuotr.

Abi kolegės netrukus atsidūrė įvykio vietoje. Dar mintyse pasidžiaugė, kad nakvojo atokiau. Vis šmėsčiojo mintis – o jei būtų apsistoję pirmame viešbutyje? Jei būtų sugalvoję išeiti į lauką: „Baisu ir būti tokioje tragedijos paženklintoje vietoje, kurioje tikrai galėjai žmogus pats atsidurti, nukentėti. O jeigu? Juk namie du vaikai laukia.“

Tuo metu dar nežinojo, kad šaulys buvo vienas, kad tai nėra organizuotas terorizmo aktas, kuris gali turėti netikėtą suplanuotą pratęsimą. Šias detales sužinojo tik kitą dieną, jau grįžus į Vilnių.

Lagaminui – paskutinė kelionė!

Vėliau prasidėjo antroji šios kelionės dalis. Moteris parskrido trečią valandą nakties. Paaiškėjo, kad grįžo tik Margarita, o jos lagaminas kažkur užstrigo.

Bandė aiškintis – gal ir atsiras, bet neaišku kada. O juk suplanuota kitą dieną jau vykti į komandiruotę Palangoje. Pritrenkė dar viena žinia – lagamino turinio nekompensuos, nes keleivė sugrįžo į savo namus, kur tikrai turėtų būti būtiniausių daiktų. Jei taip nutiktų svečioje šalyje, tuomet jau kompensuotų?

„Tikrai nesu ta, kuri apkrauna namus daiktais. Lagamine buvo visi mano kelionėms reikalingi daiktai. Praktiškai viską teko pirkti. Ne tik batus, bet ir dantų šepetėlį. O kas įdomiausia – buvau papildomai apdraudusi lagaminą. Pasirodo, tai buvo beprasmiška. Daugiau jokių papildomų neprivalomų draudimų“ , – skaičiavo nuostolius pašnekovė.

Margarita pagalvojo, jog tai galėtų būti gera pamoka ateičiai – neapsikrauti papildomais draudimais. Vėliau lagaminas atsirado, tačiau visiškai sulaužytas ir jau niekam netinkamas.

Margaritos lagaminas
Margaritos lagaminas / Asmeninio albumo nuotr.

Nusiuntė draudimui nuotraukas. Pasiūlė trečdalį patirto nuostolio ir pareiškė – jei kreipsis papildomo atlygio į oro uostą, turės grąžinti tuos 65 eurus.

Paėmė pinigus ir sau pasakė – daugiau niekada. Dar viena praktiška pamoka – skrydžiuose plastikinis brangesnis lagaminas nėra geriau už pigesnį medžiaginį.

O žinote, kas tokiose kelionėse padeda labiau už draudimo polisus – geras humoro jausmas. Margarita šią savo istoriją pasakoja su spalvingais momentais, kurie iš vidaus kelia nesuvaldomą juoką: „Kai esi pervargusi ir turi penkias valandas laukti lagamino, kai jau kelintą dieną persekioja keisti ženklai, šalia vyksta nelaimės ir tvyro nežinia – visada lieka vietos geram humorui, kuris tikrai padeda.“

O gal iš tiesų į viską – net ir savo asmeninį gyvenimą – reikia žvelgti lyg iš paukščio skrydžio? Gal iš tiesų tos varginančios nesėkmių virtinės yra tai, kas nejučia gelbėja mūsų gyvybes ir teikia neįkainojamas pamokas?

Netekto bagažo žalą kompensuoja net iki 800 eurų

„Galime tik pasidžiaugti, kad šios istorijos dalyvė Margarita pasižymi geru humoro jausmu, tačiau suprantame, kad bagažo praradimas, ypač po tokių sukrečiančių išvykų, gali bet kam gerokai apkartinti nuotaiką“, – komentavo SEB banko valdybos narė, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorė

Eglė Dovbyšienė
Eglė Dovbyšienė / SEB banko nuotr.

Vis dėlto, kaip atkreipė dėmesį ekspertė, tokios patirtys neturėtų tapti paskata atsisakyti draudimo paslaugų. Tokios istorijos tik primena, kaip svarbu išsamiai susipažinti su draudimo sąlygomis ir pasirinkti tinkamiausią apsaugą.

„Paslaugų esama įvairių. Pavyzdžiui, bagažo draudimo apsauga teikiama ir kortelių „Mastercard Gold“ bei „Mastercard World Elite“ turėtojams. Kompensuojamos žalos dydis netekus bagažo siekia atitinkamai iki 500 ir 800 eurų. Žalą patyrusiam keliautojui kompensuojama prarastų daiktų vertė atitinkamai iki 150 ar 200 eurų už vieną prarastą ar sugadintą daiktą. Tokia apsauga taikoma visos kelionės metu, taigi ir grįžtant namo“, – pabrėžė E. Dovbyšienė.

Kortelė su sveikatos ir gyvybės draudimu

Šių kortelių turėtojams teikiamos ir draudimo nuo nelaimingų atsitikimų, negalios, gyvybės draudimo paslaugos. Jeigu keliautojo sveikatai būtų padaryta nepataisoma žala sveikatai ar jis netektų gyvybės, kortelės turėtojui arba jo artimiesiems būtų skiriama iki 30 tūkst. eurų siekianti kompensacija.

Kortelės turėtojui patyrus sveikatos sutrikdymą, sužeidimą, galiotų medicinos išlaidų draudimas – jam ar jai būtų kompensuojamos gydymo išlaidos, prireikus – grįžimo į Lietuvą išlaidos. Taigi ir banko kortelė, ir jos turėtojui taikoma apsauga yra nepamainomas dalykas bet kurios kelionės metu.